جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

دریاها و بنادر محبوب ترکیه را بهتر بشناسید

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

آیا می دانید دریاها و بنادر محبوب ترکیه در رشد و توسعه روزافزون این کشور چه تاثیرات شگرفی داشته است؟! همراه با املاک ۹۰ از دریاهای ترکیه و مزایای آن مطلع شوید.

دریاها از چندین نظر بر رشد و توسعه کشورها تاثیر می گذارند. در دریاها تعداد زیادی موجودات دریایی برای تغذیه انسان موجود است که بدون هیچ گونه هزینه و زحمتی فراهم و در دسترس افراد قرار می گیرد، روابط دریایی و استفاده از سیستم حمل و نقل دریایی  در مبادلات تجاری و سیاسی بین المللی تاثیر فوق العاده ای دارد.

سواحل نیز در تامین مکانی آرام و جذاب برای استراحت ، تفریح و گردش و گسترش فعالیت های تجاری و خدماتی کاربرد دارند. با مشاوران املاک نود از جاذبه های دریاها و بنادر محبوب ترکیه آگاهی یابید.

همچنین بخوانید: با شهرهای ساحلی کش.ر ترکیه آشنا شوید

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

کشور پهناور ترکیه دارای ۷ ناحیه بزرگ ( ۴ منطقه دریایی یا ساحلی و سه منطقه میانی) است.  منطقه دریای اژه ، منطقه دریای مدیترانه ، منطقه دریای سیاه ، منطقه دریای مَرمَره ، منطقه آناتولی میانی ، منطقه آناتولی شرقی و منطقه آناتولی جنوب شرقی مناطق این کشور می باشند.  

این کشور تاریخی ، تجاری و توریستی را سه دریای سیاه ، اژه و مدیترانه را احاطه کرده  و دریای مَرمَره در داخل و شمال آن واقع شده است. همراه با مشاوران املاک از دریاها و بنادر محبوب ترکیه و مناطق مختلف ترکیه اطلاع حاصل نمایید.

دریای سیاه « Black Sea »

از دریای مدیترانه شاخه ای در جنوب شرقی اروپا و مرز غربی قفقاز مشعب شده و دریای سیاه را پدید آورده است. کرانه های این دریا در قسمت غرب و شمال هموار و در کرانه های شرقی و جنوبی و در حوالی شبه جزیره کریم کوهستانی است.

استان های این ناحیه جغرافیای عبارتند از :

استانهای ؛ بارتین ،اما سایا ، گیرسون  ، کارابوک  ، ارادو ، ریگی ، Kastamonu ، سامسون ، سینوپ ، توکات ، ترابزون ، زونگولداک به طور کامل در منطقه دریای سیاه قرار گرفته اند.

بخش بزرگی از استان های ؛ آروین ، بی بیورت  Çorum ، Düzce در منطقه دریای سیاه واقع است و بخش کمی از  استان های ؛ آنکارا ،  ارزیکن ،  Çankırı ، ارزروم ، اردوان ، سیواس و  یوزگات در منطقه دریای سیاه قرار دارد.

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

دریای مرمره « Marmara Sea »

دریای مَرمَره در داخل کشور و در بخش شمالی آن واقع است. از طریق تنگه بسفر دریای مرمره با دریای سیاه پیوند می یابد.

تنگه بسفر عرضی معادل ۶ کیلومتر و عمقی برابر ۱۲۰ متر دریای مرمره را به دریای سیاه در شمال ترکیه پیوند می دهد. همچنین تنگه داردانل با عمقی برابر با ۱۰۵ متر و عرضی برابر با ۱/۳ کیلومتر از سمت جنوب با دریای اژه پیوند خورده است. این دو تنگه بخش آسیایی و اروپایی ترکیه را از هم جدا می کنند.

دریای مدیترانه « Mediterranean Sea »

دریای میانه یا بحر سفید در بین سه قاره بزرگ آسیا ، اروپا و آفریقا واقع شده است. وسعت این دریا ۲۹۶۶۰۰۰ متر مربع با میانگین ژرفای ۱۵۰۰ متر است. در مسیر دریای مدیترانه از گذشته های بسیار دور مراوده و تبادلات دریایی بین کشورهای گوناگون جهان در جریان بوده و هنوز هم ادامه دارد.

 بخشی از این دریا در مرزهای جنوب ترکیه قرار گرفته و سالانه از طریق آن هزاران نفر به صورت قاچاق از کشورهای آسیایی به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند. میلیاردها لیر پول برای قاچاق انسان در این مسیر سالانه رد و بدل می شود و چه بسیارند افرادی که در این مسیر جان خود را از دست می دهند.

دریای اژه « Aegean Sea »

دریای اژه بخشی باریک و کوچک از دریای مدیترانه است که در بین دو کشور یونان و ترکیه واقع شده است. کشور ترکیه در غرب این دریا قرار گرفته است.

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

شهرهای اروپایی و آسیایی ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی است که ۹۵% آن در آسیا و ۵% آن در قاره اروپا واقع شده است.

شهرهای Istanbul، Edirne، Tekirdağ، Çorlu، İğneada در بخش اروپایی ترکیه قرار گرفته و سایر نقاط این کشور بخش آسیایی آن را تشکیل داده است. شهر زیبا و بزرگ استانبول در بین دو قاره قرار گرفته و دارای جاذبه های بسیاری از نظر گردشگری و فرصت های مناسب کاری و حرفه ای است. دریاها و بنادر محبوب ترکیه را با بنادر آن همراهی نمایید.

بنادر محبوب ترکیه

در حاشیه هر چهار دریای کشور ترکیه به هر شهر و برزنی که می رسید ، در ساحل  اقامتگاه و پلاژهای جذابی برای تفریح و استراحت تدارک دیده شده است. در سواحل جذاب امکانات تفریحی و رفاهی فراوان فراهم است. تفریح های هیجان انگیز همچون ؛ جت اسکی ، فلای بورد ، پاراسل ، رفتینگ ، قایق سواری ، موج سواری ، کشتی سواری ، شنا و غواصی و در ساحل والیبال و بسکتبال ، تنیس و گُلف و هزار گونه تجهیزات و امکانات تفریحی دیگر  موجود است.

رستوران های شیک و باکلاس با پخت انواع غذاهای ترکی و بین المللی ، هتل و اقامتگاه های مرفه و مجلل ، مراکز خرید و.. از اماکن خدماتی بنادر ترکیه می باشد.

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

 سواحل معروف ترکیه

ساحل کادی کالشی و ساحل گاماسلاک بدروم ، ساحل شنی کادینلار دنیزی در بُدروم ، ساحل بانوان ، جزیره کبوتر و پلاژ گورچین آداسی ، پلاژ ییلانچی بورنو و پلاژ کالاماکی در کوش آداسی ، دریاچه کاراگول در بخش دریای سیاه ، دریاچه اگمیر در قونیه ، دریاچه گُلباشی موگان در آنکارا و چشمه های آب گرم مکان های تجاری و تفریحی هستند که فواید فراوانی برای اهالی آن مناطق و همه کسانی که در آن به فعالیت های نحاری و توریستی می پردازند ، دارد.

چشمه های آب گرم موجود در ترکیه

 ملیک شاه در چوبوک ، عیاش کاپلیجا ، قیزیلجا ، دوتلو کاپلیجا ، حامام کاپلیجا ، مالیکولی در پولاتلی و هایمانا شش چشمه آب گرم این کشور می باشند.

دریاها و بنادر محبوب ترکیه

دریا و منابع دریایی مزایای زیادی برای باشندگان آن دارد. از مهمترین دلایل رونق تجاری و تفریحی ترکیه در چند دهه اخیر وجود دریاها و سواحل حذاب و زیبای آن بوده است. به این  کشور سفر کنید. در دریاهای آن قایق و کشتی سوار شوید. سپس تجربیات خود را با مشاوران املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE