جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی را بشناسید

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی

آشنایی با فرهنگ های متنوع جهان روابط را پایدار می کند. با فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی آشنا شوید و روابط مستحکم و قوی  با این مردمان داشته باشید.

فرهنگ هر قومی برگرفته از رویداهای تاریخی و طبیعی و روزگاری است که آن قوم پشت سر نهاده است. سختی ها و ناملایمات زندگی ، شادی ها و موفقیت های آن فرهنگ مردمان را تشکیل می دهد. مردم شهر کوس آداشی دارای فرهنگی غنی و متنوع هستند. پیوند و انسجام درونی بین افراد خبر از وجود آرامی و  ناآرامی ها و فراز و نشیب های گذشته مردمان این مرزو بوم دارد. فرهنگ امروزه کوش آداسی تلفیقی از فرهنگ سنتی سازگار یافته با حوادث و رخ دادهای تاریخی و طبیعی منطقه و فرهنگ رواج یافته غربی و مدرن امروز جهانی است. در ادامه از فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی مطلع شوید و با آگاهی از این موضوع به این شهر ساحلی قدم بگذارید و روابط مستحکم تجاری و اجتماعی با مردمان این دیار داشته باشید.

 

فرهنگ سنتی کوش آداسی

موقعیت استراتژیک و عالی جغرافیایی ، سیاسی و اقتصادی ترکیه و بویژه شهرهای بندری آن موجب شده که این مرز و بوم در طی دوران های مختلف فراز و نشیب های گوناگون رونق و رکود فرهنگی و اقتصادی را تجربه نماید. تا قبل از انتقلاب صنعتی و پیشرفت فن آوری و صنعت ، عدم وجود امکانات صنعتی و علمی سبب محدود بودن روابط خارجی افراد و د تعامل گروهی و روابط مستحکم بین گروهی شده بود.

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی

به همین دلیل در گذشته تعامل و همکاری و مراوده های دسته جمعی در بین مردمان گسترش چشم گیر داشت. انجام کار و فعالیت های فراغتی ، مراسم های  گوناگون قومی ، محلی و مذهبی و به طور کلی همه فعالیت های زندگی در جامعه به صورت دسته جمعی و گروهی انجام می شد. مردم در غم و شادی ، سختی و گرفتاری ، بود و نبود ، آسایش و رفاه با هم و در کنار هم بودند. در ادامه با فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی بیشتر آشنا شوید.

انسجام دورنی و پیوند محکم مردم شهر کوش آداسی

عدم امنیت مرز بین کشورها و شهرها و حکومت های ملوک طوایفی و قبیله ای ناامنی های اجتماعی را دامن زده بود. برای همین مردم با هم متحد بودند تا با نیروی اتحاد از جان و مال و ناموس و وطن خود محافظت کنند. انسجام درونی و انجام فعالیت ها به صورت گروهی از ویژگی های بارز فرهنگ سنتی این دیار بود.

دگرگونی های  فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی

تحولات عظیم جهانی و پیشرفت های علمی و صنعتی به گسترش روابط بین المللی منجر شد. امروزه گردشگران و مسافران تجاری و سیاسی بسیاری هر روزه به شهر کوش آداسی مسافرت می کنند و با مردم شهر مراوده تجاری و سیاسی دارند. گسترش روابط مجازی و ارتباطات اینترنتی نیز همه جنبه های زندگی را دگرگون کرده است و جنبه های مختلف فرهنگی در شهر دستخوس تغییر و دگرگونی شده است.

فرهنگ امروزی شهر کوش آداسی

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی امروزه تلفیقی از فرهنگ غنی قدیمی و سنتی سازگار یافته با شرایط محیطی و فرهنگ غربی رواج یافته در جهان است. معماری منزل و سکونت گاه ها ، خوراک و پوشاک ، چگونگی انجام کار و فعالیت های فراغتی همه و همه امروزی شده است. امروزه کارها ماشینی و تخصصی شده است و ارتباطات مجازی و حضور در شبکه های اینترنتی بخش بزرگی از فراغت مردمان را به خود اختصاص داده است. با وجود این ، هنوز هم مراسم های قومی و قبیله ای چون گذشته به صورت گروهی انجام می شود ، اما مراسم های شخصی چون جشن نامزدی و عروسی و تولد فرزند تجملی شده است.

فرهنگ خوراک امروزی

هنوز هم خوراک اهمیت خود را حفظ کرده و مهمانی های کوچک و بزرگ در شهر برگذار می شود. استفاده از مواد صنعتی و محصولات کشاورزی صنعتی همچون کود و سم شیمیایی کیفیت مواد غذایی را تغییر داده و بر کمیت مواد افزوده است. پذیرایی های تجملی شده و چندین نوع خوراک متفاوت در سفرهای پذیرایی به چشم می خورد. رستوان های با شکوه و مجلل غذاهای اصیل ترک و بین المللی را ارائه می دهند.

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی

فرهنگ پوشاک در کوش آداسی

هنوز هم پوشاک سنتی را مردم به تن می پوشند. در مراسم های مختلف از پوشاکی سنتی در رنگ و نوع های متفاوت استفاده می شود. هر مراسمی پوشاک مخصوص به خود را دارد. بازار و مغازه های پر است از اجناس اصیل تر و اجناس خارجی و پوشاک اروپایی ، مردم بویژه جوانان از جنس خارجی و جنس مارک ترک استفاده می کنند. پوشاک در ترکیه نصب ایران ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. خرید پوشاک با جنس ترک معتبر در شهر کوس آداشی نسبت به شهرهای بزرگ تر ترکیه ارزان تر و به صرفه است.

فرهنگ معماری در شهر کوش آداسی

آثار باستانی و جاذبه های تاریخی گردشگری موجود در این شهر قدیمی خبر از فرهنگ غنی و دیرینه معماری سنتی این مرز و بوم دارد. با تحولات فرهنگ جهانی ، فرهنگ معماری در این منطقه نیز تغییر کرده و به سبک معماری اروپایی درآمده است. همه خانه های تازه ساخت ، هتل ها و اقامت گاه های لوکس و بسیار مرفه ، ساختمان مغازه ها و مراکز خرید و ادارات دولتی و شرکتی ، آپارتمان های چندین طبقه و برج ها و به طور کلی همه بناهای امروزی همه و همه به سبک معماری غربی و با استفاده از مواد صنعتی چون آهن و سیمان و غیره است. در بخش و محله های قدیمی شهر به صورت تاک و توک خانه های سنتی به چشم می خورد که اگر بازسازی شوند آنها نیز امروزی خواهند شد.

مراسم و رسم و رسومات مردم شهر

در گذشته همه مراسم ها دسته جمعی بود. اما امروزه مراسم های دوستانه و جمع های خانوادگی رایج است. در مراسم عروسی و عزا هنوز هم مردم با هم و در کنار هم هستند. اما شدت لذت و حزن مراسم ها به نسبت گذشته کمتر شده و شفقت و مهربانی مردم کاهش یافته است. هنوز هم حرمت و احترام بزرگ تر کوچک تر بین مردم برقرار است. کوچکترها به دیدن بزرگان فامیل می روند. دست بوسی بزرگان و در صدر مجلس نشاندن آنان هنوز هم در بین مردم رواج دارد و مردم از هر بهانه ای مجلسی برای دور هم بودن تشکیل می دهند.

فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی

اعتقادات و باورهای مردم

مردم کوش آداسی مسلمان و سنی مذهب هستند. باورهای اسلامی و اعتقادات مذهبی فرهنگ مردم را تحت تاثیر قرار داده است. در ماه رمضان اکثر مردم روزه هستند. مساجد زیادی در شهر موجود است و برای ادای نماز مردم در آن جمع می شوند. شرکت در نماز جمعه از فریضه های واجب مردم است. زبان رسمی ترکی استانبولی و واحد پول رایج در آن لیر ترکیه است.

با فرهنگ و رسوم موجود در شهر کوش آداسی آشنا شوید و با آگاهی و اطلاع از رسم و رسومات این مردمان با آنها مراوده فرهنگی و تجاری و اجتماعی داشته باشید. مردم این دیار بسیار مهمان نواز بوده و با شما برخورد آیده الی خواهند داشت. خاطرات خود از فرهنگ و رفتار این مردم را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE