جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط زندگی در بُدروم ترکیه

شرایط زندگی در بُدروم ترکیه

ترکیه کشوری تازه توسعه یافته با امکانات و شرایط مرفه برای زندگی است. با شرایط زندگی در بُدروم آشنا شوید و آگاهانه برای مهاجرت به این شهر تصمیم بگیرید.

بدروم  به ترکی استانبولی « Bodrum » و به یونانی « Halicarnassus » در بخش جنوبی ترکیه در ساحل دریای فیروزه ای اژه و در استان موغله واقع شده است. جمعیت آن بر اساس سرشماری که در سال ۲۰۰۸ انجام شده است حدود ۲۳  هزار نفر بود که این رقم به علت پذیرش مهاجر از سایر مکان ها بیشتر شده است. بُدروم ۲۰ شهر کوچکتر جزیره بُدروم را زیر بال و پر خود گرفته است. زندگی در این شهر ساحلی براستی لذت بخش و مفرح است مشاورین املاک نود را با شرایط زندگی در بُدروم همراهی کنید.

همچنین بخوانید: شرایط زندگی در ازمیر ترکیه

تاریخچه بُدروم

شرایط زندگی در بُدروم  از دوران ماقبل تاریخ و دوره نوسنگی وجود داشته و مردم در این منطقه زندگی کرده اند. به گفته هرودوت تاریخ نگار معروف و مشهور ، بُدروم به دست دوریانس « Dorians » پایه گذاری شد و در سال ۶۵۰ قبل از میلاد مگارانس به فرهنگ و اقتصاد این شهر رونق داده است. مساحت شهر در زمان مگارانس بسیار گسترده شد و اسم شهر به هالیکارناسوس تغییر یافت.

« کاریا» ها ۳۵۳ سال قبل از میلاد این شهر را پایتخت خود قرار دادند. معبد ماسولوس از عجایب هفت گانه جهان در سال ۳۵۵ قبل از میلاد به دستور آرتمیسیا در این شهر ساخته شد.

از زمان باستان تا کنون رومیان ، یونانیان ، ایرانیان ، سلجوقیان ، عثمانی و چندین تیر و طایفه بزرگ دیگر بر این شهر حکومت کرده و هر کدام به نوعی فراز و فرودهایی را برای مردمان آن ایجاد کرده اند. تعدی های بسیار در امکانات مادی و فرهنگی این سرزمین صورت گرفته و مردم آن آزارها و رنج های بسیار و دوران رونق و شکوفایی های بی نظیر را در طول تاریخ با پوست و گوشت خود لمس کرده اند.

شرایط زندگی در بُدروم ترکیه

فرهنگ مردم بُدروم

هر قوم و قبیله و تیر و طایفه ای که به این منطقه تعدی کرده در ابتدا ویرانی هایی به بار آورده و سرمایه مادی و معنوی مردم را به تاراج برده است. مردم از این شرایط درس گرفته و پیوند محکم برادری و همکاری و تعاون و انسجام اجتماعی درونی در در جامعه پرورانده اند. پیوند اجتماعی و همبستگی گروهی به حدی شدید بود که امروز نیز در فرهنگ مردم بُدروم انسجام درونی و پیوند محکم قومی و قبیله ای در بین افراد وجود دارد.

نا گفته نماند که هر قوم وملتی که به این منطقه دست درازی کرده است پس از ویرانی و آشوب با در دست گرفتن حکومت ، اقدام به سامان دهی و نظم دادن به آن کرده و موجبات رشد و ترقی را در آن فراهم آورده است. تا اینکه به اوج شکوفایی رسیده و دولت و قیبله ای دیگر به آن دست درازیکرده و چرخه از نو شروع شده است.

عوامل موثر در شکل گیری فرهنگ محلی بُدروم

شرایط طبیعی (آب و هوایی) در گذشته  و عدم امکانات رفاهی و صنعتی (عدم مواد سوختی فسیلی و انرژی الکتریکی و تجهیزات صنعتی)  از دیگر عواملی بود که در فرهنگ مردم تاثیر داشت. مردم برای مقابله با سرمای سخت زمستان و گرمای شدید تابستان از راه حل های طبیعی مثل تدبیر در معماری خانه و استفاده از خوراک و پوشاک برای مقابله با عوامل محیطی استفاده می کردند.

در گذشته مردم از مواد غذایی که در منطقه تهیه می شد و در دسترس بود خوراک خود را تهیه می کردند. در فصل سرما از موادی خوراکی با طبیعت گرم و در تابستان از موادی با طبیعت سرد در تهیه خوراک استفاده می کردند. مردم همچنین لباس را وسیله ای برای مقابله با گرما و سرما استفاده می کردند. در پوشاک مردم بخش هایی وجود داشت که به دور مچ دست و پا ، دور کمر  و دور سر می پیچیدند و به این وسیله از سرما و فشار ناشی از کار سخت بدنی محافظت می کردند. بنابراین فرهنگ محلی گذشته فرهنگی متنوع و غنی و پرکاربرد بود.

تاثیر خوراک و پوشاک در فرهنگ محلی بُدروم

در گذشته خوراک علاوه بر وسیله ای برای سیر کردن شکم و پوشاک علاوه بر پوشش بودن ، وسیله ای برای محافظت از بدن در برابر سرما و گرما و محافظت بدن در باربری فشار کارهای سخت بدنی بود. امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی ، انجام کار ماشینی شده و خوراک و پوشاک نیز به سبک و مدل اروپایی و مدرن در آمده است. مواد خوراکی سایر نقاط جهان در بازار میوه و تره بار بُدروم یافت می شود و پوشاک خارجی نیز در مراکز خرید شهر به فراوانی موجود است.

آب و هوای بُدروم

جزیره بودن و قرار گرفتن شهر در ساحل دریا بر آب و هوای شهر تاثیر گذاشته به گونه ای که آب و هوای آن مدیترانه ای با زمستان معتدل و سرد و تابستان های گرم است. تعداد روزهای آفتابی به ۳۰۰ روز در سال می رسد. ورزش های ساحلی و آبی در ۱۰ ماه سال برقرار است و مردم با رفتن به سواحل متعدد و جذاب زندگی توام با تفریح و لذت را تجربه می کنند.

 در این شهر ساحلی زیبا و پر جاذبه میانگین دمای سالانه ۱۸ درجه ، میانگین دمای تابستان ۲۰ تا ۲۳ درجه و میانگین دمای زمستان ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتیگراد است. میزان بارش سالانه زیاد و رطوبت نسبی هوا تقریبا بالا است.

شرایط زندگی در بُدروم ترکیه

جاذبه های گردشگری بُدروم

آرامگاه هالیکارناسوس از عجایب هفتگانه دنیای باستان ، دروازه میندوس به جا مانده از معماری دوره هخامنشی ، قلعه بُدروم و موزه باستان شناسی زیر آب و آمفی تئاتر هالیکارناسوس ، میلانس باستانی ، لاگونا ، فستیوال موسیقی کلاسیک در گوموشلوک ، شهر یالی کاواک ، تورگات ریس ، ساحل کادی کالشی ، ساحل گاماسلاک بدروم ، آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس ، روستای گومبت ، دهکده بیتز ، قایق های دریا گردی گولت ،  خرابه ما سولیوم  و شهر قدیمی بُدروم نمونه هایی از اماکن تاریخی و طبیعی اسن شهر است.

اماکن تاریخی و طبیعی و جاذبه های گردشگری شرایط زندگی در بُدروم را مناسب و ایدآل کرده است. جاذبه های گردشگری زمینه توسعه صنعت گردشگری و فعالیت های خدماتی در این زمینه را فراهم کرده و عده زیادی از این طریق در این شهر کسب درآمد می کنند.

معماری مدرن  و خرید ملک در بدروم

شهر بدروم نسبت به دو دهه اخیر از نظر وسعت و معماری به صورت کلی دگرگون گشته و بناهای باشکوه و آپارتمان های بسیار لوکس و مرفه و مراکز خرید و مراکز خدماتی بسیار با شکوه در شهر احداث شده است که نمای شهر را متحول کرده و وسعت آن را گسترده تر کرده است.  

در این شهر توریستی بناهای بسیار بزرگ و آپارتمان های لوکس و بی نظیر با امکانات مرفه ساخته شده و به بازار فروش عرضه است. خرید املاک و مستغلات در بدروم نسبت به سایر شهرهای  ترکیه ویژگی هایی بسیار خوبی دارد که زندگی در آن را لذت بخش و دلپذیر کرده است.

ویژگی های خرید ملک در بدروم

  • امنیت در این شهر بندری بالا است.
  • نسبت به سایر شهر ها هزینه زندگی در آن کمتر است.
  • خانه و آپارتمان های بسیار مرفه آن نسبت به شهرهای بزرگ ارزان تر است.
  • موقعیت شغلی و فرصت های بی نظیر حرفه ای در زمینه ارائه خدمات به توریست در آن مهیا است.
  • هزینه خرید خوراک و پوشاک  و رفت و آمد در آن نسبت در سایر شهرها کمتر است.
  • محصولات طبیعی و ارگانیک کشاورزی در بازارهای محلی به وفور یافت می شود.
  • تفریح های مهیج و باشکوه ساحلی و آبی زمینه زندگی شاد و تفریح سالم را برای ساکنان فراهم کرده است.
  • روابط بین المللی در آن قوی است.  مراوده های دریا موجب شکوفایی و رونق فرهنگی و اقتصادی شهر شده است.
  • شهر آرام و ساکت است و به راحتی می توان زندگی مسالمت آمیز با مردم داشت.
  • آب و هوای مدیترانه ، شرایط برای زندگی ایده آل را از نظر آب و هوایی مهیا کرده است.

شرایط زندگی در بُدروم ترکیه

مساعد بودن شرایط زندگی در بُدروم

ساخت و ساز فراوان از نظر معماری و وجود املاک و مستغلات ارزان و شرایط آب و هوایی مساعد همراه با امکانات رفاهی و زیربنایی شرایط زندگی در بُدروم را مساعد و دلپذیر کرده است. هر روز بر تعداد ساکنان شهر و فرصت های شغلی در شهر افزوده می شود. اگر در ترکیه زندگی کرده اید ، نظر و تجربه خود را در رابطه با شرایط زندگی در بُدروم با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

تماس با مشاورین املاک ۹۰

در ضمن هر گونه پرسش و پاسخی در رابطه با املاک و مستغلات ترکیه و بُدروم دارید را با مشاورین املاک نود در میان بگذارید و راهنمایی های تخصصی و رایگان در این زمینه دریافت نمایید. مشاوران خبره و ماهر املاک ۹۰ با قانون و قوانین ملکی ترکیه برای شهروندان آن و برای اتباع خارجی آشنا هستند و با موانع و محدودیت های خرید و فروش ملک به خارجیان از طریق قانونی آشنایی دارند و تخصصی و مفید شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE