جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

معرفی بدروم ترکیه

معرفی بدروم ترکیه

آیا با کشور تفریحی – توریستی ترکیه آشنا هستید؟ آیا می دانید بدروم یکی از دلپذیرترین شهرهای این کشور است؟ معرفی بدروم ترکیه را به ما بسپارید.

ترکیه از اقامتگاههای اولیه ای است که انسان در آن سکنا گزیده و یکجانشینی را آغاز کرده است. طبیعت بکر ، زیبا و سرسبز منطقه در همان سال های نخستین ماقبل تاریخ مامنی آرام و ایمن برای زندگی انسان بود. کوهستانی بودن و شرایط مناسب آب و هوایی شرایط را برای کشاورزی و دامپروری مناسب کرده بود. از طرفی کوه های سربه فلک کشیده آن جان پناهی با دوام برای محافظت در برابر حمله حیوانات و حمله سایر قوم و قبیله ها بود.

طبیعت چون مادری مهربان انسان را در دامن خود پرورش داد و امروزه نیز با توجه به فراز و نشیب های فراوانی که ساکنان این منطقه در طول تاریخ با ان مواجه بوده اند ، هم چون همان سالهای ماقبل تاریخ سکونت در آن جریان دارد و از هر نظر شاهد رشد و توسعه است. امروزه شهرهای ترکیه توسعه ی بی نظیری را شاهد بوده است. مشاورین املاک نود را با معرفی بدروم ترکیه (پایتخت و مرکز کایا) همراهی کنید.

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بدروم

معرفی بدروم ترکیه

بدروم  به ترکی استانبولی « Bodrum » و به یونانی « Halicarnassus » در استان موغله و در جنوب کشور ترکیه در ساحل دریای اژه (دریای فیروزه ای) واقع شده است. جمعیت آن طبق برآوردی در سال ۲۰۰۹ به ۲۳۸۰۸ نفر رسیده بود. اکنون به علت مهاجرت از سایر مکان ها به بدروم جمعیت خیلی بیشتر از این رقم است. صنعت رو به رشد این شهر گردشگری است. این شهر زیبا بزرگ ترین شهر در شبه جزیره بدروم  است و چون قلبی تپنده و سرزنده در شبه جیره ۲۰ شهر کوچک اطرافش را زیر بال و پر خود گرفته است. 

معرفی بدروم ترکیه

تاریخچه بدروم قبل از میلاد

به گفته هرودوت تاریخ نگار  بدروم توسط دوریانس « Dorians » تاسیس شده است. مگارانس ۶۵۰ سال قبل از میلاد به گسترش شهر کمک کرده و اسم آن را به هالیکارناسوس تغییر داده است. پارس ها ۳۸۶ سال قبل از میلاد قوانین موجود در آن را پایه ریزی کردند. کاریا ها ۳۵۳ سال قبل از میلاد هالیکارناسوس (بُدروم) را پایتخت خود قرار دادند. در آن زمان شهر دوران رونق فرهنگی و اقتصادی و سیاسی باشکوهی را پشت سر نهاد. در سال ۳۵۵ پیش از میلاد مقبره ماسولوس یکی از عجایبات هفتگانه جهان توسط آرتمیسیا ساخته شد.

تاریخچه بدروم پس از میلاد

در دوران پس از میلاد مسیح رومیان ، یونانیان ، ترکان سلجوقی و چندین طایفه و قبیله دیگر بر شهر حکومت کردند. موقعیت جغرافیایی منطقه موجب شده بود که همیشه در خطر تعرض دولت ها و قومیت های دیگر باشد. به همین دلیل این شهر در طول تاریخ فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر نهاده است. هر بار با هجوم قومی شهر به ورطه نابودی کشیده می شد و پس از چند سال آرامش به علت پتانسیل های بالا برای رشد اقتصادی از طریق کشاورزی و دامپروری و صید آبزیان دوباره رونق می گرفت.

در سال ۱۵۲۲ عثمانی ها منطقه را به تصرف خود درآوردند. از دوره عثمانی معماری های زیبا و باشکوه بر جامانده و امروزه به مرکزی برای جذب گردشگر تبدیل شده است.  و در نهایت جمهوری خواهان در سال ۱۹۲۳ به رهبری آتاتورک صاحب منطقه شدند.

آب و هوای بُدروم

آب و هوای مرکز کایا ها معتدل مدیترانه ای است. زمستان های ملایم و تابستان نسبتاً گرم دارد. توده های هوایی برخاسته از دریا دمان هوا را در زمستان و تابستان مطبوع و دلپذیر کرده است. برای همین زندگی و اقامت در این جا مفرح و خیال انگیز است. میانگین دمای سالانه آن ۱۹ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوا در آن بالا است.

معرفی بدروم ترکیه

مناطق مختلف بدورم

این شهر زیبا و دوست داشتنی دارای مناطق

منطقه گومبت ، کارا اینجیر ، باغلا ، اکتور ، بیتز ، آرتا کنت یالیسی و بارداکچی واقع در ساحل جنوبی ، با سواحل زیبای  شنی است و همچنین مناطق بیتز ، ارتا کنت و اکتور از جمله سواحلی هستند که پوشیده از زنبق هایی آبی رنگ و زیبا که چشم گردشگران را خیره و مبهوت خواهد کرد .

جاذبه های بدروم

 صنعت گردشگری در آن رشد فراوانی داشته است. افراد که متقاضی کار هستند و به فعالیت در زمینه گردشگری علاقه مند اند می توانند حرفه مناسب را در بدروم پیدا کنند. از نظر ساخت و ساز نیز ساختار شهر در طی دو دهه وسعت فراوانی داشته و صنعت ساختمان سازی نیز در آن رونق فراوانی داشته است. مهاجران زیادی به شهر آمده اند و جمعیت آن در طی این چند ساله اخیر تقریباً دوبرابر شده است.  

بدروم قلب گردشگری ترکیه

این شهر قلب گردشگری ترکیه است و از اولین مکان هایی است که در ترکیه صنعت گردشگری در آن رشد کرده است. بنیانگذار سفرهای دریایی به وسیله قایق سواری با قایق آبی « Blue Voyage » سوات ساکیر کابلی بیشترین تاثیر را در گسترش صنعت گردشگری در آن داشته است. هر روزه عده زیادی همراه با تورهای گردشگری با قایق های Blue Voyage و قایق های سنتی gullet  این ساحل را به مقصد جزایر یونان ترک می کنند. قایق سواری در بین شهر های های موجود در جزیره از جمله تفریح های مهیج این شهر باستانی است.

آرامگاه هالیکارناسوس از عجایب هفتگانه دنیای باستان ، دروازه میندوس به جا مانده از معماری دوره هخامنشی ، قلعه بُدروم و موزه باستان شناسی زیر آب و آمفی تئاتر هالیکارناسوس از جاذبه های تاریخی است که نباید در سفر به این شهر از آن غافل بود.

معرفی بدروم ترکیه

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم

مردم ترکیه مردمی مردم نواز و مهربان هستند. فرهنگ مردم به علت روابط بین المللی عالی به علت ورود گردشگر خارجی فراوان به طور کلی دستخوش دگرگونی شده است. ساختار شهر از نظر معماری به سبک و مدل معماری اروپایی در آمده است. در مراکز تاریخی گردشگری نماهایی جالب و جذاب از معماری باستانی و دوره عثمانی به چشم می خورد.

خانه های تازه ساخت همه از مصالح بیرونی و به سبک غربی می باشد. در رسم و رسوم مردم تغییرات اندک بوده و امروزه نیز مراسم ها و رسم ههای قدیمی در بین مردم رواج دارد. جوانان تمایل به فرهنگ غربی پیدا کرده شاهد امروزی شدن بخش های زیادی از جنبه های فرهنگی به سبک غربی می باشیم. پوشاک و خوراک ، شیوه تولید و انجام فعالیت همه به سبک نو در آمده و از حالت سنتی خارج شده است. بنابراین فرهنگ مردم بدروم تلفیقی از فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن غربی است.

چنانچه قصد سفر به ترکیه داشتید قبل از سفر با مراکز خرید ، هتل و اقامتگاه ها ، تفریح های مهیج و جذاب ساحلی و آبی ، جاذبه های تاریخی گردشگری، آب و هوا و فرهنگ و رسوم شهرهای ترکیه آشنا شوید. تا در زمان مسافرت با آسودگی خیال سفر خود را به پایان برسانید و با کمبود وقت مواجه نشوید.

هرگونه نظر و تجربه ای در رابطه با ترکیه و شهرهای آن دارید را با مشاوران املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE