جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید – خرید ملک

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید - خرید ملک

دولت ترکیه می تواند چه مالکیت هایی را باطل نماید؟ دولت ترکیه چه اختیاراتی را در مورد خرید ملک و حق مالکیت شما بر عهده دارد؟

اگر قصد اقامت ترکیه را دارید ، و می خواهید با صاحب ملک شدن مقیم ترکیه شوید ، قبل از هر چیز باید بدانید ، دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید.

آیا می دانید یکی از راه هایی که می توانید اقامت ترکیه را کسب نمایید ، خرید ملک در ترکیه و صاحبه خانه شدن در این سرزمین پهناور است؟ آیا با محدودیت ها و موانعی که سر راه صاحب ملک شدن شما قرار دارد ، آشنا هستید؟ آیا می دانید دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها این مطلب را دنبال نمایید.

همچنین بخوانید: عواقب زندگی غیر قانونی در ترکیه

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید

اگر از قوانین و مقررات ملکی مطلع نباشید ، ممکن است که به مشکلات و موانعی برخورد کنید که نه تنها مالکیت شما را فسخ می کند ، بلکه ممکن است شما را از ترکیه دیپورت کند. بنابراین قبل از خرید ملک و صاحب ملک شدن از قوانین مالکیت ، قوانین و مقررات چگونگی بستن قرارداد و عواملی که معامله شما را فسخ می کند ، به خوبی مطلع شوید و بدانید که دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید.

اتباع خارجی چه املاکی را نمی توانند خریداری کنند؟

طبق قانون فروش ملک به خارجی ها ، هر فرد خارجی  از جمله ایرانی ها مجاز است که در قسمتی از اراضی ترکیه که مخصوص فروش به خارجی ها است ، نسبت به خرید ملک اقدام کند و تا ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را صاحب شود. اما این اجازه برای همه زمین های موجود در خاک ترکیه صحیح نیست. بخشی از اراضی ترکیه را به هیچ عنوان افراد خارجی نمی توانند ، خریداری کنند. پس به هیچ عنوان زمین های غیر مجاز را برای خرید انتخاب نکنید.

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید - خرید ملک

اراضی که اتباع خارجی به هیچ وجه نمی توانند ، آن را خریداری کنند ، عبارتند از:

اتباع خارجی به هیچ وجه حق خرید یا اجاره زمین هایی که در مناطق امنیتی و نظامی ترکیه واقع شده اند را ندارند. خرید و فروش زمین های این محدوده قابل معامله با خارجی ها نیست. در مواردی حتی شهروندان عادی ترکیه نیز نمی توانند ، بخشی از زمین های محدوده نظامی و امنیتی را خریداری نمایند. پس مواظب باشید در هنگام خرید ملک از این موضوع مطلع شوید که زمین یا ملک مورد نظر شما در محدوده غیر قابل فروش به اتباع خارجی نباشد.

برای این که بدانید دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید ، مقاله را تا آخر دنبال نمایید. در ادامه به شما می گویم که غیر از اراضی محدوده امنیتی کدام قراردادهای ملک تجاری و مسکونی می تواند ، باطل اعلام شود.

مواردی که به فسخ قرارداد با ترکیه ای ها منجر می شود

اگر معامله یک ملک موجب شود که قوانین ترکیه نقض و یا زیر پا گذاشته شود ، آن معامله باطل است.

اگر به هر دلیل اگر اُرگان های امنیتی و حفاظتی کشور آن معامله را غیر مجاز اعلام کنند ، معامله خودبخود فسخ می شود.

اگر زمان قرارداد انجام پروژه ها اتمام یافته باشد و نسبت به تمدید آن اقدامی صورت نگرفته باشد ، قرارداد خرید یا اجاره ملک لغو می شود.مالکیت شما از ملک مورد نظر فسخ شود.

برای خرید ملک لازم است که از قوانینی که به باطل بودن قرارداد منجر می شود ، آگاهی داشته باشید. برای آگاهی از این موضوع دلایل باطل بودن یک قرارداد را در حالت کلی بررسی می کنیم.

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید - خرید ملک

دلایل باطل بودن یک قرارداد چیست؟

فقدان قصد

برای این که یک معامله صورت گیرد باید ، طرفین قرارداد قصد انجام آن را داشته باشند. اگر شخصی را مجبور به قصد معامله ای کرده باشد ، آن قرارداد صحیح نیست و خودبخود لغو می شود. چون که رضایت طرف قرارداد در کار نبود و با زور و اجبار آن معامله شکل گرفته است. پس از بستن قرارداد باید تاثیر قرارداد بر طرفین معامله بار شود. در قراردادهای صوری تاثیر معامله بر طرفین بار نمی شود ، بنابراین آن قرارداد باطل محسوب می شوند. چرا که طرفین قصد ندارند که اثرات معامله بر آن ها بار شود.

فقدان اهلیت

اهلیت یعنی صلاحیت و شایستگی داشتن. هر انسانی که متولد می شود ، صلاحیت و توانایی داشتن حق را پیدا می کند. اما برای اجرای حقوق خود باید بلوغ ، عقل و رشد کافی داشته باشد. بنابراین هر کسی که یکی از سه ویژگی ذکر شده را نداشته باشد ، بستن قرارداد مالی با وی منسوخ اعلام می شود. پس بستن قرارداد مالی با فرد دیوانه ، کودک و بیمار بسیار ناتوان باطل است.

نامشروع بودن جهت معامله

در هنگام بستن قرارداد ذکر هدف انجام آن معامله نیاز نیست. اما اگر هدف در معامله عنوان شد ، لازم است که آن هدف مشروع و قانونی باشد و برای امور خلاف قانون انجام نشده باشد. به طور مثال نمی توانید که فلان ملک را برای ایجاد قمارخانه خریداری می کنم.

نامعین بودن مورد معامله

هر معامله ای که صورت می گیرد ، باید موضوعی برای معامله داشته باشد. موضوع معامله مورد معامله نامیده می شود. حال ممکن است یک معامله تعهد انجام یک کار یا وظیفه باشد یا واگذاری یک ملک و یا یک جنس. در قرارداد معامله مورد معامله باید به درستی مشخص باشد.

چهار عامل ذکر شده به صورت کلی در هر معامله ای صادق است. به این قوانین کلی ، قوانین عمومی بطلان قرارداد نیز گفته می شود.علاوه بر قوانین عمومی، قوانین خصوصی نیز وجود دارد که بسته به مورد معامله طرفین ممکن است ، بسته به نوع معامله خود شرایط اختصاصی را نیز در نظر بگیرند.

 قوانین اختصاصی بطلان معامله از یک معامله به معامله ای دیگر تغییر میکند و ثابت نیست. در هنگام بستن قرارداد به هوش باشید هر مورد اختصاصی که مد نظرتان است را در قرارداد عنوان نمایید. تا در صورت بروز تخلف از طرف مقابل بتوانید ، قانونی از حق و حقوق خود دفاع کنید و از بابت سهل انگاری متضرر نشوید.

دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید - خرید ملک

با خواندن این مقاله به این امر پی بردید که دولت ترکیه چه مالکیت هایی را می تواند باطل نماید. همچنین شما را با قوانینی که به صورت کلی به باطل شدن قرارداد منجر می شود را آشنا ساختیم. در صورت هرگونه سوال در خصوص حق مالکیت در کشور ترکیه می توانید با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE