جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

شهر آنتالیا دارای تاریخی کهن و پیشینه ای جالب توجه بوده است. از تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه مطلع شوید و از جاذبه های الماس گردشگری ترکیه دیدن نمایید.

 آنتالیا اولین شهر توریستی ترکیه است که جاذبه های گردشگری فراوانی در آن وجود دارد. موقعیت جغرافیایی و ساحلی بودن این شهر بر جذابیت آن افزوده است و هر ساله ده ها هزار نفر از این شهر زیبا و جذاب دیدن می کنند. وجود جاذبه های فراوان و مهم موجب شده به آن لقب الماس گردشگری ترکیه داده شود. در ادامه با تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا بیشتر آشنا شوید.

همچنین بخوانید: با هزینه سفر به آنتالیا آشنا شوید

تاریخ آنتالیا قبل از میلاد حضرت مسیح

بر اساس حفاری های که در سال ۲۰۰۸ در منطقه Doğu Garajı  صورت گرفته است ، قدمت این شهر به بیش از ۳۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. نام آنتالیا به احتمال زیاد از ناک آتالوس دوم  (Attalos II) پادشاه پرماگون که ۱۵۰ سال پیش از میلاد بر این منطقه حکومت می کرد ، گرفته شده است.

 در سال ۱۳۳ قبل از میلاد این شهر بخشی از جمهوری روم و پایگاه نیروی دریایی آن  با ناوگان قدرتمندی بود و در زمان روم باستان رونق اقتصادی ، فرهنگی زیادی داشت.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

 تاریخ آنتالیا بعد از میلاد حضرت مسیح

در قرن دوم بعد از میلاد ، مسیحیت در آنتالیا گسترش یافت. در دوران بیزانس این شهر قلعه بیزانس بود. در آن زمان آنتالیا از نظر نظامی  و سیاسی جایگاه ویژه ای به دست آورد. در قرن ۱۳ میلادی ترکان سلجوقی این شهر را گرفتند و در سال ۱۳۲۱ تا سال ۱۴۲۳ این شهر پایتخت کشور ترکیه بوده است. در سال ۱۳۹۱ بایزید عثمانی به این شهر یورش برد اما در قرن ۱۵ شهر به تسلط عثمانی ها درآمد.

تاریخ آنتالیا پس از جنگ اول جهانی

در سال ۱۹۱۷ میلادی امپراطوری عثمانی به صورت توافقی بین سه دولت فرانسه ، ایتالیا و انگلیس تقسیم شد. در آن زمان آنتالیا را ایتالیایی به عنوان بخشی از مملکت خود معرفی کردند. در سال ۱۹۱۹ نیروهای ایتالیایی این شهر را اشغال کردند. اما در ماه ژوئیه ۱۹۲۱ توسط ملی گرایان ایتالیایی ها از این شهر اخراج شدند.

شهر قدیمی آنتالیا

از نظر گردشگری آنتالیا نگین جاذبه های گردشگری ترکیه است. این شهر بیشترین تعداد جاذبه های گردشگری را در ترکیه دارا است. شهر قدیمی ترکیه به صورت آثار باستانی در این کشور به جا مانده و امروزه پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر جهان است. شهر قدیمی بر روی یک صخره مشرف به بندر با دیوارهای محکم و قطور از دوران روم ، بیزانس و سلجوقی به جا مانده است.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

آثار باستانی شهر قدیمی آنتالیا

در شهر قدیمی آنتالیا آثاری چون : فانوس دریایی ، کالج مذهبی سلجوقی ، مسجد تاریخی که در سال ۱۲۵۰ میلادی تاسیس شده ، مناره ییولی (Yivli) که در دوره بیزانس کلیسا و در دوره سلجوقی مسجد بوده  و هم اکنون خانه موزه باستان شناسی می باشد.

وضعیت جغرافیایی آنتالیا

شهر آنتالیا در غرب ترکیه در منطقه مدیترانه واقع شده است. این شهر از شما به شهر بوردور ، از جنوب غربی به کِمر ، از جنوب به دریای مدیترانه ، از غرب به شهر کور کوتلی ، و از شرق به شهر سریک خاتمه می یابد. در این نواحی رودخانه آکسو که در انتها به آبشار دودن ختم می شود وجود دارد.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا را با آشنایی با فرهنگ و رسوم این شهر دنبال کنید.

فرهنگ و رسوم آنتالیا

فرهنگ محلی مردم ترکیه شباهت زیادی به فرهنگ سنتی ایران دارد. طی چند دهه گذشته بر اثر تحولات جهانی در فرهنگ محلی این کشور دگرگونی هایی به وجود آمده است. امروزه فرهنگی نیمه مدرن و نیمه سنتی در این شهر به چشم می خورد. معماری خانه ها ، مراکز خرید و هتل های باشکوه همه پوشاک جین ، زیورآلات صنعتی در این کشور از فرهنگ اروپایی تاثیر پذیرفته و به شکل مدرن درآمده است.

اما فرهنگ بومی و رسومات موجود در این کشور هنوز غنای فرهنگ سنتی خود را حفظ کرده است. اماکن تاریخی ، خورده فرهنگ های محلی و رسم و رسومات سنتی صنایع دستی سنتی نمونه هایی از فرهنگ سنتی این شهر است.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

برخی از خورده فرهنگهای محلی مردم آنتالیا

  • اهالی آنتالیا به روابط اجتماعی اهمیت زیادی می دهند. رفت و آمد و دید و بازدید خانوادگی به گرمی انجام می شود.
  • آنها همچنین به آراستگی ظاهر و مرتب و منظم بودن اهمیت ویژه می دهند.
  • اینجا مردان رئیس و بزرگ خانواده هستند. زن پس از ازدواج فامیلی شوهرش را دریافت می کند.
  • ورود خانم ها به قهوه خانه و چایخانه ها ممنوع است.
  • هدیه دادن و هدیه گرفتن برایشان ارزشمند است.
  • این مردمان همزمان با افزایش زمان دوستی بر تعهدات و قول و قرارهای خود بیشتر پایبند می مانند.
  • پذیرایی مفصل و مهمان نوازی و سور و سات مهمانی در این شهر گرم است.
  • اهالی آنتالیا در معامله های خود اهل چانه زنی هستند. ·         

اقلیم و جاذبه های گردشگری آنتالیا

قبل از سفر به هر شهر یا کشوری ، یکی از پارامترهای اساسی که باید به آن توجه کرد ، چگونگی شرایط آب و هوایی است. چنانچه شرایط اقلیمی برای سفر مساعد باشد ، مسافرت با موفقیت و به خوبی و بدون مشکل خواهد گذشت. تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا را با آگاهی از وضعیت آب و هوای این شهر پی بگیرید.

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای شهر توریستی آنتالیا مدیترانه ای است. بهار در آنتالیا با نسیم خنک ساحلی و باران زیاد مطبوع و دلپذیر است. تابستان نسبتاً گرم و مرطوب می باشد و زمستان آن نسبتاً معتدل و بارانی است. در این شهر بارش باران زیاد و برف و یخبندان در آن به ندرت دیده می شود.

میانگین دمایی در تابستان ۲/۲۸ درجه سانتی گراد و در زمستان ۴/۱۶ درجه و در کل میانگین دمایی در این شهر ۶/۱۸ درجه سانتی گراد است. ۵۰ روز در آن باران می بارد و ۳۰۰ روز در سال آفتاب بر شهر می تابد. ۶۴% رطوبت نسبی هوا است و میزان بارش آن ۱۰۰۹ میلیمتر است.

پوشش گیاهی آنتالیا

بارش زیاد و رطوبت نسبی هوا در آنتالیا موجب شده یک سوم تنوع گیاهی ترکیه در آنتالیا در این شهر رشد کند. درختان زیتون ، بلوط ،  اقاقیا ، کاج ، نوعی درخت به اسم درخت غار و درخت سدر می روید.  تنوع گیاهی در این شهر زیاد است به گونه ای که یک سوم تنوع گیاهی ترکیه در این شهر وجود دارد. گیاهان ، درختان و درختچه های گوناگون و فراوان پوشش طبیعت این شهر را غنی کرده است.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های تاریخی و گردشگری آنتالیا

آنتالیا ( الماس گردشگری) دارای مراکز گردشگری تاریخی و طبیعی گوناگون است. هر ساله هزاران گردشگر از این شهر دیدن می کنند. از جمله مراکز گردشگری آنتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آبشار کورشونلو ، آبشار ماناوگات، آبشار دودن ، آکواریوم آنتالیا ، غار کارائین ، ، تونک تپه ، پاموک قلعه و موزه باستان شناسی آنتالیا پارک کارلی اُغلو ، تله کابین آنتالیا ، پارک فرهنگی آتاتورک ، پل آراپس و ، بادام آغاجی و اولد تاون و جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار دیگر در این شهر وجود دارد.

تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا

تفریح های هیجان انگیز در آنتالیا

در الماس گردشگری ترکیه تفریح های هیجان انگیز و بسیار مفرح وجود دارد. مسافران این شهر با شرکت در این تفریح های مهیج سفر خود را به یاد ماندنی می کنند. از جمله مراکز تفریحی مهیج آنتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

گلف بازی ، قایق سواری ،سافاری با جیپ ، غواصی ، اسب سواری ، تفریح در پارک ها آبی و شهربازی های مجلل آنتالیا و کلاب های شبانه بخشی از مراکز هیجان انگیز تفریحی در الماس گردشگری ترکیه است.

با تاریخ و جاذبه های گردشگری آنتالیا آشنا شوید و با شوق و اشتیاق وافر خود را برای مسافرت به الماس گردشگری ترکیه مهیا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE