جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مارماریس شهری در ساحل زیبای مدیترانه

مارماریس شهری در ساحل زیبای مدیترانه

آیا نگین دریای مدیترانه را می شناسید؟ آیا لذت یک روز ساحلی را در مارماریس شهری در ساحل مدیترانه تجربه کرده اید؟ همراه با املاک ۹۰ مارماریس را بهتر بشناسید.

کشور اوراسیایی ترکیه طی چند دهه اخیر شاهد رشد و پیشرفت فراوانی در زمینه جذب مهاجر از سایر کشورها بوده است. روابط بین المللی و داد و ستد هایی دریایی از طریق بنادر و رونق صنعت گردشگری از جمله مواردی است که گردشگران را به سمت ترکیه می کشاند. قرار گرفتن این کشور در حاشیه سه دریای بزرگ فرصت های زیادی برای توسعه اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و صنعت گردشگری و ارتباطات بین المللی فراهم آورده است. شهر زیبا و ساحلی مارماریس به عنوان لنگرگاه کشتی های تجاری بین المللی تاثیر زیادی در رونق و پیشرفت ملت و دولت ترکیه داشته است. املاک نوداز شما دعوت می کند ، مارماریس شهری در ساحل مدیترانه بهتر بشناسید.

همچنین بخوانید: با فرهنگ و رسوم مردم ترکیه آشنا شوید

مارماریس شهری در ساحل مدیترانه

مارماریس از جمله شهرهای توریستی و تجاری ترکیه است که در استان موغله و در ساحل دریای مدیترانه در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. جمعیت شهر بر اساس سرشماری که در  سال ۲۰۱۰ انجام شد ، ۳۱۰۰۰ نفر جمعیت ثابت دارد که در فصل کار و فصل گردشگری به ۴۰۰ هزار نفر نیز می رسد.

مارماریس شهری در ساحل زیبای مدیترانه

جغرافیای مارماریس

مارماریس شهری در ساحل مدیترانه و  در استان موغله در بخش جنوب غربی ترکیه است که از سمت شمال با خلیج گکوا ، از سمت جنوب با دریای مدیترانه ، از سمت مغرب با دریاچه کوییز و از سمت مشرق با شبه جزیره داتچا هم مرز و همسایه است. کوه های مرتفع و به هم فشرده ، جنگل های انبوه درختان کاج و چنار و نزدیکی به شهرانتیک و وجود کشتی های تفریحی در ساحل فیروزه ای و گیاهان پر پشت و غارها و صخره های طبیعی با طبیعتی بکر و دست نیافتنی همه و همه بر جذابیت این شهر افزوده است.  این شهر دو لنگر گاه و بنادر متعدد دارد.

تاریخچه سیاسی مارماریس

در رابطه با قدمت دقیق این شهر اطلاعی در دست نیست. اما در شهر «فیسکوس»  به ۶۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. این شهر نیز چون سایر شهرهای ترکیه در دوران باستان و قبل و بعد از آن در دست رومیان ، ایرانیان ، یونانیان و ترکان سلجوقی و عثمانی بوده و با جمهوریت یافتن ترکیه به تحت نفوذ جمهوری خواهان درامده است.

آب و هوای مارماریس

آب و هوای این شهر مدیترانه ای گرم است. به ندرت روز سرد در آن به چشم میخورد. در همه روزهای سال می توان به تفریح های آبی و ساحلی پرداخت. گاه در اواسط تابستان دمای هوا به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. یخبندان در آن وجود ندارد.

مارماریس شهری در ساحل زیبای مدیترانه

فرهنگ و رسوم مردم مارماریس

فرهنگ مردم مارماریس تلفیقی از فرهنگ و رسوم بومی و سنتی است که طی هزاران سال در بین مردم منطقه شکل گرفته و از رویدادهای تاریخی و طبیعی تاثیر پذیرفته است و فرهنگ مدرن غربی و اروپایی که در طی چند دهه اخیر همراه با همه جهان در این منطقه نیز رواج یافته است. از نظر رسم و رسومات قومی و مذهبی همچون چون گذشته مردم آن رسم و رسوم برگزار می شود. جوانان از هر نظر ( خوراک ، پوشاک ، باورها و اعتقادات. …) به فرهنگ مدرن اروپایی گرایش دارند. هنوز هم مردم در غم و شادی باهم شریک هستند و تعاون و همکاری و مردم نوازی در بین مردم به گرمی وجود دارد.

دین رسمی ان اسلام و مذهب تسنن و زبان رسمی مردمان ترکی استانبولی است. پول رایج آن نیز لیر ترکیه می باشد.

مراکز خرید مارماریس

در این شهر ساحلی مراکز خرید معتبر و مجهز وجود دارد که در آن می توانید همه نیازهای خود را تامین نمایید و سوغات های جذاب را خریداری کنید. از جمله مراکز خرید این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مرکز خرید : مارینا مارماریس ، ایچملر (Icmeler) ، نتسل مارینا (Netsel Marina)، بازار بزرگ یا کارسی مارکت (Carsi Market) ، بازار بزرگ مرکز شهر

جاذبه های معماری و بناهای باشکوه

در این شهر در دو دهه اخیر بناها و سازه های باشکوه با سبک معماری مدرن اروپایی احداث شده که چشم انداز شهر را به طور کلی دگرگون کرده و وسعت شهر را گسترش داده است. از بناهای باشکوه می توان به : مارماریس مارینا ، فواره های رقصان ، آرامگاه های صخره ای ساریان ، پارک آبی مارماریس و دالیان اشاره نمود.

مارماریس شهری در ساحل زیبای مدیترانه

جاذبه های تاریخی و تفریحی

این شهر زیبا و ساحلی دارای چندین ساحل و بندر طبیعی و دو لنگرگاه برای کشتی های تفریحی و توریستی است. از تفریح و جاذبه های آن میتوان: ساحل ایچملر (Icmeler Beach) ، غواصی اسکوبا ،جیپ سافاری مارماریس ، میدان جوانان ۱۹ می مارماریس ، موزه مارماریس ، دودکش‌های پریان گورمه ، بالن‌ها در کاپادوکیا را نام برد.

رستوران و کافی شاپ

چندین هتل باشکوه و رستوران های مجلل در این شهر وجود دارد که برای نمونه : کافه رستوران پینا «Pina Cafe & Restaurant » ، کافه یودا « Yoda Cafe»  ، کافه یونس « Yunus Cafe Bar » ، کافه پییر لوتی «Pierre Loti Cafe» ، کافه آنه « Cafe Anne» ، کافه «Pierre Loti Cafe» ، کافه امید «Umut Cafe»  از رستوران و کافه های محبوب این شهر می باشند.

اقتصاد مارماریس

تا دو دهه اخیر کشاورزی و پرورش گل و گیاه همراه با صید آبزیان از دریای مدیترانه اقتصاد مردم شهر را تامین می کرد. اما امروزه توسعه صنعت گردشگری و رشد فعالیت های خدماتی در زمینه این صنعت بخش بزرگی از درآمد مردم را تامین می کند.

با مارماریس شهری در ساحل مدیترانه آشنا شوید. به این شهر توریستی و تفریحی سفر کنید و تجربیات به یادماندنی خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE