جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد

اگر قصد سفر به ترکیه و دیدن از مناطق گردشگری این کشور را دارید ، نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد را یاد بگیرید و بر امنیت سفر خود بیفزایید.

مسافرت به شهرها و کشورهای دیگر جذاب و لذت بخش است. انسان نیز تنوع طلب است و دوست دارد از همه جاذبه های گردشگری و توریستی دنیا دیدن نماید. اگر قصد مسافرت به سایر کشورهای جهان را دارید ، لازم است از قوانین حاکم بر آن کشور و خرده فرهنگ های محلی آن مطلع شوید ، در صورت بی اطلاعی ناخواسته با خطر و مشکل مواجه خواهید شد.

 اگر ترکیه را برای مسافرت خود انتخاب کرده اید و در سال ۱۳۹۸ خورشیدی می خواهید برای یک بار هم که شده در طول عمر خود به ترکیه سفر کند و  از جاذبه های گردشگری  و مناطق توریستی  آن دیدن کنید و با فرهنگ ، آداب و رسوم و باورهای مردمان آن کشور آشنا شود، با نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد ، آشنا  شوید و از خطرات احتمالی سفر خود بکاهید.

همچنین بخوانید: هزینه سفر به استانبول در نوروز ۹۸

نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید

هیچ شهر دنیا بهشت واقعی نیست. بهتر است وارد هر  شهر و کشوری که شدید ، این موارد را رعایت کنید و امنیت سفر خود را تامین کنید.

  • از غریبه ها نوشیدنی نگیرید
  • سوار تاکسی رسمی و معتبر شوید
  • وارد مراکز خلوت  و نا آشنا نشوید
  • مواظب کیف پول خود باشید.
  • همه موارد امنیتی  معمولی را رعایت کنید.

سفر به ترکیه

در انتخاب هتل مناسب دقت کنید

در انتخاب هتل مناسب دقت کنید. صرفاً ارزان بودن یک مکان دلیل بر امن بودن آن نیست. در ترکیه مکان های زیادی وجود دارد که در کنار هزینه اقامت کم به هیچ وجه امنیت ندارید.

از مدارک خصوصی و شخصی مراقبت کنید

از مدارک شناسایی خود چند کپی تهیه کنید. یکی را تحویل هتل دهید. یک نسخه را در منزل جا بگذارید تا در صورت گم شدن وسایل ، بتوانید از روی کپی آن اقدام کنید. کپی که در خانه است را فامیل از طریق فکس یا ایمیل  برایتان ارسال خواهند کرد.

کارت هتل را همیشه همراه داشته باشید

گاهی در مسافرت ممکن است که آدرس هتل را فراموش کنید و یا ممکن است با سانحه ای مواجه شوید. پس بهتر است کارت هتل را همراه داشته باشید.

در اتاق هتل یا اقامتگاه  خود را قفل کنید

بهتر است برای امنیت بیشتر در هنگام خواب در اتاق هتل را قفل کنید. اگر در مغناطیسی بود باز هم قفلش کنید. احتیاط همیشه و همه لازمه حیات است.  پس بهتر است همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید.

لباس مناسب بپوشید

پوشیدن لباس مناسب در هر مکانی علاوه بر امنیت از طریق نیش زبان ، از نظر طرز فکر میزبان نیز بهتر است رعایت شود. در بخش آسیایی استانبول روی پوشش مناسب حساس هستند و دوست دارند که مهمانان پوشیده باشند.

قدرت نه گفتن به فروشنده ها را داشته باشید

گاهی ممکن است فروشنده برای تبلیغ جنس خود ، تبلیغ گسترده کند و بر خلاف میل باطنی بخواهید که جنس آنها را بخرید. در این مواقع محکم باشید و در برابر  اسرار فروشنده ها مقاومت نشان دهید. هر چه را قلباً دوست ندارید ، بخرید ، از روی اجبار و قرار گرفتن در موقعیت قبول نکنید.

علاوه بر رعایت نکات ایمنی ، مواردی ریز و جزئی هستند که اگر از آنها آشنایی داشته باشید ف سفر بسیار دلپذیر و موفق تری را تجربه خواهید کرد. در ادامه نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد ، با موارد مهم و جزئی اما تاثیر گذار در بالا بردن امنیت سفر آشنا شوید.

سفر به ترکیه

نکات کلی ، بسیار ریز و مهم که در مسافرت به ترکیه باید رعایت کنید

۱-­ پاسپورت و کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشید.

۲-­ مقداری لیر ترکیه همراهتان باشد.

۳-­ نقشه یا راهنمای دیجیتال را روی گوشی خود نصب کنید و از وصل بودن اینترنت آن مطمئن شوید.

۴-­ اگر تنها و یا خانوادگی به ترکیه سفر کرده اید و در بین راه تور گردشگری از ترکیه را مشاهده کردید ، به آنها بپیوندید. در زمان کمتر و ارزانتر خواهید توانست از موزه ها و جاهای جالب دیدن کنید.

۵-­ در صورت پیوستن به طور گردشگری کفش و لباس راحت بپوشید تا بتوانید پا به پای گردشگران از گردش  و تفریح لذت ببرید.

۶-­ از آنلاین چک برای پیش بینی ترافیک و زمانبندی به فرودگاه استفاده کنید. تا با تاخیر مواجه نشوید.

۷-­ برای خرید از معافیت مالیات خرید استفاده کنید. در فرودگاه دفاتر معاف از مالیات خرید وجود دارد. می توانید با مراجعه به آن دفاتر از آنها معافیت مالیاتی بگیرید.

۸-­ سیم کارت های GSM را از مراکز خرید  و اپراتور های معتبر تهیه نمایید تا تماس های داخلی و خارجی شما ارزان تر تمام شود.

۹-­ برای دیدن مناطق مختلف از کارت حمل  نقل عمومی بین شهری استفاده کنید. حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه تر است.

۱۰­-­  بهتر است فرهنگ لغت ترکی همراهتان باشد تا در صورت مشکل آن را حل کنید.

۱۱-­ اگر کمک نیاز داشتید ، درخواست کنید. مردم ترکیه به شما یاری خواهند کرد.

سفر به ترکیه

سخن آخر در رابطه با نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد

با توجه به گفته های بالا شاید انگیزه شما برای سفر کردن کاهش یافته باشد. اصلاً چنین نیست. سفر و گردش همیشه جالب بوده است. در سیر و سفر است که انسان آگاه می شود و معرفت کسب می کند. برای کسب معرفت در رابطه با هستی و جهان به سیر و سفر خود ادامه دهید ، دانش کسب کنید. پخته تر شوید و آگاه تر و هوشیارتر از همیشه به زندگی در این جهان ادامه دهید.  در سفر به هر شهر یا کشوری نکات امنیتی و مراقبتی را رعایت کنید و لذت یک سفر خوب و به یادماندنی را برای خود به ارمغان بیاورید.

در رابطه با نکاتی که در سفر به ترکیه در سال ۹۸ باید رعایت کرد ، نظر و عقیده و یا تجربه شخصی خود را با ما در مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE