جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری مارماریس ترکیه

جاذبه های گردشگری مارماریس

اماکن تاریخی و طبیعی ترکیه را بشناسید ، به استان موغله سفر کنید و با دیدن از جاذبه های گردشگری مارماریس لذت تفریح واقعی را به روح و جان خود هدیه کنید.

شهرهای مختلف کشور توریستی و تفریحی ترکیه دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بی نظیر است. مارماریس شهری بندری با دارا بودن دو لنگرگاه با شکوه تفریحی و تجاری هر روزه گردشگران و مسافران بسیاری را به سمت خود جلب می کند. این شهر تاریخی و توریستی دارای اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری فوق العاده است که دیدن از آنها روح و جان آدمی را جلای ویژه می دهد. با سفر به ترکیه و دیدن جاذبه های گردشگری مارماریس طراوت و تازگی را به روح و جان خود ارزانی دارید. مشاورین املاک ۹۰ را با آشنایی با اماکن تاریخی  جاذبه های گردشگری مارماریس همراهی نمایید.

همچنین بخوانید: تفریح و سرگرمی های هیجان انگیز مارماریس 

جاذبه های گردشگری مارماریس

سواحل زیبا و جذاب مارماریس با داشتن جاذبه های طبیعی موجی از لذت و شادی را در دل مسافران و گردشگران این شهر ایجاد می کند. همراه با مشاورین املاک ۹۰ از جاذبه های گردشگری مارماریس دیدن کنید و بر اطلاعات جغرافیایی و تاریخی خود بیفزایید.

تاریخ و جغرافیای مارماریس

مارماریس با قدمت ۶۰۰۰ هزار ساله حکومت و قومیت های بسیاری در طول تاریخ بر آن حکم رانده اند. این شهر سرشار از جاذبه های گردشگری در سواحل مدیترانه ،  در بخش جنوب غربی ترکیه در استان موغله می باشد. این شهر از سمت جنوب با دریای مدیترانه ، از سمت شمال با خلیج گکوا ، از سمت مغرب با دریاچه کوییز و از سمت مشرق با شبه جزیره داتچا هم محدود میشود. کوه های مرتفع و به هم فشرده ، جنگل های انبوه درختان کاج و چنار ، وجود کشتی های تفریحی در ساحل ، غارها و صخره های طبیعی ، دو لنگرگاه  بزرگ و بنادر متعدد با طبیعتی بکر و دست نیافتنی تفریح و گردش را در این شهر  لذت بخش و دلنواز کرده است.

جاذبه های گردشگری مارماریس

قلعه باستانی مارماریس

قلعه از مهمترین جاذبه های فرهنگی این شهر است. قدمت قلعه به ۱۰۴۴ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. معماری و چشم انداز قلعه باشکوه و دیدنی است. از بالای قلعه چشم انداز شهر تماشایی و دیدنی است.

موزه های باستانی مارماریس

موزه محبوب مارماریس در داخل قلعه قرار گرفته است. در این موزه آثار تاریخی و باستانی به جا مانده از دوران های مختلف تاریخ گردآوری شده است.

مارماریس هالیجی آحمِت اورکای ( احمد اورکای خلیجی) موزه قوم شناسی مارماریس است. این موزه در جاده موغله قرار دارد.

کاروانسرای سلطان حفصه

سلطان حفصه مادر سلطان سلیمان عثمانی دستور ساخت این کاروانسرا را داده است..معماری کاروانسرا سلطان حفصه در سال ۱۵۴۵ میلادی انجام شده است. سربازان و مسافران برای استراحت در آن اطراق می کردند.

جاذبه های گردشگری مارماریس

منطقه دالیان در اطراف مارماریس

در جایی  که دریاچه کوییز به دریای مدیترانه می پیوندد ، منطقه ای زیبا ، جذاب و سر سبز به اسم دالیان قرار گرفته است. دالیان در استان موغله است و ساحل ایزتوزو ، کارِتاکارِتاس ، حمام گِل  و شهر باستانی کاورنوس جاذبه های طبیعی و تاریخی دالیان است که دیدن از آن گردشگران را محصور خود می کند.

روستای مارماریس

روستای قدیمی مارماریس در مسیر شهر مارماریس قرار گرفته و دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده است.

غاز نیمارا

غار طبیعی و زیبای  در جزیره هِوِن (بهشت) در حوالی مارماریس واقع است. عرض داخلی غار ۵ متر و ارتفاع آن ۳ تا ۵ متر است. بر اساس نوشته های روی آثار باستانی هرودوتوس ، قدمت غار به ۳۰۰۰ سال پیش برمی گردد. از گذشته های بسیار دور این غار محلی برای راز و نیاز و عبادت بوده است.

کوه های مارماریس

کوهنوردی در کوه های اطراف شهر جذابیت خاص دارد. تور کوهنوردی تازه واردها و مسافران را به کوهنوردی هدایت می کنند.

جاذبه های گردشگری مارماریس

آرامگاه صخره ای ساریانا

ساریانا بانوی پیشگویی هست که سلطان سلیمان قبل از حمله به جزیره رودس نزد ساریانا می رود و این بانوی پیشگو خبر پیروزی او را نوید می دهد. عثمانی ها به پاس پیشگویی مقبره او را کنده کاری کرده اند. گردشگران در سفر به مارماریس همراه با تفریح در آب های روان و آرام شمال شهر از درون قایق به کنده کاری های روی صخره های آرامگاه سارینا نگاه می کنند و از جذابیت منطقه و چشم انداز دلنوازان لذت می برند.

مسجد ابراهیم آغا

در منطقه کِمِرالتی در سال ۱۷۸۹ احداث شده و گنبدی بلند و باشکوه دارد. معماری باشکوه مسجد جذابیت آن را بیشتر کرده است.

میدان جوانان ۱۹ می مارماریس

میدان جوانان ۱۹ می یک مرکز اجتماعی ای در وسط شهر است. فواره های رقصان موجود در این میدان چشم انداز منطقه را در شب زیبا و تماشایی می کند.

لوریما

در غربی ترین بخش ترکیه در جزیره اوزبورون ، بنای  لوریما به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری مارماریس رو نمایی می کند. این مکان تاریخی دارای ۹ برج بوده که امروزه فقط برج شمالی آن قابل رویت است. استحکام این بنا موجب شده که طی سالیان طولانی و دور و دراز همچنان پابرجا و استوار باقی بماند.

آبشار تورگوت

در ۳۵ کیلومتری مارماریس آبشار بسیار زیبا و فرح بخش تورگوت واقع شده است. منطقه ای بکر و زیبا که تفریح در آن جذابیت سفر را دوصد چندان می کند.

جاذبه های گردشگری مارماریس

سواحل جذاب مارماریس

مهمترین جاذبه های تفریحی این شهر ، سواحل جذاب آن است. در این سواحل امکانات رفاهی و تفریحی همچون اقامتگاه های لوکس و مرفه و هتل های چند ستاره ، رستوران های بسیار مجهز با پخت خوراک های ترکی و بین المللی ، فروشگاه و مغازه های بی نظیر و تفریح های بسیار مهیج آبی و ساحلی برخوردار است.

این سواحل از مارماریس شروع شده و تا ا ایجمِلِر ادامه می یابند. در این سواحل پلاژ و نشیمن گاه های تفریحی فراوان وجود دارد که لذت گردش را چندین برابر می کنند. در ادامه برخی از سواحل جذاب مارماریس شنا شوید.

ساحل ایجمِلِر

ساحل جذاب ایجمِلِر در ۸ کیلومتری شهر مارماریس واقع شده است. در سواحل دنج و آرام ایجمِلِر رستوران ، اقامتگاه ، مراکز خرید و فروشگاه  و امکانات رفاهی تفریحی  بی نظیر دیگر موجود است.

جزیره کلئوپاترا ( سیدر)

جزیره کلئوپاترا در ۱۶ کیلومتری مارماریس قرار گرفته است. شن هایی طلایی رنگ و درخشان ساحل کلئوپاترا شهرت و معروفیت جهانی دارد. شهر باستانی سدرا از جاذبه های تاریخی این جزیره است.

اقامتگاه تورنج

در ۲۱ کیلومتری شهر اقامتگاه تورنج واقع است. ساحل تورنج دارای چشم اندازی آبی فیروزه ای فوق العاده زیبا و آرامش بخش می باشد که کوه و جنگل های اطراف ساحل بر زیبایی چشم انداز آن افزوده است. 

به مارماریس سفر کنید. از جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید و خاطرات خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE