جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا ثبت سند

مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا تنطیم سند

چگونه می توانیم در ترکیه یک ملک را خریداری کنیم؟ برای خرید یک ملک در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟ خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر ترکیه در چند سال اخیر، سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور افزایش یافته است. افراد زیادی خواهان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه هستند. همچنین یکی از راه های آسان برای اخذ اقامت در ترکیه، خرید ملک در این کشور است.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل خرید ملک در ترکیه در اختیار شما قرار می دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به ترکیه با مشاورین کاردان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: سند تاپو چیست؟ نحوه خرید ملک و ثبت سند چگونه است؟

مراحل خرید ملک در ترکیه

در این قسمت مراحل خرید ملک در ترکیه را مرحله به مرحله به شما معرفی خواهیم کرد.

گام اول: عقد قرار داد

برای انجام مراحل خرید ملک در ترکیه می بایست قرار دادی مابین خریدار و فروشنده منعقد گردد. همان طور که قبلاً توضیح داده شد پس از انتخاب ملک مورد نظر، قرارداد مابین شما و سازنده پروژه تنظیم خواهد شد. این قرار داد به دو زبان تنظیم می شود، زبان ترکی و زبان مادری خریدار که برای شما فارسی می باشد. در این قرار داد شرایط تحویل ملک و امکانات مجتمع و از همه مهم تر تاریخ ثبت سند به نام خریدار تعریف می گردد. باقی مفاد قرارداد شامل نحوه پرداخت است.

از آنجایی که در هر قرار داد باید مبلغی به عنوان پیش پرداخت، پرداخت گردد. شما می توانید مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو جهت پرداخت یا به عبارت دیگر مبلغی که برای بوک کردن یک ملک لازم است را بپردازید. همچنین می توانید برای پرداخت های بعدی درخواست مدت زمانی را معین کنید. البته همین مبلغ پرداخت شده به جهت بوک یا رزرو ملک نیز در قرار داد ذکر خواهد شد.

مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا تنطیم سند

گام دوم: دریافت شماره مالیاتی

یکی دیگر از موارد مهم مراحل خرید ملک در ترکیه دریافت شماره مالیاتی می باشد که باید آن را از اداره مالیاتی ترکیه دریافت کنید. برای دریافت شماره مالیاتی کافی است به اداره مربوطه مراجعه و با ارائه پاسپورت آن را دریافت کنید. شما حتی به عنوان یک توریست قادر خواهید بود که شماره مالیاتی را ازاین اداره را در ترکیه دریافت نمایید.

 این شماره برای افتتاح حساب بانکی و درخواست ثبت سند برای خرید ملک در ترکیه ضروری می باشد. در این مرحله اداره مالیات ترکیه هیچ مبلغی را از متقاضی به عنوان هزینه یا کارمزد دریافت نمی کند.

گام سوم: افتتاح حساب بانکی

شاید نیازی به توضیح نباشد که افتتاح حساب بانکی بسیار ضروری است. زیرا برای زندگی در ترکیه یا هر نقطه از جهان شما نیازمند یک حساب بانکی و کارت متصل به آن هستید. برای افتتاح حساب شما نیازمند شماره مالیاتی هستید که نحوه دریافت آن در بالا توضیح داده شد.

جهت افتتاح حساب شما را به یکی از بانک های ترکیه مراجعه می کنید و فرم های مخصوص آن را دریافت و تمامی مراحل آن را انجام می دهید. پس از تحویل فرم ها و کپی پاسپورت به بانک، شماره حساب و کارت متصل به آن را دریافت خواهید کرد. با این کارت می توانید از دستگاه های خود پرداز وجه نقد دریافت کنید و از طریق آن در فروشگاه ها اقدام به خرید نمایید. این کارت متصل به سیستم مالی ویزا یا مستر کارت نیز می باشد، و شما می توانید بصورت آنلاین خرید اینترنتی هم انجام دهید.

 به شما توصیه می کنیم درخواست حساب اینترنت بانک را به شعبه خود بدهید زیرا نیاز شما را به مراجعه حضوری به بانک کاملاً برطرف می کند. در وب سایت اینترنتی بانک ها شما می توانید هر تعداد شماره حساب به ارزهای لیر، یورو، دلارآمریکا، پوند، فرانک سویس افتتاح کنید. که همان لحظه فعال هستند و نیازی به مراجعه حضوری به شعبه جهت تایید نیست. همچنین قادر خواهید بود به هر یک از بانک های داخل یا خارج از ترکیه پول ارسال کنید یا دریافت نمایید. از دیگر مزایای سایت بانک دسترسی داشتن به تمامی مراکز پرداختی در ترکیه مانند سامانه های اینترنتی آب، برق، تلفن، موبایل و اینترنت می باشد.

مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا ثبت سند

گام چهارم: درخواست وکالتنامه

اگر در زمان انتقال سند ملکی، شما در ترکیه حضور ندارید، می توانید وکالت نامه ای تنظیم کنید که شخص دیگری سند ملک را در غیاب شما به نام شما انتقال دهد. به این منظور در دفاتر ثبت اسناد در ترکیه که به آنها اصطلاحا ” نوتر” گفته می شود مراجعه می کنید و با حضور در آن محل این وکالتنامه به راحتی تنظیم می گردد. در نوتر شما نیازمند یک مترجم هستید زیرا جزء قوانین مربوط به خارجیان در ترکیه می باشد، و این مترجم می بایست مورد تایید نوتر باشد.

گام پنجم: ارائه مدارک به مقام های انتظامی

در ترکیه خارجیان اجازه خرید ملک چه به صورت خانه، آپارتمان، زمین در محدوده های نظامی یا نزدیک محدوده های نظامی را ندارند، بنابراین ملک مورد نظر شما از نظر موقعیت مکانی توسط آن ها بررسی خواهد شد. در صورتی که خارج از محدوده های غیر مجاز باشد می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می شود.

گام ششم: انتقال سند و خرید ملک درترکیه

جهت تکمیل مراحل خرید ملک در ترکیه پس از دریافت اجازه مقامات انتظامی، خریدار و فروشنده هر دو در اداره ثبت سند در ترکیه حاضر شده و انتقال سند به نام خریدار انجام می پذیرد.

 در این مرحله نیز حضور مترجم مورد تایید اداره ثبت الزامی می باشد. اگر شما درخواست تسهیلات بانکی از قبل ارائه داده باشید وکیل بانک نیز حضور خواهد داشت. همزمان انتقال سند به نام شما، سند به میزان مبلغ دریافتی از بانک در رهن بانک قرار خواهد گرفت. در این مرحله شما تنها با چند امضا ثبت سند را به اتمام می رسانید. زیرا کلیه مدارک لازم و فرم های مربوطه را قبلا به این اداره تحویل داده داداه اید و بررسی های لازم قبل از آمدن شما به آنجا به اتمام رسیده است.

مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا تنظیم سند

گام آخر: انتقال اشتراک آب و برق

پس از ثبت سند ملکی به نام شما، انتقال اشتراک آب و برق در ادارات مربوطه انجام خواهد شد. از آنجایی که مدارک مربوطه قبلا در اختیار ادارات مربوطه قرار داده شده همان روز نیز ثبت سند انجام می شود و شما به این ادرات می روید با انجام دادن یک امضا این انتقال سند صورت می گیرد.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل خرید ملک در ترکیه در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که اطلاعات مورد نظر خود را کسب کرده باشید. برای اطاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE