جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با شهر کوش آداسی ترکیه بیشتر آشنا شوید

شهر کوش آداسی ترکیه

آشنایی با جغرافیا و تاریخ و فرهنگ سایر ملل به شکوفایی فرهنگی و رونق اقتصادی افراد کمک زیادی می کند. با شهر کوش آداسی ترکیه آشنا شوید و به این شهر پر رونق قدم بگذارید.

شهر بندری کوش آداسی در استان آیدین و در حوالی استان ازمیر دارای جاذبه های تاریخی و چندین شهر باستانی متروکه است. خرابه های به جا مانده از دوران های مختلف تاریخی نشان از تمدن و فرهنگ دیرینه مردمان این دیار دارد. با گردش در شهرهای باستانی اِفِسوس ، سلجوک ، پرگامون ، جزیره کبوتر ، ترووا ، معبد آرتیمیس و خانه مریم مقدس و چندین بنا و مکان تاریخی دیگر در این شهر به قدمت تمدن و فرهنگ در این شهر پی خواهید برد.

بندری بودن شهر بیشترین فرصت های شغلی را برای جویندگان کار در این شهر ایجاد کرده است. مراوده و داد و ستد با خارجیان در این بندر به رونق و شکوفایی فرهنگ و اقتصاد باشندگان این شهر شده است. در ادامه با شهر کوش آداسی ترکیه آشنا شوید.

همچنین بخوانید: با مراکز خرید بزرگ و ویژه کوش آداسی آشنا شوید

موقعیت جغرافیایی کوش آداسی

در کرانه های غربی ترکیه در استان آیدین در ۷۱ کیلومتری شهر آیدین و ۹۵ کیلومتری شهر ازمیر شهری بندری ، زیبا با جاذبه های کردشگری تاریخی و طبیعی به نام کوش آداسی موجود است. سراسر اطرف این شهر را سواحل دریای اژه فرا گرفته است. تفرج گاه های ساحلی با امکانات ورزش های بسیار مهیج آبی و ساحلی و هتل و اقامت گاه های بسیار مجلل ۵ ستاره در این سواحل هر روزه پذیرای مسافران و مهاجران شهر است. در ادامه با شهر کوش آداسی ترکیه آشنا شوید.

شهر کوش آداسی ترکیه

تاریخچه کوش آداسی قبل از میلاد  حضرت مسیح

این شهر قدیمی از دوران های بسیار دور تاریخ ، مرکز فرهنگ ، هنر و دانش بوده است. مردم للگس ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد این شهر را بنا نهاده اند. ملوانان و بازرگانان ساکنان اولیه این شهر بودند و اولین خانه های شهر توسط آنها ساخته شده است. در دوره باستان این شهر تحت حمایت شهر افِسوس که در آن زمان مهد تمدن بود قرار داشت. تا اینکه اِفِسوس و حومه اش بر اثر کل و لای ناشی از زلزله جند قرن قبل از میلاد نابود شد. کوش آداسی در ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان در آمد.

تاریخچه کوش آداسی بعد از میلاد  حضرت مسیح

در قرن دوم میلادی رومیان بر این شهر حکومت می کردند. سنت جان ابوانجلیس و مریم مقدس برای زندگی به این شهر مهاجرت کردند. خانه ای که حضرت مریم در آن زندگی میکرد امروزه به مرکز گردشگری تبدیل شده و راهبه ها از آن نگهداری می کنند. پس از تقسیم روم ، امپراتور روم شرقی فرمانروایی این منطقه را در دست گرفت.

در قرن ۱۱ و در سال ۱۰۸۶ این شهر به دست قلج ارسلان دوم  سلجوقی ترک در آمد. در اوایل قرن ۱۵ میلادی کشتی های امپراتور روم شرقی ونیز و جنوا تجارت را دوباره در این بندر رواج دادند و نام آن را آسکالا نووا به معنی اسکله جدید نهادند. در سال ۱۴۱۳ شهر توسط محمت پاشا به تصرف عثمانی در آمد. دیوارهای محکم شهر ، کاروانسرای شهر ، دروازه ها ، مساجد و  قلعه شهر همه از معماری دوره عثمانی به جا مانده و امروزه جزو مناطق گردشگری ترکیه است.

شهر کوش آداسی ترکیه

جمهوری ترکیه توسط آتاتورک

در سال ۱۹۱۹ تا سال ۱۹۲۲ شهر به دست ایتالیایی ها و سپس یونانیان افتاد. امروزه این شهر جزو خاک جمهوری ترکیه است و به سبب دارا بودن سواحل جذاب و جالب و بازمانده های شهرهای قدیمی این شهر از پر رونق ترین مراکز گردشگری ترکیه اشت.

پوشش گیاهی کوش آداسی

این منطقه به علت دارا بودن خاک حاصلخیز و بارش های مناسب سالانه دارای محصولات کشاورزی با کیفیت است. اهالی این منطقه محصول های اورگانیک و غیر اورگانیک خود ، اعمم از سبزیجات و میوه و محصولات کشاورزی تازه را در سه شنبه بازار شهر به فروش می رسانند. پوشش گیاهی متنوع این منطقه موجب خرمی و سرسبزی آن شده است. زیتون ، انجیر  و انگور از تولیدات کشاورزی باغی این ناحیه است. سبزی های خوراکی و سایر محصولات کشاورزی نیز در این منطقه تولید می شود. با شهر کوش آداسی ترکیه آشنا شوید و مناسب های ویژه آن را بشناسید.

شهر کوش آداسی ترکیه

مناسبت ها و رویدادهای تاریخی کوش آداسی

  • جشن کشتی گیری شترها در نزدیکترین یکشنبه ۱۵ ماه دسامبر یا ژانویه در شهرک سلجوک در ۲۰ کیلومتری این شهر برگزار می شود. در این جشن شترها بر سر یافتن جفت در فصل تولید مثل با هم به رقابت می پردازند.
  • جشن عروج حضرت مریم به بهشت در ۱۵ آگوشت برگزار می شود. عشق بی حد و حصر خداوند به مریم مقدس و فرزندش مسیح در این روز جشن گرفته می شود.
  • جشنواره گلدن پیجِن هر سال در آخرین هفته ماه ژوئن برپا می شود. در این جشناره نوازندگان آماتور و حرفه ای بر سر آواز خوانی به رقابت می پردازند.

حمل و نقل و تردد در کوش آداسی

تردد به شهر از طریق زمینی ف هوایی و دریایی امکان پذیر است. در ادامه با آن ها اشنا خواهید شد.

حمل و نقل هوایی

نزدیک ترین فرودگاه به این شهر ، فرودگاه ازمیر عدنان مندِرس است. فرودگاه تا شهر ۸۰ کیلومتر فاصله است. از فرودگاه به کوش آداسی و بر عکس می توانید با اتوبوس رفت و آمد کنید. آژانس های مسافربری با تاکسی نیز بسیار راحت مسافران را جا به جا می کنند.

حمل و نقل  دریایی

بندر شهر کوش آداسی از پر تردد ترین بنادر ترکیه است. این بندر ظرفیت ۶۲۹ قایق بادبانی تفریحی دارد. سالانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰ قایق در این بندر در رفت و آمد هستند. کشتی هایی که از دریای مدیترانه عبور می کنند در این بندر اطراق می کنند. از اول آوریل تا ۳۱ اکتبر از این بندر به سمت جزایر یونان نظیر ساموس با دو ساعت می توانید بروید.

راه آهن

با استفاده از ترن و مسیر راه آهن می توان قطار استانبول ازمیر و سپس ازمیر سلجوک سوار شد و به این شهر رسید. سلجوک تا کوش آداسی ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

تردد و حمل و نقل درون شهری در کوش آداسی

دلموش و مینی بوس بیشترین مسافران داخل شهر را جا به جا می کنند. تاکسی نیز در درون شهر مسافران را منتقل می کند.

این شهر ساحلی دارای فرصت های بسیار مناسب تجاری و تفریحی است. می توانید با شهر کوش آداسی ترکیه آشنا شوید و فرصت های شغلی این شهر را شناسایی کنید و به شکار آن فرصت ها بروید. سپس خاطرات خود را از اقامت در این شهر با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE