جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

آگاهی از هزینه های زندگی به برنامه ریزی نظام مند می انجامد، از هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹ آگاهی یابید و برنامه سازماندهی شده طراحی و تدوین نمایید.

انسان برای تامین نیازهای ضروری و رفاهی خود در هر جا و مکانی زندگی کند ، ناگزیر است ، هزینه هایی را تحمل کند و مسکن ، خوراک و پوشاک خود را تهیه نماید. علاوه بر این ها هزینه بهداشت و تهیه دارو و هزینه تهیه وسایل منزل اعم از تجهیزات آشپزخانه و وسایل تفریحی و حرفه ای مواردی است که در زندگی باید برای تهیه آنها هزینه هایی را پرداخت کرد. اگر در ترکیه ساکن هستید یا قصد اقامت در این کشور را دارید، مشاورین املاک نود را با هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹ همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: شرایط زندگی در ازمیر ترکیه

هزینه تهیه خوراک و مواد غذایی در ازمیر به پول ایران در سال ۲۰۱۹

مواد سوپرمارکتی ، گوشت و سبزی و میوه سبد غذایی خانوار را تشکیل می دهد. به صورت میانگین هزینه تهیه خوراک و مواد غذایی در ازمیر به پول ایران در جدول زیر آمده است.

مواد غذایی

لیر ترکیههزار تومان ایران
تهیه مواد سوپر مارکت برای یک هفته۲۰۰

۵۰۰

گوشت قرمز یک کیلوگرم

۵۳۱۳۲
گوشت مرغ یک کیلوگرم۱۶

۴۰

۱۲ عدد تخم مرغ

۸۲۰
نان نیم کیلو۲/۲

۵/۵

برنج سفید یک کیلو

۵/۷۷۵۰/۱۸
پنیر سفید محلی یک کیلو گرم۵/۲۷

۶۷

یک کیلو موز

۷/۸۷/۲۱
گوجه فرنگی یک کیلو۴/۳

۵/۸

سیب یک کیلو

۳/۳۵/۸
آب معدنی یک لیتر۸/۱

۵/۴

۲۰ پیک سیگار مارلبورو

۱۳۷/۳۳
سالاد یک سر۷/۲

۷/۶

هزینه تهیه پوشاک در ازمیر

پوشاک در ترکیه نسبت به سایر مواد ارزان تر است. پوشاک مارک ترک از نظر کیفیت عالی و از نظر هزینه ارزان است. اگر برای مدتی در ترکیه می مانید ، بهتر است پوشاکتان را در این کشور  خریداری و مارک ترک انتخاب کنید. جنس و کیفیت پوشاک نساجی ترکیه با کیفیت است. قیمت پوشاک ترک نسبت به کیفیت آن ارزان است. پارچه و پوشاک ترک را در ایران با هزینه بیشتر می توانید تهیه کنید.

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

هزینه تردد در داخل شهر و حمل و نقل در ازمیر به پول ایران در سال

هزینه حمل و نقل با اتوبوس و دلوش بسیار به صرفه و کم هزینه است. از نظر ترافیک و محیط زیست نیز استفاده از وسائط نقلیه عمومی مناسب و مفید است. مشاوران املاک ۹۰نیز ، تردد با اتوبوس و دل موش را پیشنهاد می دهند. چون که هزینه کمتری برای شما و برای حفاظت از آلودگی محیط زیست دارد.

هزینه حمل و نقل  و تردد در شهر

لیر ترکیه

هزار تومان ایران

تاکسی موقع ورود

۴۱۰
یک کیلومتر اضافه۵/۳

۷/۸

بنزین یک لیتر

۷۱۷

کرایه تاکسی یک روزه

۱۱۰

۲۷۵

مترو۳

۵/۷

هزینه بهداشتی و دارویی در ازمیر

اگر برای مدت نسبتاً طولانی در ترکیه اقامت خواهید داشت ،بهتر است ، نسبت به تهیه بیمه ، اقدام نمایید. در ازمیر به کمک سرمایه گذاری های بخش دولتی و خصوصی بیمارستان های مجهز و معتبر با پزشک های ماهر وجود دارد. با در دست داشتن دفترچه بیمه درمانی هزینه های شما اندک خواهد بود اما اگر بخواهید هزینه ها را آزاد محاسبه کنید ، برایتان بسیار گران خواهد بود.

هزینه زندگی در ازمیر ترکیه

هزینه اجاره و خرید مسکن در ازمیر به پول ایران در سال ۲۰۱۹

در مرکز و حاشیه شهر و در سواحل زیبا و جذاب ازمیر خانه و آپارتمان های بزرگ و کوچک مرفه وجود دارد. هزینه اجاره مسکن در ازمیر به پول ایران در سال ۲۰۱۹ به صوت میانگین به قرار زیر است.

اجاره سالانه مسکن دو خوابه در ازمیر در سال ۲۰۱۹

هزار لیر ترکیهمیلیون تومان ایران
خانه پنت هاوس رو به دریا۱۰ تا ۲۰

۲۵ تا ۵۰

خانه در مرکز شهر

۳ تا ۵۵/۷ تا ۱۲
خانه در یک محله خوب۲ تا ۳

۵ تا ۵/۷

خانه در یک  محله متوسط

۱ تا ۲۵/۲ تا ۵
خانه در حاشیه شهر۷/۰ تا ۱

۷۵/۱ تا ۵/۲

در این متن تلاش کردیم هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹را بیان کنیم. ذکر همه هزینه ها به هیچ وجه کار آسانی نیست و در یک متن اینترنتی نمی گنجد. تنوع خانه و آپارتمان های مناطق مختلف ازمیر نیز مشکل را پیچیده تر می کند.  اگر قصد ، اجاره و خرید ملک و مسکن در ازمیر دارید ، می توانید اطلاعات به روز و کامل در رابطه به قیمت و انواع املاک ترکیه و ازمیر را از مشاورین املاک ۹۰ دریافت نمایید.

اگر در ترکیه و ازمیر اقامت داشته اید ، نظر و تجربه خود را در رابطه با هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹ با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE