جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

موج سواری در سواحل ترکیه

موج سواری در سواحل ترکیه

امکانات متنوع صنعتی مدرن ، تفریح و گردش در سواحل را با هیجان فوق العاده همراه کرده است. با موج سواری در سواحل ترکیه هیجان انگیزترین روزهای خود را تجربه کنید.

در سواحل ترکیه امکانات و تجهیزات تفریحی فراوان موجود است. گردشگران با شرکت در تفریح های مهیج آبی و سالی تعطیلات بسیار دلپذیر و هیجان انگیز را پشت سر خواهند گذاشت. کشور توریستی و تجاری ترکیه به علت برخورداری از سواحل جذاب و زیبا در چند دهه اخیر از نظر توریستی و تجاری رونق زیادی را شاهد بوده است. تجهیزاتی چون؛ جت موتوری ، قایق بادی ، شاتل ، پاراسل ، اسکوتر زیر آبی و فلای بورد در سواحل این کشور موجود است. موج سواری در سواحل ترکیه از جمله تفریح هایی است که در  شهرهای ساحلی ترکیه می توان با شرکت در آن روزهای بسیار هیجان انگیز را تجربه و احساس کرد.

همچنین بخوانید: با شهرهای ساحلی ترکیه آشنا شوید

تاریخچه موج سواری « Surfing» در جهان

از هزاران سال پیش در بومی‌های جزیره‌های فیجی ، تاهیتی و هاوایی بر روی تخته های چوبی سوار می شدند و برای ماهیگیری راهی دریا می شدند. این ماهیگیران در هنگام برگشت از دریا تخته های چوبی را روی موج دریا سوار می کردند و به این وسیله به ساحل باز می گشتند.

موج سواری به شکل امروزی به عنوان یک ورزش و تفریح هیجانی از آن زمان که دریانوردی انگلیسی به جزیره تاهیتی رفت و موج سواری ماهیگیران را مشاهده کرد ، ایجاد شد.

در سال ۱۹۰۵ اولین مدرسه موج سواری در آمریکا راه اندازی شد. اولین مسابقات موج سواری در سال ۱۹۷۰ برگزار شد. امروزه این ورزش طرفدار بسیار دارد و دولت ژاپن برای اولین بار در المپیک سال ۲۰۲۰ قرار است مسابقات المپیک موج سواری را برگزار کند.

موج سواری در سواحل ترکیه

سازمانهای جهانی موج سواری « World Surf League و International Surfing Association » در رابطه با این ورزش تلاش های بی سابقه را انجام داده و در این زمینه سرمایه گذاری هایی صورت گرفته است. دولت و بخش خصوصی در ترکیه از ساحلی بودن مناطق استفاده کرده و در راستای گسترش فرهنگ گردشگری از این ورزش به عنوان موضوعی برای جذب گردشگر استفاده کرده اند.

سواحل جذاب و زیبای شهرهای مختلف ترکیه

در شهرهای ساحلی این کشور امکانات و تجهیزات موج سواری برای عموم فراهم است و همه می توانند در ورزش موج سواری در سواحل ترکیه شرکت کنند و روز بسیار مهیجی را تجربه نمایند.

موج سواری در آلانیا

قلب گردشگری ترکیه آلانیا است. دو ساحل ساحل التماس «Damlataş» و کیکوبات  « Keykubat » از جذاب ترین سواحل این شهر هستند که امکانات موج سواری در آن فراهم است.

موج سواری در سواحل ترکیه

سواحل دریای سیاه در حوالی استانبول

بخشی از استانبول در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است. در سواحل دریای سیاه فرصت زیادی برای تفریح و استراحت وجود دارد. در این سواحل امکانات تفریحی و رفاهی فراوان برای ورزش و تفریح فراهم است. گردشگران داخلی و خارجی روزهای بسیار مفرح و شاد در سواحل شهر استانبول سپری خواهند کرد.

از سواحل جذاب استانبول برای موج سواری سواحل روملی « Rumeli Feneri» است. در ساحل روملی امکانات موج سواری فراهم است و عده زیادی روزانه در این ساحل از موج سواری لذت می برند.

ساحل شهر کرپ « Kerpe »

ساحل فیروزه ای کرپ در ترکیه یکی از مکانهایی است که در آن کلاس های آموزش موج سواری برگزار می شود. در ساحل این شهر مغازه ای مملو از تجهیزات موج سواری موجود است. گردشگران از تجهیزات موجود برای یادگیری و شرکت در کلاس های موج سواری استفاده می کنند.

ساحل جذاب آلاچاتی « Alaçatı»

شهر زیبا و ساحلی آلاچاتی در نزدیکی  شهر های آدانا و آنکارا قرار دارد. نزدیک بدن ساحل آلاچاتی به مراکز گردشگری و تفریحی ترکیه موجب شده که در این ساحل امکانات موج سواری در این ساحل زیاد باشد و کلاس های آموزشی و تیم حرفه ای موج سواری در این ساحل حضور داشته باشند.

موج سواری در سواحل ترکیه

جزیره زیبا و جذاب گوکچه آدا « Gökçeada »

جزیره گوکچه آدا در نزدیکی های شهر بُدروم قرار گرفته است. این ساحل از منطقه خاکی بسیار دور است. برای رفتن به این ساحل تور گردشگری مخصوص گوکچه آدا گردشگران را به این ساحل می برند. شرکت گروهی در تفریح موج سواری لذت و هیجان این ورزش را در این جزیره چندین برابر کرده است.

سواحل بُدروم

سواحل بُدروم بهترین مکان برای ورزش های قایق بادبانی و کایت سواری است. امکانات و تجهیزات قایق و کایت سواری در سواحل ؛ ساحل آلاچاتی «Alaçatı» و ساحل آکیارلار « Akyarlar » در بدروم در اغلب اوقات سال جمعیت زیادی حضور دارند و در تفریح و ورزش های آبی و ساحلی شرکت می کنند و هیجان واقعی را با جان و جسم وجود تجربه می کنند.

در رابطه با موج سواری در سواحل ترکیه تجربه ، نظر و عقیده خود را با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

مشاورین املاک نود

مشاوران کارشناس و متخصص املاک ۹۰ در زمینه املاک و مستغلات ترکیه و قبرس تجربه و تخصص دارند و به متقاضیان خرید ، فروش و اجاره ملکی در این دو کشور مشاوره تخصصی رایگان ارائه می دهند. این متخصصان ملکی با قوانین خرید و فروش املاک قبرس و ترکیه به اتباع خارجی آشنا هستند و قوانین ملکی این کشورها را به خوبی می شناسند.

دریافت کمک از مشاوران املاک ۹۰

متضایان ملکی این قبرس و ترکیه می توانند پرسش های ملکی خود را با مشاوران املاک ۹۰ در میان بگذارند و راهنمایی های تخصصی دریافت نمایند. علاوه بر ارائه مشاوره این افراد در یافتن ملک مناسب به متقاضی کمک می کنند. چرا که آنها با همه املاک قابل خرید ، فروش و اجاره  موجود در شهرهای قبرس و ترکیه آشنا هستند و می توانند در کمترین زمان ممکن ، بهترین و مناسب ترین ملک مسکونی و تجاری را برای متقاضی پیدا کنند و تا پایان معامله و بستن قرارداد و ثبت سند ملکی به اسم خریدار همراه مشتری خواهند ماند و در مراحل مختلف خرید و فروش و اجاره ملک مشتری را یاری نمایند.

کاربران گرامی می توانند از بخش نظر سنجی همین صفحه برای برقراری تماس با مشاوران املاک ۹۰ استفاده کنند. با برقرای تماس کارشناسان متخصص راه های ارتباطی دیگر را به متقاضی ملکی نشان خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE