جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

۷ مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

7 مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

آیا قصد خرید ملک در ترکیه دارید؟  آیا از مراحل خرید ملک در ترکیه آگاهی دارید؟ با خواندن این مقاله آگاهی های لازم را به دست خواهید آورد.

کشور ترکیه به علت اوراسیایی بودن مکانی ایده آل با شرایطی مناسب برای پیشرفت و کسب موفقیت می باشد. هر روزه تعداد زیادی مهاجران کشورهای اطراف برای مهاجرت یا به عزم پناهندگی به ترکیه مهاجرت می کنند.

در ادامه با ۷ مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه آشنا می شوید. پس وقت را تلف نکنید و مراحل خرید ملک در ترکیه را مطالعه کنید و برای صاحب ملک شدن در این کشور با صفا و توریستی اقدام کنید.

 اگر قصد پناهندگی یا اقامت ترکیه را دارید و یا این که فقط می خواهید در ترکیه صاحب ملک شوید و به دنبال به دست آوردن اطلاعات جامع در مورد خرید ملک در ترکیه هستید می توانید با کارشناسان مجرب ما در مشاورین املاک نود تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند.

همچنین بخوانید: خرید ملک در ترکیه از قرارداد تا ثبت سند

۷ مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

تا صاحب ملک شدن در ترکیه فقط هفت قدم فاصله دارید. ۷ مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه را طی کنید و صاحب ملک خود در کشور زیبا و گردشگر ترکیه شوید. در ادامه شما را با این ۷ مرحله آشنا خواهیم ساخت.

مرحله اول: انتخاب محدوده ملک مورد نظر

هر ملکی را نمی توانید در ترکیه صاحب شوید. در ترکیه ۳۰ هزار هکتار از زمین های این کشور در محدوده املاک مربوط به نیروی امنیتی و نیروی انتظامی است. به هیچ وجه نمی توانید ، وجبی از این املاک را صاحب شوید. پس اولین تذکر این است که ملکی که برای خرید انتخاب می کنید ، در محدوده قانونی فروش به خارجی ها باشد. تا بعداً با مشکل برخورد نکنید.

مرحله دوم: انتخاب ملک مورد نظر

اگر از محدوده قانونی بودن خرید ملک برای خارجی ها مطلع شدید ، با توجه به مقدار سرمایه ای که برای خرید ملک می خواهید هزینه کنید و همچنین بر اساس مکان شغل و پیشه خود مکان مناسب را با گشت زدن در املاکی های معتبر و یا جستجو از طریق گشت و گذار در سایت های اینترنتی معتبر مربوط به خرید و فروش املاک ملک مورد نظر را انتخاب کنید.

اکنون با این پرسش مواجه می شویم که چگونه از صحت و سقم ملک مورد نظر مطلع شویم؟ در مرحله سوم جواب این پرسش را خواهید یافت.

 7 مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

مرحله سوم: مطلع شدن از صحت و بی نقص بودن یک ملک برای خرید

برای این که از بی عیب بودن ملک مورد نظر مطلع شوید ، به دفتر ثبت اسناد رسمی یا دفتر مرکزی معماری و شهرسازی مراجعه کنید و در رابطه با ملک مورد نظر اطلاعات صحیح را کسب کنید. گاهی سند یک ملک ممکن است در گرو رهن دادگاه یا در گرو وام بانکی باشد.

 گاهی هم ممکن است یک ملک مشکل دیگری (نداشتن پایان کار و یا چند مالک داشتن ، یا غیر قابل فروش بودن با وقف امور خیریه و غیره) داشته باشد ، در هنگام درخواست مجوز خرید و ثبت سند می توانید از تمام اطلاعت مورد نظر آگاهی یابید. برای همین به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و درخواست خرید و ثبت سند دهید.

مرحله چهارم: دریافت مجوز خرید و ثبت ملک به اسم خود در ترکیه

قبل از امضای قولنامه خرید خانه یا ملک مورد نظر باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و درخواست خرید خانه و ثبت سند بدهید. پس از ثبت نام در اُرگان مربوطه شماره تلفن شما یک کد مالیاتی دریافت می کند. دریافت کد مالیاتی مورد نظر ثابت می کند که می توانید ملک مورد نظر را خریداری کنید و مراحل بعدی را ادامه دهید. پس با دریافت کد مربوط به خرید و سند ملک به اسم خودتان می توانید به بنگاه املاک مورد نظر مراجعه کنید و قولنامه را امضاء کنید.

 7 مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

مدارک لازم برای تحویل به دفتر اسناد رسمی در زمان ثبت درخواست خرید و ثبت سند ملک

  • خریدار یا خریداران باید دو قطعه عکس واضح که ترجیحاً در همان سال گرفته شده باشد.
  • کد مالیاتی که از اداره مالیات ترکیه دریافت کرده اید.
  • ارائه مدرک مترجم رسمی که از مترجم دریافت می کنید.
  • ارائه اصل و ترجمه تایید شده وکالت نامه (اگر خرید وکالتی انجام داده اید).

مرحله پنجم: بستن قرارداد قولنامه در بنگاه املاکی

پس از این که  ملک دلخواه خود در در محدوده قانونی پیدا کردید و از صحت و سقم تمام جوانب آن مطلع شدید ، و کد مربوطه را در دفتر ثبت اسناد رسمی دریافت کردید ، آنگاه می توانید در بنگاه املاک مشخص و معتبر قولنامه و قرارداد خرید و فروش را امضاء کنید.

در این مرحله دقت کنید کل مبلغ مورد نظر را به فروشنده نپردازید. بلکه نصف یا کمی کمتر یا کمی بیشتر از هزینه ملک را بپردازید و بخش دیگر را پیش خود نگه دارید تا زمانی که سند ملک در دفتر اسناد رسمی به اسم شما زده شد ، آن گاه بقیه هزینه را پرداخت نمایید.

مرحله ششم: ثبت سند ملک به اسم شما

از زمانی که برای خرید و ثبت سند ملک در دفتر اسناد رسمی ثبت نام کردید و کد مربوط به ثبت سند خود را دریافت کردید ، تا زمانی که پلیس ترکیه همه جوانب هویت و موقعیت شما را بررسی کرد و پس از اطمینان یافتن از این که شما هیچ ضرری برای تمامیت ارضی آن کشور نخواهید داشت ، آنگاه خرید ملک شما کاملاً قانونی بوده است. چند ماه ( ۴ تا ۵ و یا بیشتر) طول می کشد تا سند ملک مورد نظر به اسم شما ثبت شود. از قبل زمان دریافت سند برای شما مشخص شده است. پس می توانید در زمان تعیین شده به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.

 7 مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه

مرحله هفتم: دریافت سند ملک به اسم خود و پرداخت بقیه هزینه ملک به صاحب اولی آن

زمانی که موعد مقرر برای ثبت سند به اسم شما فرا رسید ، همراه با صاحب ملک به دفتر اسناد رسمی (همان دفتری که کد مربوطه را دریافت کرده اید) مراجعه کنید. پس از زدن امضاهای مربوطه از طرف خریدار و فروشنده می توانید بقیه پول را به فروشنده پرداخت نمایید. اگر به زبان ترکی آشنا نیستید ، همراه بودن مترجم با شما الزامی است. در ضمن سند برای شما به فارسی ترجمه می شود.

با طی کردن گام هفتم ۷ مرحله صاحب ملک شدن خارجی ها در ترکیه سند ملک خود را دریافت کنید و برای همیشه در ترکیه صاحب ملک شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در ترکیه با مشاورین ما در املاک نود تماس حاصل کنید. شما می توانید در رابطه با مراحل خرید ملک در ترکیه و صاحب ملک شدن خارجی ها در این کشور تجربیات خود را با در سایت مشاورین املاک نود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE