جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹

خرید خانه در ازمیر

اگر قصد سرمایه گذاری در یک کشور رو به رشد را دارید ، می توانید با خرید خانه در ازمیر، اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹ را به دست آورید  و از حقوق شهروندی بهره مند شوید.

در سال ۲۰۱۹ دولت جمهوری ترکیه در راستای برنامه های چشم انداز بلند مدت ، جهت عمران و توسعه همه جانبه ، قصد در جذب سرمایه های خارجی دارد. این دولت در صدد است ، سرمایه حاصل از سرمایه گذاری های خارجی را در توسعه اشتغال و تولید در این کشور هزینه کند. برای همین دولت ترکیه در قوانین خرید و فروش املاک این کشور به اتباع خارجی تجدید نظر کرده و سختگیری های قبلی را کاهش داده است. برای آگاهی از قوانین خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹ از طریق آن با مشاورین املاک نود همراه باشید.

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در ازمیر ترکیه در سال ۲۰۱۹

شرایط خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

اتباع خارجی در ترکیه نمی توانند ، اراضی و خانه های محدوده نظامی و امنیتی این کشور را خریداری نمایند. برای خرید سایر اراضی ترکیه ، هر فرد خارجی مجاز است تا ۳۰ هکتار از خاک این کشور را خریداری کند و سند آن را به اسم خود ثبت نماید.

خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت ترکیه 

راه های زیادی برای دریافت اقامت کوتاه و بلند مدت ترکیه وجود دارد. افراد می توانند ، از طریق ازدواج ، تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، پناهندگی و … اقامت ترکیه را کسب کنند. دریافت اقامت از هر طریقی پروسه ای زمان بر و طولانی مدت است. مگر این که اتباع خارجی بخواهند در زمینه املاک ترکیه سرمایه گذاری کلان داشته باشند.

تا چندی پیش با هزینه کردن یک میلیارد دلار در خاک ترکیه و خرید ملک افراد به راحتی در عرض چند ماه می توانستند ، اقامت این کشور را دریافت نمایند. اما پس از تصمیم این دولت برای جذب سرمایه خارجی ، این مبلغ کاهش یافت. به گونه ای که در سال ۲۰۱۹ هر فرد خارجی با هزینه کردن ۲۵۰ هزار دلار در خاک ترکیه و خرید ملک در این کشور به راحتی می تواند ، اقامت بلند مدت این کشور را در عرض یک الی دو ماه دریافت نماید.

خرید خانه در ازمیر با مبلغ کمتر از ۲۵۰ هزار دلار

در صورتی که مبلغ هزینه شده فرد در املاک این کشور کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد ، شخص می تواند تا ۵ سال پشت سر هم هر ساله اقامت کوتاه مدت این کشور را دریافت کند. پس از ۵ سال کامل او می تواند ، برای دریافت اقامت بلند مدت خود اقدام نماید. لازم به ذکر است که در مدت این ۵ سال فرد در سال حق ندارد بیش از ۳۰ روز (۱۵ روز شش ماه اول و ۱۵ روز ۶ ماه دوم) از ترکیه غیبت نماید.

خرید خانه در ازمیر

چرا خرید ملک در ازمیر ؟

  • جاذبه های گردشگری استان ازمیر و فرصت های طلایی در ارائه خدمات متنوع و سرمایه گذاری در این شهر سیل عظیمی از اتباع خارجی را به این شهر روانه کرده است.
  • در سال گذشته بر اساس آمار منتشر شده ، ۸۰۰۰ ملک در ازمیر به اتباع خارجی فروخته شده است.
  • این شهر خط ساحلی به طول ۶۲۹ کیلومتر دارد که حدود ۱۰۰ کیلومتر آن پلاژ طبیعی است.
  • ۱۳ شهرک صنعتی و دو منطقه آزاد تجاری در ازمیر وجود دارد.
  • مترو و حمل و نقل عمومی موجب شده که کمترین مقدار ترافیک در این شهر برقرار باشد.
  • آب و هوای معتدل و مساعد شرایط را در این شهر برای زندگی مساعد کرده است.

قیمت خرید آپارتمان های ازمیر

خانه و آپارتمان های موجود در ازمیر در مناطق و محله های گوناگون شهر،  قیمت خرید متفاوت دارند. در مرکز شهر و سواحل قیمت آپارتمان بیشتر و در حاشیه شهر قیمت خرید خانه ارزان تر است. برای نمونه قیمت خرید آپارتمان در ازمیر به شرح زیر است.

  • آپارتمان یک خوابه ۵۰ تا ۷۴ متری ۱۲۰ تا ۲۰۲ هزار لیر
  • آپارتمان دو خوابه ۱۰۶ تا ۱۲۱ متر از ۲۵۰ تا ۳۵۸ هزار لیر
  • آپارتمان ۳ خوابه ۱۶۲ متر ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار لیر

قیمت خرید خانه و آپارتمان های ازمیر

نوع منطقه و محله ملک ، سطح زیربنا ، تازه و دست دوم بودن ملک ، نوع و تعداد امکانات و تجهیزات ساختمان ، موقعیت و شرایط جغرافیایی ملک و عواملی دیگر در قیمت خرید مسکن در ازمیر دخالت دارند و نمی توان به آسانی در رابطه با جزئیات املاک ازمیر در یک متن اینترنتی سخن گفت. جهت اطلاع از قیمت خرید مسکن  در ازمیر و یا اجاره آن با مشاوران املاک ۹۰ در ارتباط باشید و سوال های تخصصی ملکی خود را از مشاورین املاک ۹۰ بپرسید.

آیا در ترکیه اقامت داشته اید؟ تجربه و نظر خود را در رابطه با خرید خانه در ازمیر و دریافت اقامت ترکیه در سال ۲۰۱۹ با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE