جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه را بشناسید

جاذبه های گردشگری آلانیا

آیا قصد مسافرت به ترکیه را دارید؟ آیا می خواهید از شهر زیبا و بسیار جذاب آلانیا دیدن کنید؟ آیا با جاذبه های گردشگری آلانیا آشنا هستید؟ پس با ما همراه باشید.

کشور ترکیه یکی از کشورهای توریستی با جاذبه های گردشگری فراوان است. شهر زیبای آلانیا به عنوان بخشی از استان آنتالیا دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان است. گردشگران زیادی به این شهر زیبا و دوست داشتنی سفر می کنند و اوقات فراغت و مسافرت خود را در آن می گذرانند.

اگر قصد مسافرت به آلانیا و دیدن از جاذبه های گردشگری این شهر پر جاذبه را دارید ، با ما همراه باشید و از جاذبه های گردشگری آلانیا مطلع شوید.

همچنین بخوانید: فرهنگ و آداب رسوم مردم آلانیا ترکیه را بشناسید

موقعیت جغرافیایی آلانیا ترکیه

آلانیا در جنوب ترکیه و در بخشی از منطقه آنتالیا با فاصله ۱۳۵ کیلومتر از آنتالیا واقع شده است. طبیعت زیبا و سواحل شنی آن هر روزه گردشگران را به سمت خود جذب می کند. این شهر دوست داشتنی از شمال به رشته کوهای توروس ، از جنوب به دریای مدیترانه ، از غرب به ماناوگات و از شرق به قاضی پاشا محدود می شود.

تاریخچه آلانیا

این شهر زیبا زمانی بخشی از منطقه کیلیکیه ، سرزمین پامفیلیا و امپراطوری ایران بود. سپس تحت سلطه یونانیان و رومی ها در آمد. در آن زمان به این شهر لقب زیبا دادند. در زمان علاءالدین کیقباد پادشاه سلجوقی این شهر جایگاه سیاسی فراوان داشت و کیقباد آن را به « علائیه» تغییر نام داد. برج قرمز ، کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا یادگارهای تاریخی دوران کیقباد سلجوقی در این شهر هستند. این شهر در سال ۱۴۷۱ میلادی به سلطه امپراطوری عثمانی در آمد.

جاذبه های گردشگری آلانیا

نام های آلانیا در طول تاریخ

آلانیا در طول تاریخ نام های متنوع داشته است. به آلانیا در لاتین «  Coracesium»  و در یونانی « Koreksion » اطلاق می شد ، تاجران ایتالیایی به آن « Candelore یا Cardelloro  » می گفتند و در زمان کیقباد پادشاه سلجوقی « علائیه» نام گرفت. سپس آتاتورک رئیس جمهور ترکیه در سال ۱۹۳۵ آن را به آلانیا تغییر داد.

آب و هوای آلانیا

قرار گرفتن آلانیا در مجاورت کوه های توروس رطوبت صبحگاهی را افزایش می دهد و آب و هوای شهر را مه آلود می کند. آب و هوای این شهر زیبا مدیترانه ای با تابستان گرم و زمستان معتدل است. برف را در این شهر مشاهده نخواهید کرد. به علت تابش زیاد و مستقیم آفتاب در تابستان به آن لقب شهر خورشید « جایی که خورشید در آن لبخند می زند» داده اند.

جاذبه های تاریخی و گردشگری آلانیا

در ادامه جاذبه های تاریخی و گردشگری آلانیا را به شما معرفی خواهیم کرد. پش همچنان با ما همراه باشید.

قلعه آلانیا « Alanya Castle »

قلعه سلجوقی که در ساحل دریای مدیترانه قرار گرفته با ورود به شهر اولین مکانی که به چشم می خورد ، قلعه آلانیا است. این قلعه از قدیمی ترین قلعه های جهان می باشد و یادگار دوران کیقباد سلجوقی است. با بازدید از این قلعه از تفریح های ساحل دریای مدیترانه برخوردار خواهید شد.

بخش های مختلف قلعه آلانیا کلیسای آیا یورگی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، حمام سلجوقی ، آرامگاه سیتی زینب ، اماکن باستانی ، کاخ سلطان علاء الدین ، فانوس دریایی ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، زندان بوده و یک خزانه تاریخی وجود دارد.

جاذبه های گردشگری آلانیا

برج هشت ضلعی تاریخی کیزیل کوله

برج سرخ  یا برج هشت ضلعی دارای اضلاع منتظم است که برای محافظت از کارخانه کشتی سازی و مقابله با حملات دشمن به شهر آلانیا احداث شده است. اسکله موجود در مجاور برج بر جذابیت آن افزوده است. اگر به آثار معماری و تاریخی علاقمند هستید دیدن از این مکان تاریخی را از دست ندهید.

غارهای طبیعی آلانیا

در این شهر زیبا و تاریخی غارهای گوناگون با جذابیت های ویژه وجود دارد. استاکلاکتیک و استاگماگتیک موجود در درون غارها قندیل های زیبا را به وجود آورده است که چشم هر ناظری را به تعجب وا می دارد. از جمله غارهای این شهر می توان به غار فسفری داملاتاش « Damlatas» که مقر اسارت زنان توسط دزدان دریایی بوده ، غار عشاق و غار دختران اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری آلانیا

قایق بادبانی در رودخانه ماناوگات

دره و رودخانه ماناوگات از مکان های جذاب گردشگری در آلانیا است. با رفتن به این مکان و قایق سواری در آب رودخانه گردش و تفریح خود را جذاب تر کنید. رستوران های مجهز با غذاهای خوشمزه و بوفه برای گردشگران در این محل برپا شده است.

 پارک آبی واتر پلنت « Water Planet Aqua Park »

این پارک در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر واقع شده است. در پارک آبی واتر پلنت امکانات و تجهیزات تفریح های آبی فراوان وجود دارد. با رفتن به این محل می توانید لذت تفریح ها آبی مانند سرسره آبی و سایر سرگرمی های آبی را در این پارک تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری آلانیا

آب بازی و غواصی در دلفیناریوم

این پارک زیبا در ۱۸ کیلومتری شهر قرار گرفته است. اگر دوست دار طبیعت و جانداران آن هستید به ورود با این محل میتوانید دلفین های بزرگ زیادی را در حال رقص و بازی مشاهده کنید و با آنها عکس یادگاری بگیرید.

آب و هوای بسیار مطبوع و مناسب این محل برای ورزش های ۀبی و غواصی و شنا در درون آب مساعد کرده است. با رفتن به دلفیناریم ضمن دیدن فُک های آبی و دلفین ها می توانید از گردش یک روز ساحلی بهرمند شوید.

رودخانه دیم چای«Dim Çay»

یکی از جاذبه های گردشگری آلانیا حاشیه رودخانه دیم چای است. در این محل زیبا و جذاب می توانید اقامت کنید و از غذاها و امکانات گردشگری آن برخوردار شوید. آلاچیق های زیبا و شنا در آب رودخانه همراه با غذاهای متنوع خوشمزه در رستوران های موجود در این مکان جذابیت تفریح و گردش شما را افزایش می دهد. هزینه خوراک در این محل از ۴۰ لیر (۵۰ هزار تومان) شروع می شود و برای غذاهای با کیفیت تر افزایش می یابد.

جاذبه های گردشگری آلانیا

تنگه سپیدرا «Sapadere»

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آلانیا تنگه سپیدرا است. تا قبل از سال ۲۰۰۸ فقط مردم محلی در این مکان تفریح می کردند. امروزه این مکان به یک مکان گردشگری ترکیه معرفی شده و گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. تا رسیدن به تنگه باید مقداری راهپیمایی کنید و از راه های باریک و پل های کوچک چوبی بگذرید. آبشارهای زیبا در مسیر شما را شگفت زده خواهد کرد.

ساحل کلئوپاترا « Cleopatra Beach»

ساحل کلئوپاترا از دیگر جاذبه های گردشگری آلانیا می باشد. در این ساحل با شن های زیبا می توانید یک صندلی کرایه کنید و حمام آفتاب بگیرید. این ساحل نامش را از ملکه مصر گرفته و مکان بسیار شلوغی است. هزاران نفر در طول سال از تفریح و گردش در این ساحل جذاب دیدن می کنند.

جاذبه های گردشگری آلانیا

خانه و موزه آتاتورک

آتاتورک بنیانگذار و اولین رئیس جمهور  ترکیه در سال ۱۹۳۵ به آلانیا سفر کرد و در زمان اقامت در یک خانه زندگی کرد. آن خانه امروزه به موزه آتاتورک و مکانی برای جذب گردشگر تبدیل شده است.

مراکز خرید آلانیا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آلانیا مراکز خرید آن می باشد. ضمن دیدن از سایر مکان ها با رفتن به مراکز خرید این شهر و خرید از آن مکان ها بر لذت سفر خود بیفزایید. از جمله مراکز خرید این شهر می توان به مرکز خرید ( مگامال ، گنج ، مزون ، خرید بوفا ، جمعه بازار ، کیپا ، چرم دنور ، آلانیوم مال ) اشاره کرد.

در این مقاله جاذبه های گردشگری آلانیا ترکیه را به شما معرفی کردیم. اگر قصد سفر به آلانیا ترکیه را دارید و می خواهید با هزینه های آن آشنا شوید می توانید با مشاورین املاک نود تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

۲ نظرات

 1. مهناز

  در   مي گويد: 

  من یک گروه ورزش دارک که میخواهم امکانات ورزشی که بصورت دولتی در این شهر هست را برای اعضای گروهم شناسایی کنم که بتوانیم از ان استفاده کنیم

  پاسخ
  • anar

   در   مي گويد: 

   سلام دوست بزرگوار لطفا از طریق واتس آپ یا تلگرام به شماره ۰۰۹۰۵۵۵۰۷۴۱۱۵۲ پیام بدین تا تمام راهنمایی های لازم رو در اختیار شما قرار بدند. موفق و پیروز باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE