جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آماسیا

اگر عاشق طبیعت و تاریخ هستید ، جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آماسیا را بشناسید و همراه با مشاوران املاک ۹۰ در سفر مجازی راهی آماسیای تاریخی و باستانی شوید.

امروزه ماشینی شدن فعالیت ها پدیده ای به نام اوقات فراغت را ایجاد کرده است.سپری کردن  اوقات فراغت با تحرک و پویایی ، سلامت جسمی و روحی را به افراد هدیه می دهند. کم تحرکی با چاقی ، اضافه وزن ، افسردگی و ناامیدی همراه است. همه افراد آگاه جهان نیز به این امر مهم پی برده اند و برای استفاده درست از زمان فراغت خود ، گردشگری را انتخاب می کنند. کشور ترکیه در چند دهه اخیر در زمینه گردشگری سرمایه گذاری های کلانی انجام داده و صنعت گردشگری آن رونق فراوانی داشته است. یکی از شهرهای گردشگری این کشور توریستی آماسیا است. مشاوران املاک ۹۰ این بار قصد دارند در سفری رویایی شما را با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آماسیا ، راهی ترکیه نمایند.

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری مارماریس ترکیه

جغرافیای آماسیا

“آماسیه” یا “آماسیا” « Amasya» در استان آماسیه در شمال کشور ترکیه ، در منطقه دریای سیاه  قرار گرفته است. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۰ حدود یکصد هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در میان کوه های منتهی به سواحل دریای سیاه و در مسیر رودخانه “یشیل ایرماق” واقع است.

آب و هوای آماسیا

آماسیا بر فراز سواحل دریای سیاه قرار گرفته و آب و هوای شهر از دریا تاثیر می گیرد. بارش فراوان و آب و هوای معتدل و نیمه گرم شرایط را برای رویش و افزایش درختان سیب مناسب کرده است. آب و هوای این شهر در اکثر اوقات مطبوع و دلپذیر است. گردشگران زیادی این شهر را مقصد سفر خود قرار می دهند.

جاذبه های گردشگری آماسیا

تاریخچه آماسیا

در قرون وسطی این شهر بر بالای صخره های سواحل دریای سیاه ساخته شد. آماسیا به علت برخورداری از منابع آبی و خاکی غنی و ثروتمند فراوان طبیعی منطقه ، همواره در طول تاریخ مسیر حرکت افراد زیادی بوده است. پادشاهان زیادی به منابع آن چشم دوخته و لشکری کشی های عظیم به این منطقه صورت گرفته است. سلطان سلیم اول و سلطان مراد اول در این شهر به جهان چشم گشوده اند.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آماسیا علیرغم کوچک بودن شهر فراوان است. در ادامه به اختصار برخی از این جاذبه های شهر آمده است.

جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی آماسیا

در این شهر تاریخی هر دولت و ملتی که وارد شده است بر معماری ، رسوم و باورهای مردم  تاثیر گذاشته اند.آثار تاریخی این شهر داستان رویدادهای تاریخی و فرهنگ غالب منطقه باورهای اعتقادی و مذهبی مردمان آن دوران های را روایت می کنند. در آماسیا اماکن تاریخی و آثار باستانی بیشماری موجود است. این منابع تاریخی صنعت گردشگری را در این منطقه ترویج داده است.  از جمله جاذبه های تاریخی و طبیعی آماسیا عبارتند از:

کاخ سلطنتی سابق و مقبره پادشاهان پنتوس Pontus

در بالای شهر جایی که صخره های حکاکی شده هارشنا « Harşena » واقع است ، مقبره پادشاهان پنتوس قرار گرفته است. این محل در دوران گذشته کاخ سلطنتی این پادشاهان بوده و بعدها به قبرستان پادشاهان تغییر نام داده است. با بازدید از این مکان دوران اقتدار پادشاهان پنتوس و روزگار از دست رفته آنان را می توان مشاهده کرد.

بیمارهانه « Bimarane »

بیمارهانه در واقع بیمارستای از قرن ۱۴ میلادی است. در سال های ۱۳۰۸ ایلخانان ؛ امپراتور جنوب شرقی مغول سلطان محمد اولیکاتیو و همسرش اودواز خاتون این بنا را احداث کرده اند. این بنای تاریخی امروزه به مکانی گردشگری در این شهر تبدیل شده و عده زیادی از اتباع خارجی و ملت ترکیه از آن دیدن می کنند.

جاذبه های گردشگری آماسیا

قلعه آماسیا

قلعه بر بالای کوه هارشنا ساخته شده و برخی آن را با قلعه هارشنا می شناسند. این قلعه باستانی کاربرد محافظت از شهر را داشته و بارها شهر را از حمله اقوام بیگانه نجات داده است. در قرن ۱۸ این قلعه موقعیت استراتژیک خود را از دست داده و امروزه مکانی برای جذب گردشگر است. 

قلعه سلطان بایزید دوم

بنای تاریخی ، مدرسه الهیات ، مجتمع اجتماعی اسلامی – عثمانی و مسجد بخش های مختلف قلعه سلطان بایزید دوم است. این قلعه زیبا و با دوام در سال ۱۴۸۸ بنا شده است. مناره موجود در آن و سبک معماری و چشم انداز داخل و بیرون بنا چشم تماشاگران را به خود محصور می کند. 

آبشار فرهت

در منظره اطراف شهر چند کیلومتر دورتر به آبشار بسیار زیبای فرهت بر روی رودخانه یشیل ایرماق می رسید. این آبشار زیبا و جذاب از جاذبه های طبیعی این شهر است. مردم و مسافر شهر روز تعطیل خود را در این مکان دلنشین سپری می کنند.

مسجد سلجوقی بورمالی

این مسجد یادگاری تاریخی از قرن ۱۳ میلادی است. سلجوقیان کسانی هستند که زبان ترکی و دین اسلام را به این منطقه وارد کردند. این مسجد تاریخی با معماری اسلامی و نقش و نگار قدیمی علاوه بر مسجد مکانی گردشگری و تاریخی است و عده زیادی را به سمت خود می کشاند.

عمارت هازر انلار کولاکی« Hazeranlar Konağı »

عمارت هازرانلار کولاکی توسط دفتردار حسن طلعت افندی در سال ۱۸۷۲ در دوره عثمانی ساخته شده است. معماری باشکوه این بنا و برجستگی های موجود در آن ، معماری سنتی ترکیه را به رخ بازدیدکنندگان می کشاند. امروزه در این عمارت یک گالری هنری و موزه جغرافیایی موجود است. بازدیدکنندگان علاوه بر مشاهده معماری با شکوه بنا از آثار هنری تاریخی درون آن دیدن می کنند و با تاریخ و هنر قرن ۱۹ این شهر آشنا می شوند.

جاذبه های گردشگری آماسیا

تماس با مشاورین املاک نود

 مشاورین املاک ۹۰ در رابطه با املاک و مستغلات ترکیه و قبرس تخصص دارند. کاربران گرامی هرگونه پرسش در رابطه با املاک ترکیه و قبرس دارند را می توانند ، از طریق بخش نظرسنجی پایین همین صفحه با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارند و مشاوره ملکی تخصص دریافت نمایند.

در رابطه با خرید ، فروش و اجاره هر گونه ملک در شهر های بزرگ و کوچک ترکیه و قبرس شمالی و جنوبی ، مشاوران املاک متقاضیان ملکی را تا آخرین مرحله بستن قرارداد اجاره نامه و یا ثبت سند به اسم خریدار کمک و همراهی می کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE