جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران در سال ۲۰۱۹

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران

اگر قصد مسافرت و اقامت در ترکیه را دارید ، مشاورین املاک ۹۰ را با هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران در سال ۲۰۱۹ همراهی نمایید و اطلاعات جامع به دست آورید.

امروزه عده زیادی از اتباع خارجی به ویژه ایرانیان ترکیه را برای کار ، تحصیل و اقامت انتخاب می کنند. آگاهی از هزینه های زندگی ، مهمترین پارامتر است که اتباع خارجی در رابطه با زندگی در ترکیه دوست دارند ، از آن مطلع شوند. اگر چه هزینه زندگی بر اساس ملاک هایی همچون ؛ تعداد افراد خانوار ، شهری محل اقامت ، نوع اقامت (در خوابگاه یا خانه و آپارتمان) ، نوع آپارتمان از نظر محل و وسعت  و سبک زندگی (مرفه یا ساده) از شهری به شهری و خانواری به خانوار دیگر متفاوت است. اما به طور کلی هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره زندگی در کشور ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران ؛ شامل هزینه خورد و خوراک ، هزینه تهیه محل اقامت و تامین مسکن ، هزینه پوشاک ، هزینه بهداشتی و پزشکی ، هزینه حمل و نقل است.

هزینه خرید یا اجاره مسکن در ترکیه در سال ۲۰۱۹

اولین هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران ، هزینه تهیه مسکن و اجاره خانه است. البته برای تهیه مسکن در ترکیه دو را پیش روی شماست. می توانید خانه را بخرید یا این که خانه را اجاره کنید.

اگر قصد اجاره خانه را داشته باشید، هزینه ها از ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ لیر ( ۵ تا ۵/۸ میلیون تومان) متفاوت است. مبلغ پول پیش نیز دو برابر اجاره سالیلنه خانه است. هزینه قبض ها برای دو نفره از ۳۰۰ تا ۵۰۰ ( ۷۵۰۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰۰۰  تومان) لیر متغیر است.

برای خرید ارزان ترین خانه نیز از ۳۰۰ هزار لیر به بالا باید هزینه کنید.

هزینه خرید و اجاره خانه از محله ای به محله ای دیگر و از شهری به شهر دیگر بسیار متغیر است برای کسب آگاهی بیشتر می توانید با مشاوران املاک ۹۰ در ارتباط باشید و اخبار ملکی تازه را دریافت نمایید.

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران

هزینه خورد و خوراک در ترکیه در سال ۲۰۱۹

هزینه خوراک در ترکیه نسبت به ایران گران تر است. از نظر کیفیت مواد خوراکی صنایع ترک در حد عالی هستند.

خورد و خوراک

لیرهزار تومان
مواد سوپرمارکت برای خانوار دو نفره برای یک هفته۲۰۰

۵۰۰

هر کیلو گوشت قرمز

۳۶۹۰

هر کیلو گوشت مرغ

۱۲

۳۰

نان یک عدد۰۴/۱

۶/۲

هزینه غذا برای دو نفر در مکدو نالد برگر کینگ

۵۰۱۲۵
هزینه یک وعده دو نفره در یک رستوران شیک و مرفه برای دو نفر۱۵۰

۳۷۵

 هزینه پوشاک در ترکیه در سال ۲۰۱۹

پوشاک ترکیه را نساجی و کارگاه های ترکی می بافند. برای همین ، هم جنس پارچه عالی و هم هزینه خرید آن پایین است.

خرید یک شلوار جین ترک ۵۰ لیر (۱۲۵ هزار تومان) و مارک های معتبر تر ۱۵۰ تا ۴۰۰ لیر هزینه در بر دارد. همین اجناس را در ایران با هزینه بسیار بالاتر می توانید تهیه کنید. بیشتر مسافران ترکیه سوغات و هدیه خود را از جنس پوشاک تهیه می کنند.

هزینه بهداشتی و دارویی ترکیه در سل ۲۰۱۹

هزینه پزشک و تهیه دارو در ترکیه بالا است. بنابراین اگر برای کار ، تحصیل و اقامت به این کشور سفر می کنید ، قبل از هر کاری نسبت به تهیه بیمه اقدام نمایید. هزینه ویزیت پزشک از ۷۰ تا ۲۰۰ لیر  (۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان) و در بیمارستان خصوصی این مبلغ از ۱۵۰ لیر به بالا است. با در دست داشتن دفترچه بیمه درمانی ۵۰% تا ۷۵% هزینه ها برای شما کاهش خواهد یافت.

هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران

هزینه حمل و نقل در ترکیه در سال ۲۰۱۹

برای خرید خودرو در ترکیه از ۷۰ هزار لیر (۱۵۰ میلیون تومان) قیمت ها شروع می شود. هزینه مالیات خودرو نیز بالا و از۵۰۰۰ لیر برای یک سال مالیات ها شروع می شود. اما تردد با وسائط نقلیه عمومی هزینه های شما را به میزان زیادی کاهش می دهد. اتوبوس ، تراموا و دلموش هزینه های بسیار کمی از مسافر دریافت می کنند. تاکسی نیز در دسترس مردم است و برای افرادی که عجله دارند ، پیشنهاد مناسبی هستند.

هزینه تاکسی های اجاره ای برای یک روز کامل ۱۲۰ لیر (۳۰۰ هزار تومان) به اضافه  هزینه تهیه بنزین. هر لیتر بنزین نیز ۷۰۰۰ تومان است.

اگر در ترکیه اقامت داشته اید ؛ در رابطه با هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران در سال ۲۰۱۹ تجربه و دانش خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید. هر گونه پرسش در رابطه با تهیه مسکن و اجاره خانه را می توانید از مشاورین املاک ۹۰ بپرسید و راهنمایی مفید و سودمند دریافت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE