جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط زندگی در ازمیر ترکیه

شرایط زندگی در ازمیر

آیا تا کنون به ترکیه و شهر تاریخی ازمیر سفر کرده اید؟ آیا از شرایط  زندگی در ازمیر و امکانات و محدودیت های زندگی در این شهر بزرگ با خبر هستید؟

ازمیر به عنوان سومین شهر ترکیه از نظر وسعت و جمعیت دارای امکانات رفاهی زیربنایی و خدماتی فراوان است که زندگی را برای باشندگانش براستی زیبا و لذت بخش کرده است. در سه دهه اخیر با تحولات بزرگ جهانی زندگی در ازمیر نیز متحول گشته و از همه نظر دگرگون گشته است. آب و هوای آن شرایط را برای زندگی لذت بخش و تولید کشاورزی فراهم کرده است. از نظر گردشگری این شهر دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان با امکانات و تفریح های بسیار مهیج آبی و ساحلی است. از نظر اقامتگاه و سرپناه شهر از نظر ساختاری وسعت یافته و چشم انداز خانه ها و معماری باشکوه بناها چشم هر بیننده ای را از دور مسحور می کند. با مشاوران املاک ۹۰ همراه باشید و از برخی جنبه های شرایط  زندگی در ازمیر مطلع شوید.

همچنین بخوانید: با جاذبه های گردشگری ازمیر بیشتر آشنا شوید

آب و هوای ازمیر

این شهر بزرگ دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در تابستان با آب و هوای گرم و خشک و در زمستان با دمای هوای نسبتا معتدل و خنک همراه است. بارندگی در آن زیاد است به گونه ای که از اوایل آبان تا اواخر اردیبهشت بیشترین میزان بارندگی را تجربه خواهد کرد. نسیم خنک و روح نواز دریا ، گرمای تابستان را ملایم می کند. میانگین دمایی سالانه ۱۳ درجه سانتی گراد است و برف به ندرت به چشم می خورد. از نظر آب و هوایی شرایط  زندگی در ازمیر مناسب و بهینه است.

شرایط زندگی در ازمیر

جاذبه های گردشگری و مراکز تاریخی

این شهر به عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه در صنعت گردشگری رونق فراوان داشته و شرایط  زندگی در ازمیر از نظر تفریحی و ورزشی بسیار جذاب و دوست داشتنی است. از مراکز گردشگری آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

منطقه آلسانژاک ، ساحل کوردون بوید ، باغ وحش ، برج ساعت ، آگورا ، موزه باستان شناسی ، موزه مردم شناسی ، بازار کمرآلتی و مهمانسرای قیزلار آغاسی ، آیگای (قلعه نمرود) ، آسانسور ازمیر ، شهر باستانی و قدیمی پرگامون ، شهر باستانی افِسوس ، قلعه کادیفه کاله ، کاخ ( Birgi Cakiraga) اماکن و مناطقی هستند که در ازمیر می توانید از آنها دیدن کنید و زندگی هیجان انگیزی داشته باشید.

اقامتگاه های ازمیر

اقامتگاه و سکونتگاه های فراوان در شهر انتظار مسافر و مهاجر شهر را می کشد. خانه های ویلایی و آپارتمان های بسیار شکیل ، هتل های لوکس ۵ ستاره و هتل هایی با ستاره های کمتر موجود است و مسافران شهر در آن اتراق می کنند. هتل ویندهام گرند ، هتل موون پیک ، هتل هیلتون ، هتل کی ،  هتل گرند و هتل بوتیک مت از مهمترین هتل های آن می باشند.

چند نمونه از رستوران های ازمیر

فرهنگ رستوران رفتن در ترکیه رواج زیادی دارد. مردم در بیشتر موارد برای صرف خوراک به رستوران مراجعه می کنند و در بیرون از منزل شام یا نهار را میل می کنند. این افراد مهمانان شان را به رستوان دعوت می کنند و با خوراک های مغذی و مفید ترک و بین المللی از آنها پذیرایی می کنند.

رستوران گوزامین ، رستوران دنیر ، رستوران آلنکا ، رستوران کمرسیکس ، رستوران آواچی و رستوران تاپکو و چندین رستوران مجهز و مجلل دیگر در شهر ازمیر با تهیه غذاهای ترکی و بین المللی خدمات خورد و خوراک را ارائه میدهند.

شرایط زندگی در ازمیر

خدمات بهداشتی ازمیر

در زمینه ارائه خدمات درمانی و تخت بیمارستانی در چند دهه اخیر ، زیرساخت های فراوانی احداث شدهاست. به گونه ای که در کل شهر جمعاً ۵۸ بیمارستان کوچک و بزرگ دولتی و خصوصی با ظرفیت ۱۱۴۲۱ تخت احداث و راه اندازی شده و خدمات درمانی در آنها ارائه می شود.

۳۰ مرکز و کلینیک تخصصی ، ۶۸۲ مطب پزشک ، ۴۴ کلینیک ، ۲۹ پلی کلینیک ، ۷ مرکز بهداشت دهان و دندان ، ۱۲۳ کلینیک دهان و دندان خصوصی ، ۸۲۸ مطب دندان پزشکی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

محصولات غذایی ازمیر

آب و هوا مناسب با بارش های فراوان و خاک حاصلخیز زمینه را برای پرورش تولیدات دامی ، محصولات کشاورزی و آبزی پروری فراهم کرده است. از کل اراضی ازمیر ۵/۲۸% آن به کشاورزی اختصاص دارد.

در سال ۲۰۱۷، ارزش کل محصولات گیاهی ۵/۹میلیارد ، تولیدات کشاورزی ۱۱/۴۵میلیارد لیر ، محصولات دامپروری ۵/۰۲میلیارد و محصولات آبزی ۴۹۴ میلیون لیر بوده است که ارقام مناسبی می باشد.

اگر چه در بخش هایی هنوز به روش سنتی کشاورزی انجام می شود. اما کشت محصولات ارگانیک ، تولید گلخانه ای ، گلخانه زمین گرمایی ، پرورش گل و گیاهان زینتی و دارویی ، دامپروری و تولید  شیر ، تولید مرکبات ، آجیل ، میوه و سبزی ، شراب سازی ، فندق ، دامپروری و طیور داری و آبزی پروری به روش مدرن و پیشرفته علمی در حال گسترش است.

مشاغل و منبع درآمد مردم

کشاورزی ، صنعت گردشگری ، تولید صنایع دستی و صنعتی ، تجارت و ارائه خدمات حمل و نقل جاده ای همراه با مشاغل خدماتی دیگر و استخدامی های دولتی و خصوصی منابعی هستند که مردم از طریق آن امرار معاش می کنند.

تفریح و ورزش ازمیر

چندین سالن مجهز و مجلل ورزشی با امکانات تمرینی و ورزشی در همه زمینه های ورزشی فعالیت دارند. علاوه بر سالن های اختصاصی در پارک ها و سواحل جذاب امکانات ورزشی و تفریحی به وفور یافت می شود و بدون صرف هیچ هزینه ای می توانید به تمرین های ورزشی بپردازید و از جاذبه های تفریحی لذت ببرید.

در دلفیناریوم  و آب های روان ازمیر فرهنگ شنا و غواصی گسترش دارد. تفریح های مهیج ساحلی و پرداختن به ورزش و تفریح های بسیار مهیج آبی با امکانات فراوان و تجهیزات مرفه و پیشرفته فراهم است.

شرایط زندگی در ازمیر

امنیت سیاسی و اجتماعی

شهر ازمیر از نظر امنیت سیاسی و اجتماعی دارای امنیت نسبتاً خوبی است. پلیس های اسب سوار ، دوچرخه سوار و پیاده در داخل شهر پرسه می زنند و از امنیت شهر محافظت می کنند. از نظر اجتماعی امنیت ازمیر در سطح بسیار خوب می باشد. به شرط این که بی خود با مردم درنیفتید و حواستان به مدارک و کیف پولتان باشد و شلخته و کم توجه نباشید به راحتی می توانید با امنیت کامل و در کمال آرامش در شهر زندگی کنید و با مردم آن مراوده اجتماعی و تجاری داشته باشید.

راهنمای خرید در ازمیر

بازار قدیمی ، بازارهای هفتگی و چندین مرکز خرید در شهر موجود است. می توانید به این مراکز سر بزنید و همه مایحتاج خود را تواماً تهیه نمایید. مرکز خرید اپیتیموم ، مرکز خرید کارفور ، مرکز خرید نوادا ، مرکز خرید فروم برنوا ، مرکز خرید اوت لیت نوادا و مرکز خرید آگورا چند نمونه از مراکز خرید هستند که با مراجعه به هر کدام نیاز نیست به مرکز خرید دیگری مراجعه نماید ، همان جا می توانید همه نیازهای خود را رفع و رجوع نمایید.

مشاوران املاک ۹۰ ترکیه

شرایط  زندگی در ازمیر برای تازه واردها و مهاجران نیز نسبتاً مناسب است. مهاجران می توانند در کارهای خدماتی ، خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند و زندگی مرفه را برای خود دست و پا کنند. اگر به ترکیه و ازمیر سفر کرده اید و در این شهر بزرگ و تاریخی ترکیه اقامت داشته اید ، تجربیات خود را با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید. در ضمن می توانید از مشاوران املاک نود برای خرید و فروش و یا آگاهی یافتن از همه املاک ترکیه و چگونگی شرایط آن اطلاع حاصل نمایید و بهترین و مناسبترین ملک را خرید یا به فروش برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE