جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با شرایط آب و هوایی کوش آداسی ترکیه آشنا شوید

آگاهی از اقلیم قبل از مسافرت ضرورتی انکار ناپذیر است. با شرایط آب و هوایی کوش آداسی آشنا شوید و سفر کاری و تفریحی خود را به این شهر پررونق و اقتصادی شروع کنید.

شهر بندری کوش آداسی طی چند دهه اخیر که از رشد اقتصادی و فرهنگی این شهر می گذرد ، پذیرای مسافران حرفه ای و تجاری زیادی بوده است. گسترش زیر ساخت های رفاهی ،  تجاری و تفریحی در این شهر فضا را برای ورود مهاجران خارجی باز کرده است. امروزه عده زیادی از نقاط دور و نزدیک جهان به عزم زندگی ، کار ، تحصیل یا تفریح به این شهر تجاری و توریستی هجرت می کنند. آگاهی از وضعیت آب و هوایی موضوعی است که باید قبل از سفر و مهاجرت از آن اطلاع یافت. اگر قصد مهاجرت به ترکیه و اقامت در کوش آداسی را دارید با شرایط آب و هوایی کوش آداسی آشنا شوید و سفری مفید و مثمر ثمر را به این شهر اقتصادی جهان آغاز نمایید.

همچنین بخوانید: با جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی آشنا شوید

جغرافیای کوش آداسی

شهر زیبا و پر رونق کوش آداسی در استان آیدین ترکیه واقع شده است. خلیج (بندر) ترکیه در ساحل این شهر قرار گرفته است. سراسر حاشیه شهر را سواحل زیبا و جذاب دریای اژه فرا گرفته است. از نظر اقتصادی و تجاری این شهر دارای فرصت های طلایی برای انجام کار و پیشه است.

مراوده و داد و ستد بین دو قاره اروپا و آسیا از طریق بندر این شهر رونق و شکوفایی فرهنگی و اقتصادی را برای ساکنان آن به ارمغان آورده است. سرمایه گذاری در صنعت گرشگری و داد و ستد تجاری با خارجیان ، شهر را به مکان و مأمنی گرم و آرام برای ساکنان آن و مهاجران خارجی تبدیل کرده است. در ادامه با شرایط آب و هوایی کوش آداسی بیشتر آشنا شوید.

شرایط آب و هوایی کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی

آب و هوای این شهر معتدل و مرطوب مدیترانه ای با تابستان های تقریباً گرم و آفتابی و زمستان های معتدل و ملایم است. توده های هوایی حاصل از دریای اژه بر آب و هوای این شهر تاثیر گذاشته و رطوبت هوا در این نواحی نسبتاً بالا و دمای هوا در تابستان و زمستان نسبتاً معتدل . ملایم کرده است. جریان توده های هوایی دریا ، گرمای شدید آفتاب در تابستان و سوز سرمای زمستان را تعدیل کرده  برای همین زندگی در این شهر از نظر آب و هوایی دلپذیر و مطبوع است.

شرایط و ویژگی های اقلیمی کوش آداسی

 • میانگین دمای سالانه این شهر ۱۸ درجه سانتی گراد ،
 • میانگین دمایی در تابستان ۳۰ تا ۳۲  درجه سانتی گراد ،
 • گرم ترین ماه سال جولای و آگوست با بیشترین مقدار دمایی ۴۰ درجه سانتی گراد است.
 • میانگین دما در زمستان ۷/۱۶ درجه سانتی گراد است.
 • سردترین ماه سال ماه می و ماه ژانویه است . گاه دما به زیر ۷ درجه سانتی گراد می رسد.
 • میزان بارش سالانه ۷۶۰ میلیمتر و بیشترین بارش در ژانویه و دسامبر اتفاق می افتد.
 • میزان رطوبی نسبی هوا در تابستان حدود ۴۰ % است.
 • تابش آفتاب و حمام آفتاب در سواحل زیبا و جذاب و تفریح و ورزش های مهیج آبی و ساحلی ۳۰۰ روز از سال برقرار است.
 • اوایل آوریل تا اکتبر مناسبترین زمان سفر به این شهر می باشد.

زمان مناسب برای سفر به کوش آداسی از نظر آب و هوایی

از شرایط آب و هوایی کوش آداسی مطلع شوید و سفر کاری و تفریحی خود را به این شهر پر رونق اقتصادی برنامه ریزی کنید. از نظر آب و هوایی در تمام طول سال می توانید به این شهر سفر کنید. اردیبهشت تا آخر خرداد و مهر و آبان از نظر دمایی بسیار مناسب برای سفر است. اما بیشترین مسافر شهر در تابستان به این شهر مهاجرت می کنند.

هزینه سفر ، هزینه  اقامت و هزینه خورد و خوراک در بهار و تابستان بیش از پاییز و زمستان است. هراج های زمستانه و پاییزه و کاهش هزینه خرید در کنار کاهش هزینه اقامت گاه  و خورد و خوراک ،  لذت سفر و اقامت در این شهر  در فصول سرد سال بالا برده است.

شرایط آب و هوایی کوش آداسی

رعایت نکات ضروری در سفر

 • همیشه و همه جا پوشش مناسب و پوشیده به تن داشته باشید.
 • با صدای بلند در اماکن عمومی صحبت نکنید و نخندید.
 • مواظب کیف پول و مدارک مهم و با ارزش خود در سفر به هر شهر و مکانی باشید.
 • سیگار کشیدن در مان های عمومی ممنوع می باشد.
 • با مردم مراوده داشته باشید.
 • اهالی ترکیه اهل چانه زنی هستند ، در معاملات خود صبور باشید.
 • هر جا به اطلاعات و کمک نیاز داشتید از مردم کمک بخواهید.
 • کارت اقامتگاه و هتل خود را در هنگام  رفتن به سایر داخل شهر همراه داشته باشید.
 • در اتاق را در هنگام خواب حتماً با کلید قفل کنید.

آگاهی از شرایط آب و هوایی کوش آداسی

قبل از سفر به کوش آداسی از چگونگی وضعیت آب و هوایی این شهر اطلاع حاصل نمایید تا در زمان مسافرت با بحران های هوایی مواجه نشوید. بحران هوایی در اوایل بهار و یا اواخر فصل پاییز به صورت بادهای شدید و بارش های پراکنده و غیر یکنواخت به ندرت رخ می دهد. بر اثر خشک سالی های اخیر و کم شدن پوشش گیاهی ، گاه در تابستان نیز شهر شاهد پدید گرد و غبار است.  با وجود کم بودن بحران های هوایی اطلاع از آنها در برنامه ریزی برای سفری مسرت بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پس بهتر آن است که به بهترین شیوه از شرایط آب و هوایی کوش آداسی اطلاح حاصل نماید و سپس به این شهر تاریخی و جذاب سفر نمایید.

شرایط آب و هوایی کوش آداسی

 آن گاه که شرایط آب و هوایی برای مسافرت مساعد باشد ، گذر زمان زودتر اتفاق می افتد و این بدان معنی است که به مسافر خوش تر می گذرد. در شرایط مناسب آب و هوایی مسافر می تواند در کمترین زمان ممکن همه برنامه های از پیش تعیین شده را به خوبی پیاده کند و بیشترین استفاده مفید را از سفر خود داشته باشد.

پش شایسته است که با آگاهی از وضعیت اقلیم و آب و هوا برنامه ای دقیق وسازمان دهی شده برای سفر خود به ترکیه داشته باشید و نظرات خود را در رابطه با آب و هوای کوشی آداسی با ما در مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE