جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

خوراک های محبوب و مغذی آنکارا

خوراک های محبوب و مغذی آنکارا

محدودیت ها و ناتوانی های ذاتی انسان او را بر آن داشته تا با نیروی فکر و اندیشه خود ، در زیستگاه طبیعی خود ، برای زنده ماندن زیستگاهی فرهنگی را رشد و پرورش دهد. زیستگاه فرهنگی همه آن چیزهایی است که انسان برای زنده ماندن و بقا به آن نیاز دارد. نیاز به خوراک ، پوشاک و سرپناه ، سه نیاز ذاتی انسان است. در صورتی که این سه نیاز برطرف نشود ، انسان هلاک خواهد شد. خوراک برای انسان علاوه بر وسیله ای برای پر کردن شکم و ادامه بقا ، ارزش معنوی دارد و روابط عاطفی ، فرهنگ و اعتقادات آدمی در طول تاریخ با خوراک پیوند خورده و فرهنگ خوراک را رشد و گسترش داده است. مشاورین املاک ۹۰ را با خوراک های محبوب و مغذی آنکارا همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: تاریخ و جاذبه های گردشگری آنکارا را بشناسید

فرهنگ خوراک در زیستگاه فرهنگی انسان

انسان انسانی گیاهخوار بوده که به علت کمبود منابع گیاهی و افزایش جمعیت آدمی به سمت گوشتخواری کشیده شده است. به طوری که انسان امروزی از مواد گیاهی و گوشتی برای تغذیه خود استفاده میکند.  مردم هر شهر و دیاری از گذشته های دور و دراز بر اساس منابع غذایی در دسترس ، روش پخت خوراک های محلی را یاد گرفته و نسل به نسل و سینه به سینه ،  روش تهیه خوراک هایی محلی و بومی به افراد امروزی منتقل شده است.

 شهر آنکارا نیز از این مهم مستثنی نبوده و فرهنگ خوراک این منطقه نیز به رشد و گسترش خوراک های محبوب و مغذی آنکارا منجر شده است. در ادامه برخی از این خوراک های بومی و محلی آمده است.

خوراک های محبوب و مغذی آنکارا

در فرهنگ خوراک مردم آنکارا خوراک های محبوب و مغذی  زیادی وجود دارد که مردم توانسته اند با مصرف آن از گذشته های بسیار دور در برابر عوامل محیطی و عوامل بیماری زا مقاومت کنند و زنده بمانند. این مردمان با خوراک پیوندی فرهنگی برقرار کرده و  در مراسم ها و مهمانی ها غذاهای مغذی و مقوی پخته می شود. پخت غذا در مراسم ها آیین ویژه ای دارد که دل مردمان را به همدیگر بیشتر پیوند می دهد. از  خوراک های محبوب و مغذی آنکارا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مراسم آیینی حلوا پزی در آنکارا

برای نمونه در فرهنگ مردم ترکیه رسم بر این است که در موقع مرگ یک نفر ، در خانه متوفی خوراکی پخت نشود ، مگر حلوا. پخت حلوا نیز آیین وخصوص به خود را دارد. در زمان پخت حلوا همه فامیل دور هم جمع می شوند ، دیگ بزرگی از حلوار بار گذاشته می شود و فامیل به نوبت بلند شده ، با ملاقه یک دور حلوا را هم می زنند و خاطره ای از نیکی ها و خوبی های شخص متوفی بازگو می کنند.

 به این وسیله در مراسم حلوا پزی همه نیکی هایی که شخص متوفی در طول عمر خود انجام داده و در یاد و خاطر نزدیکان باقی مانده است ، بازگو می شود. در پایان همه برای شادی روح متوقی آمرزش و دعای خیر می طلبند.

کباب ماهی

نزدیکی به دریای اژه و مدیترانه موجب شده که از گذشته مردم از ماهی برای تغذیه خود استفاده کنند. کباب ماهی آنکارا از خوراک های محبوب و مغذی آنکارا است که به علت طعم و مزه ویژه در بین شهروندان محبوبیت خاص دارد.

خوراک های محبوب و مغذی آنکارا

آدانا و اورفا ( Adana & Orfa)

آدانا و اورفا دو نوع کباب معروف و پر طرفدار جنوب شرقی ترکیه است. مردم ترک علاقه عجیب به مصرف کباب دارند و به روش های گوناگون کباب را با گوشت بره و گوساله و گاو و گوسفند می پزند.

اسکندر کباب ( Iskender Kebab)

از دیگر کباب های محبوب ترکیه ، اسکندر کباب است که در بین مردم ترکیه و بویژه منطقه بورسای چیزی کمتر از نرده کباب (کباب ترکی) ندارد.نرده کباب کباب اصیل ترک است که از گوشت گوساله و بره تهیه می شود.

علی نازیک کباب ( Ali Nazik Kebab)

علی نازیک کباب از دیگر کباب های خوشمزه ترکیه است که گوشت بره را کباب می کنند و آن  را همراه با ماست چکیده و گوجه و بادمجان کبابی میل می کنند.

مِنِمِن ( Menemen)

مِنِمِن اُملتی لذیذ در ترکیه است که در انکارا نیر طرفدار زیاد دارد. گوشت گوسفند ، بادمجان ، پیاز سرخ شده ، گوجه فرنگی ، فلفل ، تخم مرغ و سبزی معطر برای تهیه مِنِمِن مصرف می شود.. مِنِمِن را افرادی که فرهنگ گیاهخواری دارند با بادمجان می پزند و گوشت خواران آن را با گوشت گوسفند درست می کنند.

خوراک های محبوب آنکارا

لاهماجون ( Lahmacun)

لاهماجون همان گوشت همراه با خمیر است. این خوراک یک پیتزای بسیار لذیذ ترکی است. گوشت ، پنیر و فلفل و ادویه های معطر و خوش طعم را روی خمیر می ریزند و در فر می گذارند آنچه حاصل می شود ، لاهماجون نام دارد.

کوفته چی « Cig Kofte»

کوفته چی غذایی محلی است که از گوشت خام تهیه می شود. برای تهیه این خوراک از آتش استفاده نمی شود. گوشت چرخ شده را همراه با بلغور و پیازچه و ادویه تند به طور مفصل ورز می دهند. در اثر ورز دادن زیاد و تندی ادویه ، گرمایی در داخل مواد ایجاد می شود که موجب خارج شدن حالت خامی گوشت می شود.

نُهتیو پیلاو « Nohutlu Pilav »

این خوراک مخلوط برنج و نخود است که به صورت لایه لایه درست می شود. یک لایه نخود و یک لایه برنج به صورت چندین لایه درست می شود. برنج و نخود را در آب مرغ می خیسانند و پی پزند. این خوراک خیابانی همراه با آب مرغ خورده می شود.

خوراک کنگر « Baklalı Enginar »

از ترکیب کنگر و باقلا و چند سبزی معطر و مقداری ادویه خوراک کنگر تهیه می شود. این خوراک بسیار مغذی یک خوراک طبیعی و محلی است که در فصل بهار طرفدار بسیار دارد.  

امام « İmam Bayıldı »   

امام در واقع خوراک بادمجان شکم پر  است. برنج ، گوشت ، بلغور و سبزیجات و ادویه معطر را باهم مخلوط کرده و پس از تفت کامل ، درون بادمجان هایی که قبلاً داخل روغن سرخ شده اند، می ریزند و کمی آب روی آن می ریزند و روی اجاق میگذارند تا خوب پخته شود.

خوراک های محبوب آنکارا

دسرهای محبوب آنکارا

دسر شیر ، تاووک گوکسو (پودینگ غلیظ همراه با برش‌های نازکی از سینه مرغ) ، دسر کازان دیبی (پودینگ غلیظ شیر که روی آن کاملا برشته و کاراملی شده است) و محلبی (پودینگ همراه با مصطکی) از دسرهای محبوب و پرطرفدار آنکارا می باشد. باقلوا و کنف دو دسر شیرین و لذیذ ترکیه است که در پایتخت نیز به فراوانی مصرف می شود.

اگر در آنکارا بوده اید و از خوراک و دسرهای لذیذ آن مصرف کرده اید ، تجربه و نظر خود را در رابطه با خوراک های محبوب و مغذی آنکارا با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE