جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

آیا قصد گردش و تفریح دارید؟ آیا می خواهید به ازمیر ترکیه سفر کنید؟ با تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر آشنا شوید سفر مهیجی در این شهر تجربه نمایید.

شهر بندری ازمیر به عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه  دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی و تفریح های بسیار مهیج آبی و ساحلی فراوان است. هر روزه عده زیادی مسافر تجاری ، سیاسی و گردشگر از این شهر قدیمی و باستانی دیدن می کنند. گسترش زیرساخت های رفاهی ، تفریحی و توریستی سبب افزایش مسافران این شهر و گسترش روابط بین المللی در آن شده است. اگر قصد تفریح و گردش در این شهر را دارید با تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر آشنا شوید و سفری بسیار مفرح و شاد را در این شهر سپری کنید.

همچنین بخوانید: با جاذبه های گردشگری ازمیر بیشتر آشنا شوید

موقعیت جغرافیایی ازمیر

ازمیر مرکز استان ازمیر است و در غرب آناتولی قرار گرفته است. خلیج و بندر ازمیر در این استان می باشد و رودخانه های فوجا چای ، بکیر چای و کوچوک مندرس آب های این نواحی را جمع آوری می کنند . دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول مهمترین مراکز علمی این شهر است. سراسر جنوب ازمیر را سواحل گوناگون ماسه ای فرا گرفته است. شهر باستانی تروا ، شهر تاریخی اِفِس و دهها جاذبه تاریخی گردشگری دیگر در این شهر قرار گرفته است.

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

آب و هوای ازمیر

آب و هوای آن معتدل مدیترانه ای است. تابستان های نسبتاً گرم و خشک و زمستان معتدل و مرطوب با میزان بارنگی سالانه ۶۷۸ میلیمتر و میانگین دمایی سالانه ۱۳ درجه سانتی گراد می باشد. نسیم خنک و معتدل دریا دمای گرم تابستان شهر را ملایم  و دلپذیر می کند. از نظر آب و هوایی  همه فصول سال برای سفر به این شهر مناسب است. در فصل گرم تفریح های بسیار مهیج آبی و ساحلی و در فصل سرد و سرما در شهربازی و مراکز تفریحی سر بسته ورزش های بسیار مهیجی را تجربه خواهید کرد.

فرهنگ مردم ازمیر

این مردمان ، افرادی مهربان و مهمان نواز هستند. رعایت حرمت و احترام بزرگ تر نزد آنان اهمیت ویژه دارد. فرهنگ سنتی و محلی در رسم و رسومات و آیین های ویژه مردم هنوز هم چون گذشته در جریان است. مردم در مراسم شادی و عزا با هم و در کنار هم هستند.

همکاری و تعاون و هنوز هم در بین مردم وجود دارد. با تحولات جهانی فرهنگ مردم این دیار نیز دگرگون گشته و از جهاتی شاهد امروزی شدن فرهنگ محلی هستیم. سبک معماری ، شیوه های تهیه مواد خوراکی و پوشاک امروزی شده است. هنوز هم در مراسم های مختلف پوشاک محلی پوشیده می شود. جوانان بیشتر از پوشاک اروپایی و خوراک هایی مدرن و صنعتی استفاده می کنند. فرهنگ امروزی مردم امروز ترکیبی از فرهنگ های سنت و مدرنیته است.

تفریح های مهیج  ازمیر

موقعیت جغرافیایی و ساحلی بودن شهر موجب شده که در آن مراکز تفریحی آبی و ساحلی زیادی وجود داشته باشد. قبل از سفر با تفرجگاه های این شهر قدیمی و تاریخی آشنا شوید. مهیج ترین تفریح ها چون : پیست اسکی ، پارک های ازمیر ، شهربازی ها و ورزش های بسیار مهیج آبی و ساحلی موجود است و گردشگران روزهای بسیار پر نشاطی را در این شهر تجربه خواهند کرد. در ادامه با تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر بیشتر آشنا شوید.

سواحل جذاب ازمیر

ساحل کوردون بوید ( Kordonboyu ) ، منطقه آلسانژاک ( Alsancak) ، منطقه سزمی ، منطقه آلاکاتی و منطقه آلتینکوم از سواحل بسیار جذاب در حاشیه دریای اژه هستند.  در این سواحل امکانات تفریحی ورزشی همچون ؛ شاتل ، پاراسل ، جت اسکی ، فلای بورد ، قایق بادی ، قایق سواری ،  رافتینگ و امکانات تفریحی دیگر موجود است. گردشگران با شرکت در تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر جذابترین روزهای عمر خود را سپری خواهند کرد. گردشگران  پس از تفریح  و هیجان زیاد با استراحت در ساحل و خوردن خوراک های اصیل و با کیفیت رستوران های این مناطق بر جذابیت سفر خود خواهند افزود.

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

پاموکاله

در سواحل ازمیر با کمی فاصله از جزیره منطقه پاموکاله واقع است. پاموکاله از دور به کیکی سفید بزرگ شبیه است.  از فرسایش سنگ های آهکی بر اثر قطرهای بزرگ آب از بالای کوه پدیده پاموکاله ایجاد شده است. آرامش روحی و چشمانداز این منطقه بیننده را به وجد می آورد.

پیست اسکی بزداک ازمیر

پیست اسکی در ارتفتع ۲۱۶۰ متری کوه بزداک واقع شده است. این پیست مصنوعی از اوایل آبان ماه تا اواسط بهار قابل استفاده است. یک سفر به بالای کوه با Chair Lift  و برگشت به پایین با اسکی دو و نیم ساعت زمان نیاز دارد. برای مبتدی های مسیرهای کوتاه تر در نظر گرفته شده است. با سفر به ازمیر می توانید از اسکی کوه بزداک هیجان واقعی را احساس کنید.

پارک آبی موامر اکسوی ازمیر

از دیگر تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر گردش و ورزش در پارک موامر اکسوی است. در این پارک  بزرگ تفریح های آبی بسیار هیجان انگیز و فراوان وجود دارد. با بودن در این پارک تفریحی می توانید از هیجانات امکانات تفریحی بسیار لذت بخش مثل ، سرسره های بزرگ آبی ، کشتی و قایق سواری ، غواصی و شنا و حمام آفتاب در ساحل سرشار شوید. در اقامت گاهای آن استراحت کنید و در رستوان های بسیار مجلل از غذاهای لذیذ و خوشمزه مصرف کنید.

پارک آبی آکوا سیتی

سُرسُره های مواج ، استخرهای کم عمق برای شنای کودکان ، موج های مصنوعی ، حمام آفتاب در تراس های پارک و امکانت تفریحی و رفاهی فراوان دیگر در این پارک سفر گردشگران را بسیار مهیج و خاطره انگیز می کند.

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

پارک آبی ازمیر

در پارک آبی ورزش های بسیار مهیج چون : سیاه چال آبی ، رودخانه های خروشان و تیوب بازی در آن ، جکوزی های غولپیکر ، غواصی و شنا ، موج سواری ، قایق سواری و امکانات مفرح دیگر موجود است. در این پارک فضا برای استراحت و رستوانهای با کیفیت به وفور یافت می شود.

دلفیناریم

دلفیناریم بخشی از پارک آبی ازمیر است که در آن علاوه بر دلفین ، شیرهای آبی ، گربه و گراز دریایی نیز وجود دارد. گردشگران با حیوانات دلفیناریم بازی می کنند و در کنار آنها عکس می اندازند و به حیوانات غذا می دهند. ساعات کاری بخش های آکوارک و آکوالند پارک آبی از ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر می باشد.

شهربازی

در این شهر چندین پارک و شهر بازی با امکانات ورزشی مفرح موجود است. مسافران با تفریح در این شهر بازی ها هیجان انگیز ترین لحضات عمر خود را تجربه خواهند کرد.

تفریح و سرگرمی های بسیار هیجان انگیز ازمیر

باغ وحش ازمیر

زرافه ، شیر ، فیل ، میمون ، کروکودیل های وحشتناک ، طاووس های بسیار زیبا و جالب در این باغ وحش موجود است. با دیدن از حیوانات این باغ روز هیجان انگیزی را پشت سر خواهید نهاد.

به این شهر توریستی سفر کنید ، در تفرج گاه های آن بیارامید و هیجان انگیزترین روزهای عمر خود با شرکت در ورزش های موجود در مراکز تفریحی تجربه و احساس کنید. پس از بازگشت از سفر خاطرات مهیج خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE