جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

با فرهنگ و رسوم مردم مارماریس آشنا شوید

فرهنگ و رسوم مردم مارماریس

آشنایی با فرهنگ مردم سایر ملل به ارتقاء روابط بین المللی می انجامد. با فرهنگ  و رسوم مردم مارماریس آشنا شوید و روابط موفقیت آمیزی با مردم این شهر داشته باشید.

فرهنگ هر کس از تجربه های زندگی و شرایط که در آن پرورش یافته است تشکیل می شود. فرهنگ یک شهر از تجربه های تاریخی و سرگذشتی سیاسی ، اجتماعی و طبیعی که ساکنان آن شهر تجربه کرده اند تاثیر گرفته و گسترش یافته است. فرهنگ و رسوم مردم مارماریس از فراز و فرودهای تاریخی و سیاسی که مردمان شهر در طول دوران های طولانی با آن دست و پنچه نرم کرده اند و شرایط اقلیمی و جغرافیایی که مردمان آن دیار در طول تاریخ در آن زندگی کرده اند ، تشکیل شده است. با مشلاوران املاک ۹۰ همراه باشید و از فرهنگ  و رسوم مردم مارماریس آگاهی یابید.

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری مارماریس ترکیه

فرهنگ  و رسوم مردم مارماریس

تا دو دهه اخیر و قبل از تحولات بزرگ جهانی فرهنگ مردم مارماریس فرهنگی سنتی و بومی بود که از گذشته های بسیار دور در بین مردم این منطقه شکل گرفته و راواج یافته بود. براساس فرهنگ بومی مردم توانسته بودن در کنار هم بر سختی ها و کمبود های زمانه و عدم برخورداری ها مقابله کنند و از تهاجم دزدان و چپاول گران و حمله حیوانات وحشی درامان بمانند.

رسوم سنتی مردم مارماریس

در گذشته عدم ماشین و انجام کار با زور بازو موجب شده بود که کار و تفریح و مراسم های گوناگون مردم به صورت دسته جمعی و گروهی انجام شود. مردم در مراسم غم و شادی ، در تولید محصول و مراسم های گوناگون که به مناسب تولید محصول ، پایان درو و شروع یا پایان کشت و کار انجام می شد ، با هم و در کنار هم باشند. آیین های مذهبی و آیین های قومی قبیله ای همه به صورت گروهی انجام می شد. انسجام و هماهنگی بین افراد یک شهر و منطقه با هم قویو محکم بود.

فرهنگ و رسوم مردم مارماریس

اتحاد و همبستگی مردم در گذشته

در دوره سنتی یک دلی و یک رنگی در بین مردم حکمروا بود. علاوه بر انجام کار بدنی فراوان ، تفریح و سرگرمی های مردم همه عملی و فکری بود. هیجان و شور و شوق تفریح های دسته جمعی و گروهی ، خستگی کار را از تن افراد بیرون می راند. همه مردم با هم برابر و برادر بودند و خشم و کینه و نفرت بین افراد گروه در کمترین حالت ممکن بود.

سلامتی جسمی و روحی

انجام کار سخت بدنی چون تمرین های سخت ورزشی می ماند و بدن ، اسکلت و ماهیچه های افراد را تنومند و سالم نگه می داشت. چاقی ، اضافه وزن و بد هیکلی وجود نداشت و مردم مجبور نبودن بخشی از زمان و هزینه زندگی خود را به ورزش و بدنسازی اختصاص بدهند. ناگفته نماند که خوراک مردم طبیعی و سالم و قوی بود و خوراک تاثیر زیادی در سلامتی افراد داشت.

مردم به آیین های مذهبی و قومی پایبند بودند و احترام و عزت و بزرگواری را از نیاکان خود به ارث برده بودند. تفریح های مهیج بدنی و پرداختن به کار ، فضا را برای بیماری های روانی و افسردگی و ناراحتی های قلبی وعروقی محدود کرده بود.

فرهنگ و رسوم مردم مارماریس

مراسم و رسوم مردم مارماریس در گذشته

مراسم های قومی و قبله ای و رسم و رسومات مردم برگرفته از آموزه های دینی و تاریخی مردم این دیار بود. اتحاد و همبستگی در انجام مراسم ها به چشم می خورد. همه در مراسم ها شرکت می کردند و روابط اجتماعی افراد با هم قوی و محکم بود. مردم نیک و بد دیگران را نیک و بد خود می پنداشتند و در جهت تقویت نیکی ها و رفع بدی های همدیگر تلاش می کردند.

فرهنگ امروزی مردم مارماریس

فرهنگ  و رسوم مردم مارماریس امروزه بر اثر تحولات بزرگ جهانی دگرگون گذشته و در زمینه های بسیار شاهد فرهنگ مدرن اروپایی در بین مردم این دیار هستیم. معماری و سبک خانه ها به سبک و مدل اروپایی درآمده و با استفاده از مصالح صنعتی بنا ها احداث می شود. خوراک ها تغییر کرده و از کود و سم شیمایی در تولید محصول کشاورزی استفاده می شود.

برخی از ویژگی های فرهنگی مردم مارماریس

 • زبان رسمی کشور ترکی استانبولی است.
 • اکثریت افراد پیرو دین اسلام و سنی مذهب هستند.
 • پول رایج لیر ترکیه است.
 • مردم هنوز هم چون گذشته مهمان نواز و مردم نواز هستند.
 • احترام و برادری در بین مردم رواج دارد.
 • توسعه صنعت و ماشینی شدن کارها به ایجاد وقت آزاد و معضل فراغت انجامیده است. برای استفاده از فراغتی سالم و پاک باید هزینه و زمان زیادی صرف کرد.
 • بیماری های روحی و روانی و امراض قلبی عروقی شایع شده و میزان مرگ و میر نوزادان کاهش یافته است.
 • روابط بین المللی افراد به رونق اقتصاد و فرهنگ مردم کمک کرده است.
 • صنعت گردشگری بخش بزرگی از درامد مردم را ایجاد می کند.
 • هنوز هم مردم در مراسم غم و شادی همدیگر شریک می کنند و در غم و شادی هم شریک می شوند.
 • انسجام گروهی مانند گذشته نسیت و هر کس ساز خود را می نوازد.
 • در جای جای شهر رستوان های شیک و مرفه خوراک های ترکی و بین المللی را طبخ می کنند.

معماری شهر مارماریس

به طور کلی همه خانه های تازه ساخت از معماری و سبک اروپایی پیرویی می کند. خانه های ویلایی و آپارتمان های باشکوه و مجلل در چندین طبقه در شهر احداث شده است. در سواحل و در داخل شهر اقامت گاه و هتل های لوکس ۵ ستاره با امکاات رفاهی و تفریحی فراوان احداث شده و روابط بین المللی در شهر افزایش یافته است.

برای آگاهی یافتن از املاک و مستغلات مارماریس می توانید با مشاوران املاک ۹۰ در تماس باشید و از اجاره ، قیمت خرید و فروش و انواع املاک قابل مبادله مطلع شوید. مشاوران املاک ۹۰ با سعه صدر و در کمال آرامش شما را در زمینه اجاره و خرید و فروش هر نوع ملک در مارماریشس و ترکیه راهنمایی می کنند.

با فرهنگ  و رسوم مردم مارماریس آشنا شوید. به این شهر تفریحی ساحلی قدم بگذارید. با مردم مراوده و داد و ستد نمایید و تجربیات خود را با مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE