جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران

قیمت آپارتمان در ترکیه

اگر قصد سرمایه گذاری در زمینه مسکن و خرید خانه در ترکیه را دارید، قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران را از مشاوران خبره و کاردان املاک ۹۰ بخواهید.

اخیراً صنعت ساختمان سازی در کشور رو به رشد ترکیه رشد فراوانی داشته است. بسیاری از ایرانیان دوست دارند ، در این کشور اوراسیایی صاحب ملک شوند و از طریق آن اقامت موقت و سپس اقامت دائم ترکیه را دریافت نمایند. خرید خانه و آپارتمان در ترکیه برای ایرانیان چندین مزیت دارد. علاوه بر اخذ اقامت ترکیه ، ایرانیان می توانند ، از طریق اقامت ترکیه ویزای کشورهای اروپایی و آمریکایی را دریافت نمایند و برای تحصیل ، کار و زندگی به اروپا و آمریکا سفر کنند. اگر شما نیز قصد خرید خانه در ترکیه را دارید ، قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران را اینجا بیابید.

همچنین بخوانید: خرید ملک در ترکیه| یک تیر و دو نشان برای ایرانیان

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران

استانبول ، آنکارا ، ازمیر ، آنتالیا و آلانیا همیشه سرسبز شهرهای توریستی و تجاری هستند  که بخش دولتی و بخش خصوصی سرمایه گذاری های کلان در ساخت زیر ساخت های عمران و آبادانی شهری هزینه کرده اند. موقعیت جغرافیایی این کشور همراه با سرمایه گذاری های انجام شده ؛ تجارت بین المللی با سایر دول آسیایی و اروپایی ، صنعت گردشگری و صنعت ساختمان سازی را در ترکیه به شدت رونق داده  و موجب افزایش درآمد مردم و توسعه اقتصادی شده است.

رشد اقتصادی در کنار امنیت سیاسی به مهاجر پذیر بودن این کشور کمک کرده و عده زیادی از اتباع کشورهای همسایه سرمایه خود را در زمینه خرید خانه در ترکیه هزینه می کنند. با ما همراه باشید و با قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران آشنا شوید.

هزینه خرید مسکن در استانبول

استانبول به عنوان قطب گردشگری و بزرگ ترین شهر ترکیه به علت برخوردار بودن از پتانسیل های اقتصادی فراوان ، به گران ترین شهر از نظر هزینه خرید مسکن تبدیل شده است. قیمت خرید ملک در محله های مختلف استانبول  متفاوت است. اما به طور متوسط قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در این شهر ۳۹۶۱ لیر ترکیه ( ۵/۹ میلیون تومان ایران) است.

گرانترین منطقه استانبول منطقه بشیکتاش با هر متر مربع ۱۰۶۴۶ لیر ( ۵/۲۵ میلیون تومان ) و محله بیبک در این منطقه به عنوان گران ترین ، شیک  ، مرفه و مجهزترین محله ترکیه در کنار تنگه بسفروس و در بخش اروپایی شهر ، هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان ۴۷۴۱۷ لیر ( ۱۱۸ میلیون تومان) است.

بیشتر ایرانیان در منطقه فاتح اقامت دارند. در این منطقه قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان ۴۱۶۸ (۱۰ میلیون تومان) است.

منطقه بیلدوز از مناطق پر رونق صنعت ساختمان سازی هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان ۲۶۴۶ لیر ( ۳۵۰/۶ میلیون تومان) است. منطقه بیلدوز دارای چشم انداز زیبا و دلنشین و امکانات رفاهی و اقتصادی بی نظیر است.

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران

هزینه خرید مسکن در آنکارا

آنکارا به عنوان مرکز سیاسی و پایتخت ترکیه  میانگین هزینه هر متر مربع آپارتمان در ان ۱۸۶۱ لیر ( ۵/۴ میلیون تومان) و منطقه کَنکایا (Çankaya) به عنوان گرانترین منطقه آنکارا از نظر ملک هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان ۲۵۷۲ لیر (۴۳۰/۶ میلیون تومان) می باشد. آنکارا با وجود مرکزیت سیاسی از نظر هزینه خرید مسکن در رتبه مکان های ارزان قرار دارد.

هزینه خرید ملک در ازمیر

ازمیر اگر چه از نظر وسعت سومین شهر این کشور است. اما از نظر هزینه خرید ملک در دسته شهرهای گران قیمت قرار دارد. رونق صنعت گردشگری تاثیر فراوانی در افزایش تقاضا برای خرید ملک در ازمیر داشته است. متوسط خرید هر متر مربع خانه در ازمیر ۳۰۳۶ لیر (۶/۷ میلیون تومان) و در منطقه چشمه به عنوان گران ترین منطقه ازمیر هر متر مربع با ۵۵۶۲ لیر ( تقریباً ۱۴ میلیون تومان) معامله شده است.

هزینه خرید ملک در آنتالیا

هزینه خرید ملک در آنتالیا به صورت متوسط برای خرید هر متر مربع خانه ۲۱۰۱ لیر ( ۲/۵ میلیون تومان ) می باشد. در منطقه کنیالتی برای خرید هر متر مربع خانه به ۳۲۱۴ لیر (۶/۱ میلیون تومان) نیاز است.

قیمت های ذکر شده ، برای خرید آپارتمان های معمولی با عمر متوسط می باشد. برای خرید خانه های نوساز و لوکس حدود ۲۵% تا ۵۰% به هزینه های فوق اضافه می شود.

قیمت آپارتمان در ترکیه

نکات مهم و استراتژیک در خرید خانه در ترکیه

  • قبل از خرید هرگونه ملکی ابتدا با یک وکیل و مشاور حقوقدان مجرب مشورت نمایید.
  • قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در این کشور مدام دستخوش دگرگونی می گردد ، بنابراین از طریق یک کارشناس مجرب در رابطه با قوانین خرید ملک اطلاع حاصل نمایید.
  • دقت کنید که برای هر فرد خرید بیش از ۳۰ هکتار زمین ممنوعیت قانونی دارد.
  • قبل از خرید ملک از رهن گذاشتن آن در گرو بانک یا شخصی دیگر و نداشتن بدهی ملک مورد نظر مطمئن شوید.  
  • از این که ملک مورد نظر در محدوده شهرداری قرار دارد یا نه مطمئن شوید. دقت کنید که از نظر ساخت و ساز ملک مشکل نداشته باشد.
  • در موقع پرداخت هزینه خرید ملک از طریق سیستم بانکی اقدام نماید. در صورت عدم دسترسی به سیستم بانکی در هنگام پرداخت رسید کتبی از شخص دریافت کننده وجه دریافت نمایید.
  • از نزدیک ملک مورد معامله را ببینید و مشخصات ملک را با مشخصات سند تاپو مقایسه نماید تا مغایرتی موجود نباشد.
  • وجه را به بنگاهی و دلال نپردازید ، بلکه مستقیماً به فروشنده بسپارید.
  • نسبت به ثبت سند ملک به اسم خود اقدام کنید.

مجوزهای لازم برای خرید خانه در ترکیه

برای این که یک ملک را خریداری و به اسم خود ثبت کنید ، با مشاوران ملکی تماس بگیرید. مشاوران املاک ۹۰ در رابطه با خرید و فروش املاک و مستغلات در ترکیه فعالیت دارند ، می توانند ، مشاور و راهنمای خوبی برای شما باشند.

برای ثبت یک ملک به اسم خریدار قبل از هر اقدامی باید خریدار درخواست خرید ملک و ثبت سند را به پلیس ترکیه ارسال نماید. پس از بررسی های قانونی توسط پلیس ، کد مالیاتی برای خریدار ارسال می شود. از آن پس خریدار می تواند ، از طریق بنگاه معتبر معاملات مسکن خرید را انجام و مبلغی به عنوان بیعانه به فروشنده بپردازد و بنگاه قرارداد خرید را تنظیم و طرفین آن را امضاء نمایند.

ارتباط با مشاورین املاک نود

با مشاورین املاک ۹۰ همراه باشید. هر گونه پرسش در رابطه با املاک و مستغلات ترکیه را با آنها در میان بگذارید. مشاورین املاک نود به صورت تخصصی و کامل کارشناسی همه متقاضیان خرید ، فروش و اجاره املاک تجاری و مسکونی را در همه شهرها کمک و یاری می کنند. تجربه و نظر خود را در رابطه با قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE