جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با جاذبه های گرشگری شهر کوش آداسی آشنا شوید

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

اگر قصد تفریح و گردش در ترکیه را دارید ، با جاذبه های گرشگری شهر کوش آداسی آشنا شوید و برنامه ای دقیق و منظم برای سفر به این شهر توریستی ترکیه بچینید.

شهر کوش آداسی شهری بندری در ترکیه و در استان ازمیر است. این شهر قدمت چندهزار ساله دارد. سواحل زیبا و جذاب فراوان در کنار جاذبه های تاریخی گردشگری موجب شده این شهر زیبا و آرام مکانی مطمئن و مفرح برای گردشگری باشد.

 در چند دهه اخیر گردشگران داخلی و خارجی زیادی از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی این شهر دیدن کرده و امروزه شهر کوش آداسی به یکی از مراکز گردشگری فعال ترکیه تبدیل شده است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی با ما در مشاورین املاک نود همراه باشید.

همچنین بخوانید: بهترین هتل ها لوکس و مجلل آلانیا ترکیه را بشناسید

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

بندری بودن شهر آرام و دلنشین کوش آداسی و تفریح های پر جنب و جوش و پر هیاهو سواحل جذاب آن موجب شده که صنعت گردشگری در این شهر رونق فراوانی پیدا کند. علاوه بر تفریح های هیجان انگیز و بسیار مفرح آبی و ساحلی ، خرید از مراکز خرید ارزان و خرید مقرون به صرفه از دیگر جذابیت های گردشگری در این شهر ساحلی است. در ادامه با جاذبه های گرشگری شهر کوش آداسی آشنا شوید.

شهر قدیمی اِفِسوس (Ephesus)

از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی شهر قدیمی اِفِسوس می باشد که هر روزه کشتی های کروز در ساحل  شهر بندری کوش آداسی لنگر می اندازند تا مسافران را در حوالی ویرانه های شهر تاریخی اِفسوس سس پیاده کنند.  معماری ویرانه های این شهر باستانی شبیه استانداردهای معماری ویرانه های مشهور یونانی  و رومی در کشورهایی چون یونان و ایتالیا است. معماری این شهر تاریخی نشان از وجود رومیان و یونانیان و فرهنگ و معماری آنها دارد.

جاذبه های گرشگری شهر کوش آداسی

شهر قدیمی سلجوک

آبراه های باریک و زیبای این شهر که از مرکز شهر می گذرد ، معابر زیبای آن و گردش در کلیسای سنت جان با یادآوری غسل تعمیدهای گذشته در آن ، کلیسا و آرامگاه سنت جان و پیاده روی پنچ دقیقه تا مسجد عیسی بیگ یادگاری از معماری دوره سلجوقی از جمله جاذبه های گردشگری در این شهر تاریخی است. بیرون از شهر با معبد آرتمیس یکی از عجایبات هفت گانه جهان روبرو خواهید شد.

روستای باستانی شیرینچه (  Sirince)

روستایی باستانیشیرینجه از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی می باشد که در بالای تپه های شهر سلجوک قرار گرفته است. گفته می شود برده های شهر اِفِسوس آن را بنا کرده اند. تا رسیدن به این روستا در مسیرهای پر پیچ و خم مسیری را باید پیاده بپیمایید.

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

خانه مریم مقدس در کوش آداسی

در بالای تپه های شهر سلجوک خانه های کوچک سنگی وجود دارد. کاتولیک ها و مسلمان زیادی به عنوان زیارت از آن خانه ها دیدن می کنند. خانه ای به اسم خانه مریم مقدس در بین خانه های سنگی وجود دارد که راهبه ها از آن نگهداری می کنند. در حیاط این خانه باغ های زیبا و سر سبز به افراد مذهبی و غیر مذهبی آرامشی روح نواز القاء می کند.

جزیره کبوتر ( Island Pigeon)

از دیگر جاذبه های شهر کوشی آداسی جزیره کبوتر می باشد که در دوره عثمانی مکانی استراتژیک برای دفاع از شهر بوده است. بقایای قلعه های قدیمی دوره بیزانس مربوط به امپراتور روم شرقی در قرن ۱۳ میلادی  در این جزیره به چشم می خورد. این جزیره بعدها به مخفی گاه دزدان دریایی بدل شده است. در جزیره کبوتر دیوارهایی محکم وجود دارد که بعدها در قرن ۱۹ احداث شده است.

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

زیبایی های طبیعی شبه جزیره دیلک ( Dilek)

این شبه جزیره در ۲۶ کیلومتری شهر واقع شده و دارای مسیری پر پیچ و خم و جذاب است. منطقه کوهستانی با چشم اندازی زیبا و سرسبز که چشم هر بیننده ای را از دور نوازش می دهد. ساحل آیدین لیک و ساحل کاراسو کویو نمونه هایی از سواحل این شبه جزیره است.

چشم انداز دریای اژه ، گیاهان متنوع و رنگارنگ و سواحل زیبا و جذاب در کنار پارک ملی حفاظت شده دیلک بر جذابیت این منطقه افزوده است. غاز گوزل کاملی از مناطق گردشگری این نواحی است. آب غار در تابستان نیز بسیار خنک و فرح بخش است.

پارک آبی هتل آکوا فانتری  (Aqua Fantasy)

امکانات تفریحی و ورزش های آبی بسیار مهیج دراین پارک آبی موجود است. سُرسُره های بسیار بلند و مجهز تونلی  ، اسپلش پد ، استخرهای مواج ،  رودخانه های بسیار وحشی ، فواره های بسیار زیبا و تفریح های دیگر آبی در این پارک می تواند تفریح و گردش بازدیگنندگان را بسیار مهیج و جذاب نماید. خوردن خوراک های خوشمزه و اصیل موجود در رستوران های موجود در این پارک همراه با پخش موسیقی و آواز بر جذابیت تفریح  مسافران می افزاید.

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

پارک آبی آدالند ( Adaland)

در این پارک آبی حیوانات نگهداری شده در داخل قفس و محفاظت شده موجود است. سرگرم شدن با دلفین های موجود در دلفیناریوم بر جذابیت این پارک افزوده است. می توانید با دلفین ها بازی کنید و یا با آنها عکس بندازید.

گشت و گذار در ساحل و تفریح های ساحل کوش آداسی

چندین ساحل جذاب و زیبا در حاشیه شهر کوش آداسی موجود است. ساحل بانوان ( Ladies Beach) در ۲ کیلومتری شهر قرار گرفته است. این ساحل به صورت مستقیم شهر کوش اداسی را احاطه کرده و از جذابترین و پر بازدید ترین سواحل این شهر است.

در فصل تابستان پیدا کردن جای مناسب در این ساحل مشکل است چون قبل از شما گردشکران داخلی و خارجی آن را اشغال کرده اند. تفریح های بسیار مهیج ساحلی و آبی در این ساحل روز گردشگران را بسیار هیجان انگیز و به یاد ماندنی می کند.

ساحل توسان ( Tusan Beach) ساحل کوستر ( Kustur Beach ) ساحل لانگ ( Long Beach) پلاژ سوگی ( plaj Sevgi) از سواحل جذاب و زیبا با امکانات رفاهی تفریخی فراوان موجود در حاشیه این شهر است. تفریح های آبی بسیار مهیج این سواحل جذابیت گردشگری را چندین برابر می کند.

بندرگاه و مراکز خرید کوش آداسی

منطقه بندرگاه از مناطق گردشگری این شهر است. بندرگاه دارای جاذبه های گردشگری فراوان چون کاروانسرای قدیمی که اوکوز محمد پاشا در سال ۱۶۱۸ آن ها بنا نهاده ، است. این کاروانسرا در سال ۱۹۶۰ بازسازی شده اما نمای سنتی خود را همچنان حفظ کرده است. امروزه هتل  کلاب کاروانسرا یک هتل با شکوه و مجلل در این محلاست که برای اقامت گردشگران احداث شده است. در دوره عثمانی فروشندگان و مسافران شهر در این کاروانسرا شبانه اطراق می کردند.

در سمت جنوب غربی بندرگاه هنوز هم خانه های نیمه چوبی قرن ۱۹ به سبک سنتی به چشم می خورد . برای رفتن به بازار بزرگ موجود در بندرگاه از دروازه جنوبی و دیوارهای قدیمی گذر می کنید.

معبد دیدیما ( Didyma)

معبد مذهبی دیدیما مربوط به عصر هلنیستی است.  این معبد  در۷۷ کیلومتری شهر کوش آداسی واقع شده و زمانی دومین معبد بزرگ جهان و خانه اوراکل افسانه ای دیدیما بوده است. معبد آپولو با ستون هایی که زمانی بالغ بر ۱۲۲ عدد هنوز در ترکیه پا برجا می باشد. اوراکل دیدیما در دوره باستان قدرت و نفوذ فراوانی داشت. به گونه ای که فقط قدرت اوراکل دلفی از او بیشتر بود.

جاذبه های گردشگری شهر کوش آداسی

روستای کیرازلی ( Kirazli)

روستای باستانی کیرازلی دارای تاکستان های فراوان است. با عبور از مسیرهای پر پیچ و خم این روستا و گذشت و گذار در باغ های انگور این روستا حسی معنوی و آرام بخش را تجربه خواهید کرد. این روستا در ۱۰ کیلومتری شهر قرار دارد. محصولات اورگانیک کشاورزی و خوراک های محلی آن لذت سفر را مضاعف می کند.

شهر تاریخی پِرینه (priene)

شهر پیرنه در ۳ قرن پیش از میلاد از دوره اسکندر مقودنی تا پدید آمدن امپراتوری روم باستان ایجاد شده است. این شهر تاریخی در ۴۰ کیلومتری شهر کوش آداسی واقع شده است. دوران اوج تمدن و فرهنگ در آن در سال های ۳۰۰ تا ۴۵ پیش از میلاد بوده است.

این شهر بندری به علت برخورداری از مناطق بندری در آن دوران رونق گرفته و شکوفا شده است. گل و لای رودخانه میندر این شهر را تا قرن دوم میلادی به مخروبه تبدیل کرده است. معبد آتنا با طراحی ایونی کلاسیک و سالن تئاتر ۶۵۰۰صندلی آثار به جا مانده از دوره باستان می باشد. این شهر تاریخی هر روزه پذیرای گردشگران فراوانی است.

شهر باستانی میلتوس

این شهر بندی از آثار دوره هلنیستی است. سالن بزرگ تئاتر ۱۵۰۰۰ نفری این شهر از جاذبه های گردشگری این مکان تاریخی است. تا دوره سلجوقی و قرن ۱۴ میلادی زندگی در این شهر جریان داشته است. معماری خرابه های به جا مانده از آن نشان از سبک های معماری دوره های گوناگون دارد.

با جاذبه های گرشگری شهر کوش آداسی آشنا شوید. علاوه بر اماکن تاریخی و طبیعی ، هتل های لولس و مرفه ، اقامتگاه های سنتی ، رستوران های مجهز و خوس خوراک ، مراکز خرید ارزان و با اجناس با کیفیت از دیگر جاذبه های گردشگری شهر کوش آداشی است.

به شهر تاریخی و باستانی شهر کوش آداسی سفر کنید. از مکان های دیدنی آن بازدید و با تفریح های مهیج آبی و ساحلی سفر خود را هیجان انگیز نمایید. شما می توانید در اقامت گاه های آن استراحت کنید و از خوراک های خوشمزه ترکی لذت ببرید. با خریدهای ارزان و مقرون به صرفه در این شهر بر جذابیت سفر خود بیفزاید و خاطرات شیرین خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE