جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با جاذبه های گردشگری ازمیر بیشتر آشنا شوید

جاذبه های گردشگری ازمیر

اگر قصد تفریح و گردش دارید با جاذبه های گردشگری ازمیر آشنا شوید و با برنامه ریزی دقیق و منظم سفر به این شهر تاریخی و پر جاذبه را آغاز نمایید.

شهر ازمیر ترکیه از اطراف توسط سواحل دریای اژه احاطه شده است. ساحلی بودن این شهر همراه با قدمت ۸۵۰۰ ساله آن موجب شده که این شهر از نظر گردشگری موقعیت عالی داشته باشد. در طی چند دهه اخیر همراه با توسعه سایر مناطق ترکیه زیرساخت های گردشگری در این شهر تاریخی بنا شده و صنعت گردشگری رونق فراوانی یافته است.

 جاذبه های تاریخی و ساحلی ازمیر بی نظیر و فراوان است. سواحل زیبا با تفریح های آبی و ساحلی و بازمانده های تاریخی چندین شهر بسیار قدیمی و معماری بناهای تاریخی و سنتی در کنار معماری مدرن ساخت برج ها ، ساختمان های امروزی و هتل و اقامت گاه های بسیار مجلل و با شکوه و مراکز خرید و رستوران های مجلل همه و همه بر جذابیت این شهر افزوده است.

در این مقاله از مشاورین املاک نود قصد داریم که شما را با جاذبه های گردشگری ازمیر آشنا سازیم. پس در ادامه با ماه همراه باشید تا با شهر زیبایی ازمیر بیشتر آشنا شوید.

همچنین بخوانید: هزینه سفر به ازمیر ترکیه در نوروز ۹۸

منطقه آلسانژاک ( Alsancak)

یکی از جاذبه های گردشگری ازمیر منطقه آلسانژاک می باشد که سواحل جنوب شهر تا خلیج ازمیر را در برگرفته است. در این ساحل جذاب تفریح های ساحلی و آبی بسیار مهیج وجود دارد. گردشگران زیادی هر روزه در این ساحل تفریح های آبی و ساحلی را تجربه می کنند. رستوران های شیک با غذاهای سنتی و بین المللی هر روز پذیرای گردشگران این منطقه است.

جاذبه های گردشگری ازمیر

ساحل کوردون بوید ( Kordonboyu )

ساحل کوردون بوید یکی دیگر از سواحل بسیار مهیج و جذاب ازمیر است. گردشگران زیادی تفریح های آبی بسیار مهیج و روزی شاد را در این ساحل تجربه می کنند. چایی و قهوه ترک و غذاهای سنتی و بین المللی  در رستوان های مجلل این ساحل لذت تفریح مسافران را کامل می کند.

باغ وحش ازمیر

انواع گوناگون حیوانات وحشی در باغ وحش ازمیر نگهداری می شود. هر روزه تعداد زیادی از اهالی شهر و مسافران دور و نزدیک از این باغ وحش و حیوانات آن که در در قفسه محسور شده اند ، دیدن می کنند.  

جاذبه های گردشگری ازمیر

برج ساعت ازمیر

از دیگر جاذبه های گردشگری ازمیر می توان به برج ساعت اشاره کرد که در میدان کوناک واقع است. این برج در سال ۱۹۰۱ میلادی ساخته شده و ساعت موجود در آن هدیه امپراتوری آلمان است.  برج ساعت در فاصله ۲۵ متری از سطح زمین قرار گرفته است. نمای برج و فواره های جذاب کنار آن چشمانداز شب میدان کوناک را تماشایی کرده است. در این میدان زیبا و جذاب همه امکانات رفاهی و مراکز خرید و فروشگاه های مجلل موجود است. درسترسی به فضاهای اداری و دارویی نیز در این میدان آسان است.

آگوارا

آگوارا در قلب ازمیر واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری ازیمر می باشد که از آثار به جامانده از شهر محافظت شده اسمیرانا است . اسم کنونی ازمیر از این محل گرفته شده است. آگوارا موزه ای باستانی رو باز ازمیر می باشد. این محل در گذشته مکانی برای برپایی تجمعات و برپایی بازارها بوده است. طاق های سنگی و آب انبارهای موجود در این مکان به ۴ قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی ازمیر آثار به جا مانده از دوره باستان گردآوری شده است. کاسه ها و ظروف و اشیاء تاریخی این موزه ، تاریخ پر فراز و نشیب ساکنان این منطقه را روایت می کند. با نگاهی به آثار به جا مانده از تمدن و فرهنگ ۸۵۰۰ ساله این منطقه به وجود خط و کتابت و تمدن ۵۰۰۰ ساله آن پی میبرید.

جاذبه های گردشگری ازمیر

موزه مردم شناسی

در موزه مردم شناسی ازمیر آثاری از فرهنگ و روسم مردم این شهر گرد هم آمده است. با بازدید از این موزه با سنت ها ، آداب و رسوم و فرهنگ های قومی ، قبیله این مردمان آشنا می شوید.

بازار کمر آلتی و مهمانسرای قیزلار آغاسی

بازار بزرگ و مجلل کِمِرآلتی یکی از مکان های بسیار با شکوه شهر ازمیر است. با گشتن در این بازار حتی اگر خرید نکنید با دیدن از معماری و چشم انداز این بازار بزرگ از لذت سرشار خواهید شد. مغازه های گوناگون و رنگارنگ ، پیاده روی های باریک و حیاط های جذاب این بازار چشم هر ناظری را به حیرت وا می دارد.

مهمانسرای قیزلار آغاسی

در داخل بارار می توانید مهمان سرای قیزلار آغاسی را مشاهده نمایید. قدمت مهمانسرا به قرن ۱۸ میلادی و معماری دوره عثمانی بر می گردد. سوغاتی های ناب و اصیل چون : صنایع دستی سنتی و فرش اصیل و موارد دیگر را می توانید در این بازار بیابید و با قیمت مناسب تهیه نمایید. چای خانه و قهوه خانه های موجود در این بازار با چای و قهوه اصیل ترک معروفیت جهانی دارد.

آیگای (قلعه نمرود)

قدمت این شهر تاریخی به قرن ۳ قبل از میلاد بر می گردد. بازمانده های معماری موجود در این شهر تاریخ و قدمت این سکونت گاه بسیاز قدیمی را بازگو می کند.

جاذبه های گردشگری ازمیر

آسانسور بزرگ ازمیر

همانطور که از نامش پیداست این مکان کاربرد بالابر و آسانسور را داشته است. در حوالی سال ۱۹۰۷ از این مکان برای انتقال افراد و کالا از ناحیه کاراتاش به تپه های پر شیب اطراف استفاده می شده است. برجی زیبا و رستورانی مجلل به تازگی در نزدیکی آسانسور ازمیر بر پا شده و بر جذابیت این مکان تاریخی افزوده است.

از قسمت پشتی آسانسور می توانید یکی از خیابان های شلوغ و پر تردد ازمیز را نظاره کنید و از چشم انداز آن اطراف لذت ببرید.

شهر باستانی پرگامون

شهر باستانی و قدیمی پرگامون ، آثار معماری بسیار قدیمی به جا مانده دارد که محراب پرگامون از جمله آن آثار است. پرگامون پایتخت سلسله آتالید در قرن سوم میلادی بوده است. ایوان سرپوشیده ، سِن تئاتر ، ورزشگاه ، مقبره ها ، دیوارهای شهر و محراب کیبلی ( یکی از شخصیت های برجسته یونان باستان) از آثار و معماری به جا مانده از آن دوران می باشد. این شهر از جاذبه های تاریخی ازمیر است که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

 آثار کتابخانه ، حمام رومی و آب گرم مقدس و مراکز درمانی موجود در این شهر هنوز هم قابل روئیت است و با نگاه به آن می توان تمدن دیرینه پرگامون را مشاهده کرد. خرابه های این شهر از تمدن چند هزار ساله آن حکایت دارد.

اِفِسوس

شهر باستانی افِسوس در حوالی ازمیر واقع شده است. قدمت این شهر باستانی به ده قرن قبل از میلاد برمی گردد. این شهر در زمان حکومت رومیان به رونق و شکوفایی فرهنگی اقتصادی دست یافته است. معبد آرتمیس ، کتابخانه ساسوس ، اودِئون و معبد باستانی سباستوئی در این شهر قرار داشته و امروزه مکانی برای بازدید گردشگران دور و نزدیک است. 

قلعه کادیفه کاله

از بالای قلعه کادیفه کاله می توانید تمام شهر ازمیر را مشاهده کنید. معماری قلعه به قرن ۴ پیش از میلاد بر می گردد. مجسمه های قدیمی بر روی دیوارهای قدیمی این شهر نشان از معماری کهن آن دارد.

کاخ ( Birgi Cakiraga)

این کاخ آثار تاریخی به جا مانده از قرن ۳ قبل از میلاد است. راهروهای چوبی و مدخل های متنوع آن و بنای رنگی و سنگ نمای بسیار زیبای آن و چشمانداز زیبای محوطه کاخ چشم هر گردشگری را از دور نوازش میکند.

جاذبه های گردشگری ازمیر

هتل های لوکس و مجلل ازمیر

از جمله زیر ساخت های گردشگری ازمیر هتل های لوکس و ۵ ستاره و هتل هایی با ستاره ها و امکانات کمتر بر پا شده است تا مسافران اقامت مرفه و مجلل را در ازمیر ترکیه تجربه نمایند. از جمله هتل های لوکس ۵ ستاره می توان به هتل ویندهام گرند ، هتل هیلتون ، هتل کی ،   هتل موون پیک ، هتل گرند و هتل بوتیک مت ازمیر اشاره کرد.

چند نمونه از رستوران های ازمیر

برای پذیرایی از مسافران و گردشکران زیر ساخت هایی دیگر چون  رستوران های سنتی و بین المللی فراهم آمده است . در ادامه با چند رستوان مشهور این شهر آشنا شوید.

رستوران گوزامین ، رستوران دنیر ، رستوران کمرسیکس ، آلنکا ، رستوران آواچی و تاپکو و چندین رستوران دیگر در شهر ازمیر خدمات خورد و خوراک را ارائه می دهند.

 مراکز خرید ازمیر

از دیگر مراکز گردشگری ازمیر می توان به مراکز خرید آن اشاره کرد. در ازمیر مراکز خرید گوناگون با اجناس مارک معتبر وجود دارد و گردشگران سوغات و هدایای خود را از آن مراکز تهیه می کنند. چند نمونه از مراکز خرید این شهر : مرکز خرید اپتیموم ، اوت آیت استورها ، مرکز خرید نوادا ، مرکز خرید فروم برنوا ، مرکز خرید کارفور  ، مرکز خرید آگورا ، مرکز خرید اوت لت نوادا و مراکز دیگر می باشد.

در این مقاله جاذبه های گردشگری شهر ازمیر ترکیه را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله با این جاذبه ها آشنا و در هنگام مسافرت به شهر زیبای ازمیر از از آن ها بازدید کنید و سفر به یاد ماندنی را برای خود به ارمغان آورید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر به ازمیر با کارشناسان ما در مشاورین املاک نود تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE