جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

هزینه زندگی در استانبول به پول ایران در سال ۲۰۱۹

هزینه زندگی در استانبول

اگر قصد سفر و اقامت در ترکیه را دارید ، با مشاورین املاک نود همراه باشید و از همه چیز در رابطه با هزینه زندگی در استانبول به پول ایران در سال ۲۰۱۹ اطلاع حاصل نمایید.

استانبول مرکز تجاری و توریستی ترکیه و بزرگ ترین شهر ارواسیایی جهان است. اخیراً عده زیادی این شهر را برای اقامت و زندگی انتخاب می کنند. اگر شما نیز قصد سفر و اقامت در استانبول را دارید و دوست دارید از هزینه زندگی در استانبول به پول ایران در سال ۲۰۱۹ مطلع شوید ، مشاورین املاک ۹۰ را همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در ترکیه به پول ایران در سال ۲۰۱۹

هزینه زندگی در استانبول به پول ایران در سال ۱۳۹۸

هزینه زندگی در استانبول به پول ایران طیف وسیعی از هزینه های ؛ تهیه مسکن و خانه ، خورد و خوراک ، پوشاک ، تحصیل ، بهداشت و دارو ، تفریح و سرگرمی ، تردد و حمل و نقل را شامل می شود. تغییرات اقتصادی و سیاسی جهانی بر تغییر قیمت ها تاثیر می گذارد و هر از گاهی قیمت ها دستخوش دگرگونی می گردد.

هزینه تهیه مواد غذایی و خورد و خوراک در استانبول در سال ۲۰۱۹

  • تهیه مواد غذایی از ضروریات زندگی است. در هر جا مکانی به خوراک نیاز است. برای تهیه مواد غذایی و غذا در استانبول هزینه ها به قرار زیر است.
  • برای تهیه مواد غذایی سوپر مارکت به طور متوسط برای یک هفته ۲۰۰ لیر (۵۰۰ هزار تومان)
  • برای خرید یک کیلو گوشت قرمز ۳۶ لیر (۹۰ هزار تومان)
  • برای خرید هر کیلو گوشت مرغ ۱۲ لیر (۳۰ هزار تومان)
  • یک وعده غذا دو نفره در مک دونالد برگر کینگ ۵۰ لیر (۱۲۵ هزار تومان)
  • برای یک وعده غذا دو نفره در یک رستوران بسیار شیک و مرفه ۱۵۰ لیر (۳۵۰ هزار تومان)

هزینه زندگی در استانبول

هزینه تهیه پوشاک در استانبول به پول ایران در سال ۲۰۱۹

جنس پوشاک ترک بسیار با کیفیت است. پوشاک ترک را نساجی های موجود در ترکیه تولید می کنند. از نظر کیفیت این پارچه ها در سطح کیفیت عالی قرار دارند. جنس پارچه های ترک در تمام جهان شناخته شده و معتبر است. دوام و ماندگاری پارچه های ترک زبان زد خاص و عام است. نسبت به پوشاک ایران تهیه پوشاک ترک در استانبول بسیار ارزان تر است و مسافران ایرانی ، هدایای خود را از جنس پوشاک انتخاب می کنند.

هزینه حمل و نقل و تردد در استانبول

هزینه خرید خودرو تهیه بنزین در استانبول بالا است. اما حمل و نقل با خودروهای عمومی این مشکل را حل کرده است. در سراسر استانبول دلموش ، تراموا و اتوبوس های ارزان قیمت تردد مردم را در جاده های درون شهری و بین شهری به عهده دارند.

هزینه بهداشت ، پزشک و تهیه دارو در استانبول به پول ایران در سال ۲۰۱۹

اگر برای مدت زیادی می خواهید در ترکیه اقامت داشته باشید ، بهترین توصیه این است که نسبت به تهیه بیمه درمانی اقدام نمایید. چرا که علیرغم پزشک های ماهر و سیستم درمانی و بیمارستان های بسیار مجهز در استانبول ، هزینه درمانی بالا است.

ویزیت پزشک در استانبول از ۷۰ تا ۲۰۰ لیر  (۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان)  ادامه دارد. البته در بیمارستان خصوصی این مبلغ بیشتر است و هزینه ها از ۱۵۰ لیر شروع شده و به صورت تصاعدی اضافه می شود.

هزینه تهیه خانه و تامین مسکن در استانبول در سال ۲۰۱۹

در سراسر استانبول خانه و آپارتمان های بزرگ و کوچک با امکانات رفاهی فراوان و کمتر مرفه وجود دارد. به نسبت خانه های موجود متقاضی خرید و اجاره خانه و آپارتمان نیز در این شهر بالا است. برای همین گرانترین خانه های ترکیه در استانبول قرار دارند.

هزینه اجاره خانه در این شهر از ۲۰۰۰ لیر (۵ میلیون تومان) شروع و تا ۴۰۰۰ لیر (۱۰ میلیون تومان) ادامه دارد.

قیمت آپارتمان در استانبول در سال ۲۰۱۹ به ازای هر متر مربع از  ۳۹۶۱ لیر ترکیه ( ۵/۹ میلیون تومان ایران) شروع شده و تا هر متر مربع آپارتمان  ۴۷۴۱۷ لیر ( ۱۱۸ میلیون تومان) رد منطقه بیبیک در گرانترین منطقه استانبول ادامه می یابد.

ایرانیان در منطقه فاتح اقامت دارند. در این منطقه قیمت خرید خانه به ازای هر متر مربع ۴۱۶۸ لیر (۱۰ میلیون تومان) می باشد.

خرید خانه در استانبول

قیمت متغیر مسکن در استانبول

عوامل زیادی در قیمت اجاره و خرید ملک در استانبول دخالت دارند. برای همین نمی توان در یک متن اینترنتی اطلاعی کامل و دقیق در رابطه با قیمت خرید و اجاره ملک در بزرگترین شهر استانبول را نتوان ارائه داد. برای همین جهت اطلاع از هرگونه تغییر قیمت در املاک ترکیه با مشاورین املاک نود در ارتباط باشید.

مشاورین املاک نود در ترکیه اقامت دارند و در رابطه با املاک و مستغلات ترکیه و هزینه خرید و ملک و اجاره خانه تخصص دارند. می توانید پرسش های ملکی و تجربه و نظر خود را در رابطه به هزینه زندگی در استانبول به پول ایران با مشاورین املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE