جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه را بشناسید

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه

فرهنگ هر قوم و ملتی ریشه در تجربه های تاریخی آن قوم دارد. مطالعه فرهنگ و رسوم مردم بُدروم موجب می شود که مراوده و روابط موفقیت آمیزتری با آنها داشته باشید.

کشور ترکیه از زیستگاه های اولیه است که انسان یکجا نشینی را در آن آغاز کرده است. موقعیت عالی جغرافیایی و طبیعی این منطقه شرایط را برای انسان های اولیه فراهم کرده بود که در آرامش خاطر در یک جا ساکن شوند و فرهنگ کوچ نشینی را به فرهنگ یکجا نشینی تغییر دهند. دگرگونی های فرهنگی از همان سال های نخستین زندگی انسان بر روی این کره خاکی در این منطقه وجود داشته و تا به امروز ادامه دارد. مشاوران املاک ۹۰ را با فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: خرید و فروش املاک و مستغلات در بدروم ترکیه

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه

 فرهنگ و تمدن در منطقه  خاورمیانه ، ترکیه و آناتولی از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است. قرار گرفتن کشور ترکیه در بین دو قاره آسیا و اروپا چون پل ارتباطی بین دو قاره مهم و بزرگ جهان با تمدنی بسیار قدیمی ، همواره در طول تاریخ اهمیت ویژه ای از نظر مراودات سیاسی ، تجاری و فرهنگی داشته است. برای همین فرهنگ آن در طی زمان فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده است. هر بار قومی تازه از راه می رسید و برای تصاحب این منطقه سوق الجیشی به آن حمله ور میشود. کُشت و کشتار به راه می انداخت. سرمایه های مردم را به تاراج می برد و هرج و مرج و ناامنی را برای مدتی ایجاد می کرد و پس از آن منطقه را صاحب می شد.

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه

رشد فرهنگی در منطقه خاورمیانه

پس از چند سال آرامش به علت موقعیت عالی منطقه برای کشاورزی ، دامپروری و تبادلات بین قاره ای فرهنگ و تمدن در آن دوباره شکوفا می شد. فرهنگ از جنگ و خونریزی و از فرهنگ بیگانه ای که منطقه را تصاحب کرده بود تاثیر می گرفت و به شکل تازه ای در می آمد.

 مردم  بومی منطقه از علم و آگاهی بیگانه گانی که به شهر آمده بودند استفاده می کردند و دانش خود را افزایش می دادند. صنعت و تهیه صنایع صنعتی و دستی ، روش های نوین کشاورزی و آوردن قلم و رقم های گونه های تازه گیاهی و دامی و با پرورش آن ، فرهنگ و اقتصاد را به اوج شکوفایی می رساند. با رونق دوباره قوم و قبیله ای یاغی دیگر از راه می رسید و به آن تعدی می کرد و دوره زوال و دوباره پس از مدتی رونق مجدد از سر گرفته می شود.

فرهنگ سنتی مردم بُدروم

فرهنگی سنتی مردم بدرم بر اثر رویدادهای تاریخی ، سیاسی و طبیعی (حوادث غیر مترقبه و ویژگی های عالی طبیعی منطقه برای شکوفایی روابط بین المللی  سیاسی ، تجاری ، کشاورزی و دامپروری ) منطقه در طول دوران های زیاد از گذشته های بسیار دور تا چند دهه پیش شکل گرفته و در بین مردم رواج یافته است.

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه

مزایای فرهنگ سنتی

 • فرهنگ سنتی با شرایط تاریخی و طبیعی منطقه سازگار بود.
 • از گذشته های بسیار دور مردم با استفاده از فرهنگ محلی توانسته بودند ، زندگی خود را تامین کنند و نیازی با مراوده و مبادلات بیرونی نداشته باشند.
 • مردم خودکفا بودند.
 • تولید به اندازه نیاز بود. بنابراین صرفه جویی و درست مصرف کردن از ویژگی های بارز فرهنگ بومی و سنتی بود.
 • تولید مواد و محصولات محلی ، طبیعی و سالم بود.

دگرگونی های فرهنگی

بر اثر تحولات بزرگ جهانی ، فرهنگ مردم بدروم نیز چون  فرهنگ هر منطقه دیگر ، دستخوش دگرگونی شد. شیوه های تولید ، اقتصاد ، روابط اجتماعی درونی و بیرونی ، فرهنگ و ویژگی های فرهنگی به صورت کلی دگرگون شد و به شکل فرهنگ امروزی تلفیق یافته در آمد.

فرهنگ امروزی مردم بُدروم

فرهنگ موجود در بدروم امروز تلفیقی از فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن غربی است که بر اثر رواج مبادله و روابط بین المللی در آن شکل گرفته و رواج یافته است.

معماری تمام خانه های تازه ساخت به سبک معماری اروپایی است. پوشاک و خوراک محلی و مدرن  استفاده می شود. مردم مراسم ها و رسم و رسوم سنتی را هنوز هم به جا می آورند. فرهنگ خوراک و پوشاک موجود در مراسم ها تلفیقی از فرهنگ سنتی و امروزی است.

مذهب مردم بُدروم

شهر بدروم  مجموعه ای از مردمان با مذاهب مختلف اسلام ، مسیحیت و یهود را دور هم گرده آورده است. اغلب مردم شهر مسلمان هستند و بخش بیشتر فرهنگ و رسوم آنها برگرفته از اعتقادات و باورهای اسلامی است. زبان اصلی مردم ترکی است. عده ای به زبان کردی و عربی صحبت میکنند. ورود  گردشگران خارجی موجب شده که امروزه مردم با زبان روسی ، ایتالیایی و انگلیسی نیز آشنا باشند.

ماه رمضان در بُدروم

در ماه رمضان اکثر مردم روزه هستند. در این ماه خوردن و نوشیدن برای مسافران ، مهاجران و گردشگران داخلی و خارجی آزاد است. پسندیده تر آن است که مسافران در ماه رمضان در این شهر در ماء عام چیز نخورند و میاشامند.

فرهنگ و رسوم مردم بُدروم ترکیه

فرهنگ محلی مردم بُدروم

 • مردم این شهر بسیار مهربان ، مهمان نواز و خوش اخلاق هستند.
 • آنها به نظافت و پاکی اهمیت ویژه ای می دهند و در برخورد با دیگران خوش رفتار و محترم می باشند.
 • احترام به بزرگترهای فامیل و دیگران از ویژگی های بارز فرهنگ این مردم است.
 • افراد این شهر در ملاقات با بزرگترها دست آنها را می بوسند و به نشانه احترام بر روی پیشانی خود قرار می دهند.
 • عناوینی چون دکتر و مهندس در بین آنها رایج نیست و فقط به گفتن خانم یا آقا و گاهی اسم کوچک اکتفا میکنند.
 • هدیه دادن و هدیه گرفتن رسمی سنتی و قدیمی در بین مردم است که امروزه نیز طرفدار زیادی دارد. پوشاک ، وسایل تزئینی ، صنایع دستی ، لباس سنتی و … از جمله هدایای قابل مبادله است.
 • چای و قهوه ترک نوشیدنی مورد علاقه و رایج مردم این دیار است.
 • مردم عاشق دور هم بودن ، آشپزی و خورد و خوراک هستند و از هر فرصتی برای دور هم بودن استفاده میکنند.
 • رستوران های بسیار مجهز با طبغ غذاهای بسیار باکیفیت در کل ترکیه وجود دارد.
 • فرهنگ خوراک ترکیه ریشه در خوراک دوره عثمانی دارد. غذاهای این مردم بیشتر نشات گرفته از غذاهای خاورمیانه است.
 • فرهنگ چانه زنی در این دیار رواج دارد. بر اثر چانه زنی همیشه در خریدها می توان از تخفیف برخوردار بود.

       

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و رسوم مردم بدروم به این شهر مهاجرت کنید. در آن زندگی کنید و با مردم مراوده داشته باشید و تجربیات خود را با مشاورین املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE