جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا ترکیه آشنا شوید

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

اگر اهل ورزش و سرگرمی هستید و به تفریح های هیجانی علاقه دارید ، با ما همراه باشید و با سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا ترکیه بیشتر آشنا شوید .

کشور ترکیه به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان از موقعیت استراتژی عالی برای صنعت گردشگری برخوردار است. در بین شهر های این کشور ، آنتالیا به عنوان نگین انگشتر گردشگری ترکیه دارای سواحل جذاب و تفریح و سرگرمی های هیجان انگیز است که بیشترین تعداد گردشگران و مسافران این کشور را به خود اختصاص داده است. اگر اهل تفریح و ورزش هستید با سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا ترکیه آشنا شوید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و رسوم مردم ترکیه را بشناسید

چتربازی بر فراز کوه ها

چتربازی بر فراز کوهای از سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا ترکیه می باشد. مسافران با چتر بازی در آسمان این شهر دشت های سرسبز و مناطق بکر و زیبای این شهر را نظاره خواهند کرد و روح و جان خود را به بلندای آسمان به پرواز درمی آورند.

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

گلف بازی

امروزه بازی گُلف در کشور ترکیه رواج یافته و هر روز بر طرفداران آن افزوده می شود. گفته می شود که کشور ترکیه از طریق این بازی سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون یورو درآمد کسب می کند.

مناطق طبیعی و گردشگری این کشور فضا را برای رونق ورزش گُلف باز کرده و سالانه هزاران نفر از طرفداران گُلف در آنتالیا و سایر شهرهای این کشور به این تفریح مهیج می پردازند. زمین های زیادی در این کشور به بازی گُلف اختصاص یافته است. ایراد این ورزش آن است که مخالف طبیعت می باشد و به نابودی سرسبزی دشت های بکر و سرسبز می انجامد.

غواصی در آب های آنتالیا و تفریح با دلفین ها در دلفیناریم ها

در این شهر زیبای آب های خروشان و چندین آبشار زیبا وجود دارد. در آب های آن طی چند سال اخیر دلفیناریم های زیبا و جذاب طراحی شده است. در این آب های خروشان دلفین ها و سایر جانداران آبزی زندگی میکنند. گردشگران ضمن دیدن از این مناطق آبی و بازی با دلفین ها و جانوران دیگر و عکس گرفته با این جانداران به  آب تنی ، شنا و غواصی می پردازند و یک روز کامل خود بسیار هیجان انگیز سپری می کنند.

هر نوع ورزشی در دلفیناریوم هزینه خاص خود را دارد. ورودی دلفیناریم ۳۰ دلار (۱۰۰ هزار تومان) است. از جمله دلفیناریم های این شهر می توان به دلفین لند کپز ترکیه ، پارک آبی و  دلفین لند مراد پاشا آنتالیا بلوار دلمو پینار اشاره کرد.

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

سافاری با جیپ

یکی دیگر از جاذبه های مهیج آنتالیا سافاری با جیپ یا موتورهای چهار چرخ است. این ماشین های کوچک قدرت شگفت انگیزی برای طی کردن مسیرهای ناهموار و دره ها و تپه ها دارند. رانندگی با این ماشین های کوچک تنومند نیاز به تمرین قبلی و گواهینامه مخصوص ندارد. هر کس که با رانندگی آشنایی داشته باشد از عهده کار با سافاری برمی آیند و می تواند سفر خود را مهیج به اتمام برساند.

 اسب سواری

با اسب سواری در دشت ها و باغ های زیبا و سرسبز این شهر فراغت هیجان انگیزی را یپری خواهید کرد. گردشگرانی که به اسب سواری علاقمند هستند می توانند با دلخواه خود فراغتی عالی همراه با اسب ها داشته باشند.

هیجان در پارک ها آبی

پارک های آبی با امکانات ورزشی بسیار مرفه در این شهر برپا است و طرفداران ورزش های آبی با سُرسُره بازی و سایر لذت های هیجانی شادی واقعی را به جسم و روح خود هدیه می دهند.

 ریکسوس پرمیوم تروی ( Rixos Premium Troy )  ،  پارک آبی آکوا , ددمان ( Dedeman )  از پارک های آبی این شهر هستند.

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

مرکز اسکی هیپ نوتیک ( Hip Notics)  

مرکز تفریحی هیپ ناتیک در منطقه ماناوگات آنتالیا تشکیل شده است. اسکی روی آب و سایر سرگرمی های آبی در استخرهای این مرکز برقرار است و علاقه مندان روز بسیار مهیج را در این مرکز سپری خواهند کرد. هزینه برخی از سرگرمی های این مکان به این قرار است.

بلیط برای یک هفته ۲۰۰ یورو (۶۸۰ هزار تومان)

بلیط برای یک روز ۳۰ یورو (۱۰۰ هزار تومان)

برای اجاره تخته اسکی هر نوبت ده یورو (۳۴ هزار تومان)

آفرود سواری در آنتالیا

یکی از جذاب ترین تفریح های این شهر آفرود سواری در مناطق بکر و دست نخورده منطقه لارا و کمر است. آفرود سواری  و پرواز بر فراز دشت ها و کوههای این مناطق از سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا ترکیه می باشد.

آکواریوم آنتالیا

این مرکز تفریحی ورزشی دارای ۴۰ آکواریوم زیبا و جذاب با انواع جانداران آبزی است. جانوران به صورت منظم دسته بندی شده و در داخل این آکواریوم ها قرار گرفته اند. مسافران با گذر از کانال و تونلهای کاملاً شیشه ای به مشاهده جانوران آبزی می پردازند. این مرکز روزهای جمعه و یکشنبه باز است و گردشگران می توانند از آن دیدن نمایند. هزینه ورودی برای بزرگان ۵۶ یورو و برای کودکان ۳۴ یورو است.

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

 غواصی در آب های ساحلی

علاوه بر دلفیناریوم ها در سایر مناطق آبی نیز غواصی برقرار است و آب دوستان می توانند به تفریح های آبی و  در این آب ها بپردازند. آکادمی دیپ واکینگ دایوینگ و سان دایوینگ دو مکان برای غواصی در شهر الماس گردشگری ترکیه هستند. هزینه ورودی این مکان ها به طور میانگین ۴۷ دلار و برای هر تفریح دیگر هزینه اضافی باید بپردازید.

کشتی و قایق سواری

شهر آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه قرار گرفته و دارای جاذبه ها و تفریح های بسیار مهیج آبی است. کشتی سواری در آب های دریای مدیترانه با کشتی و قایق های بادی ، موتوری و پارویی جذابیت خاص خود را دارد. افراد زیادی در روز وقت خود را با کشتی و قایق سواری لذت بخش می کنند. هزینه قایق سواری در این آب ها با توجه به نوع قایق و مدت استفاده شما متفاوت است اما به طور متوسط برای یک ساعت یک نفر ۵۰ هزار تومان نیاز دارد.

ورزش های ساحلی

در سواحل جذاب این شهر انواع تفریح های هیجان انگیز به راه است. از جمله آن ها می توان به والیبال و بسکتبال ساحلی اشاره کرد. فستیاول هایی هر ساله در این مکان ها برگزار می شود و عده زیادی در این ورزش های ساحلی شرکت می کنند. برای شرکت در ورزش های ساحلی هزینه ای دریافت نمی شود.

جت اسکی ، فلای بورد ، پاراسل ، رافتینگ و تفریح های بسیار مهیج آبی دیگر در سواحل و مراکز تفریحی این شهر برقرار است و گردشگران با استفاده از آن می توانند هیجان انگیزترین روزهای زندگی خود را تجربه کنند.

سرگرمی های هیجان انگیز آنتالیا

چندین شهربازی مجلل و  کلاب شبانه نیز در این شهر وجود دارد که گردشگران با دیدن از آنها و سپری کردن وقت خود در این مکان ها ، به یادماندنی ترین و مهیج ترین خاطرات را برای خود رقم می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE