جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

با جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه هم اکنون آشنا شوید. تا در هنگام سفر به این کشور رویایی با بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور تازه توسعه یافته طراوت و تازگی را به روح خود هدیه دهید.  

کشور ترکیه با داشتن قدمتی تاریخی و جاذبه های فرهنگی و دیدنی گردشگری هر روزه تعداد زیادی از مسافران جهانی را به سمت خود جذب می کند. موقعیت استراتژیک جغرافیای این کشور زمینه را برای رونق صنعت گردشگری فراهم آورده است و هر روزه بر تعداد گردشگران این کشور افزوده می شود.

وجود  بناهای تاریخی و مذهبی ، گردشگاه های طبیعی ، مراکز خرید لوکس و مجلل ، رستوران های سنتی و مدرن ، حمام ترکی ، فرهنگ خوراک و آشپزی و هتل های لوکس و اقامتگاه های سنتی و طبیعی همه و همه فضا را برای صنعت گردشگری در این کشور تازه توسعه یافته فراهم آورده است. با ما همراه باشید و تا با جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه بیشتر آشنا شوید.

همچنین بخوانید: مراکز خرید در ازمیر ترکیه – مراکز خرید ازمیر

شهرهای توریستی با جاذبه های فرهنگی و دیدنی ترکیه

آنکارا ، استانبول ، آنتالیا ، ازمیر ، مارماریس ، آلانیا ، بدروم ، قونیه و ازمیر از جمله شهرهای توریستی و گردشگر پذیر کشور ترکیه هستند که سالانه توجه گردشگران زیادی را از اکثر نقاط جهان به خود جلب می کنند.

آب و هوا بخشی از جاذبه های دیدنی ترکیه

آب و هوای این کشور تلفیقی از آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای است. شمال کشور ترکیه دارای آب و هوای اقیانوسی و جنوب آن معتدل مدیترانه ای است. مناطق داخلی این کشور نیز دارای آب و هوایی خشک و قاره ای می باشد.  آب و هوای مدیترانه ای ، کوهستانی ، قاره ای و خشک و سواحل دریای سیاه با زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم بر مناطق ترکیه حاکم است.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

جاذبه های فرهنگی ترکیه

حضور قوم های مختلف در این کشور و امپراتوری های حاکم بر آن در فرهنگ و رسوم آن تاثیر گذاشته است. فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ سنتی آسیایی و فرهنگ مدرن اروپایی است. آپارتمان های لوکس ، هتل های مجلل ، فرهنگ پوشیدن پارچه جین ، رستوران های مدرن اروپایی و مراکز خرید لوکس از فرهنگ اروپایی و غربی مدرن اقتباس شده است.

 معماری سنتی و اسلامی ، مساجد اسلامی ، بازار دست فروشان سنتی و استفاده فرش ایرانی به عنوان یک نماد سنتی ایرانی از جنبه های فرهنگ سنتی آسیایی آن است.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

فرهنگ خوراک ترکیه

در فرهنگ خوراک این ملت ، گوشت نرم  ، سبزی های تازه و ادویه جات فراوان برای طعم و رنگ دار کردن خوراک ها استفاده می شود. کباب ، کوفته و باقلوا از خوراک های معروف و پر طرفدار است. دونر کباب و کباب ترکی ، دو نوع معروف کباب با معروفیت جهانی هستند.

حکومت عثمانی و فرهنگ آن ها تاثیر زیادی در فرهنگ خوراک این منطقه داشته است. همچنین خوراک این منطقه از غذاهای آسیای مرکزی ، قفقاز ، مدیترانه ، بالکان و خاورمیانه تاثیر گرفته است. در ادامه با جاذبه های فرهنگی و دیدنی ترکیه بیشتر آشنا شوید.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

فرهنگ محلی مردم ترکیه

از نظر آداب و رسوم محلی ، فرهنگ مردم به فرهنگ ایران شباهت دارد. این ملت علاقه زیادی به گپ و گفتگو با غریبه ها دارند. فرهنگ کافه و رستوران در این کشور رواج زیادی دارد. اگر با افراد ترکیه ای سر یک سفره بنشینید و یا یک چایی یا قهوه را با آن ها میل کنید ، سر صحبت را با شما باز خواهند کرد و با شما گرم می گیرند.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

زبان بخشی از جاذبه های فرهنگی ترکیه

زبان رسمی این ملت ، ترکی استانبولی است. زبان کردی ، زازارها و ترکی آذری نیز صحبت می شود. ، دین مردم اسلام و واحد پول آنها لیر می باشد.

مردم زبان ترکی را محترم می شمارند. با صحبت کردن به زبان ترکی با آن ها ، حتی در حد چند کلمه ، شانس روابط کاری و حرفه ای خوب کسب خواهید کرد.

این ملت با تکان دادن دست در موقع سلام کردن اصلاح (‘Asalamu alaykum) را بر زبان می آورند و با گفتن اصلاح (” Nasilsiniz “) از شما احوالپرسی می کنند.

برخی رسم و رسوم محلی در ترکیه

  • در این کشور دست بزرگ ترها به نشانه احترام بوسیده می شود. در مجالس و مهمانی ها کوچک ترها نزد بزرگ ترهای فامیل می روند و به آنها ادای احترام می کنند. در فرهنگ این کشور به کوچکترها و ته تغاری هم بهای زیادی داده می شود.
  • در هنگام رفتن به مهمانی با خود شیرینی و بویژه باقلوا را سوغات می برند. خوردن خوراک و دور هم بودن موقع غذا خوردن برایشان مهم است.
  • این مردم عادت دارند بعد از غذا ، چای یا قهوه را با شیرینی میل کنند. البته آنها عادت دارند فنجان را تا ته خالی نکنند.
  • هر گاه یکی از آنها اگر شما را به رستوران ببرد ، خودش هزینه را پرداخت خواهد کرد.

رقص و فرهنگ فولکلور ترکیه

نزد این مردم رقص محلی و فرهنگ شادی از اهمیت زیادی برخوردار است. هر منطقه رقص مخصوص به خود را دارد. معروف ترین رقص آنها  “Horon”  است که مخصوص منطقه نزدیک دریای سیاه است. در این رقص افراد دستهای خود را به هم گره می کنند و یک دایره بزرگ را تشکیل می دهند. در گذشته فقط مردها در این رقص شرکت داشتند ، اما امروزه زنان نیز در آن شرکت می کنند. رقص معروف دیگر آنها رقص قاشق ” Kasik Oyunu ” می باشد. این رقص شبیه رقص قاشق زنی چهارشنبه سوری در ایران است.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

مراکز خرید از جاذبه های دیدنی ترکیه

در شهرهای استانبول ، آنکارا، ازمیر ، آنالیا و شهرهای بزرگ علاوه بر مراکز گردشگری تاریخی و جاذبه های گردشگری ، مراکز خرید عمده و بزرگ وجود دارد که مسافران پس از دیدن از مناطق گردشگری با خرید از مراکز لوکس و مجلل و خریدن اجناس معتبر و مارکدار لذت سفر خود را دوچندان می کنند.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

هتل های لوکس و پنج ستاره از جاذبه های دیدنی ترکیه

پس از خرید و گردش در مراکز تفریحی و تاریخی برای استراحت و تازه کردن نفس گردشگران در هتل های لوکس و بسیار باشکوه نفسی تازه می کنند و با غذاهای خوشمزه موجود در رستوران ها لذت یک خوراک مقوی را تجربه خواهند کرد. در هتل های موجود انواع و اقسام امکانات تفریحی و رفاهی فراهم است و مسافران لذت یک زندگی شاهانه را تجربه خواهند کرد.

جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه

در این مقاله شما را با جاذبه های فرهنگی و دیدنی کشور ترکیه آشنا ساختیم اما هزار گفته چون نیم کردار نیست. پس بهتر است به کشور ترکیه سفر کنید و از نزدیک با جاذبه های فرهنگی و دیدنی ترکیه آشنا شوید. بسیار خوشحال خواهیم شد که تجربیات سفر به ترکیه خود را در سایت املاک نود با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE