جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

همه چیز در رابطه با خرید ملک یا خانه در ترکیه در سال ۲۰۱۹

همه چیز در رابطه با خرید ملک یا خانه در ترکیه

خرید ملک یا خانه در ترکیه به چه صورت است؟ چگونه می توانیم در ترکیه ملکی را خریداری کنیم؟ شرایط خرید ملک یا خانه در ترکیه چگونه است؟

اگر متقاضی خرید ملک در ترکیه هستید و با قیمت ها و مراحل انجام کار و نکات امنیتی آشنا نیستید ، این مطلب را تا انتها بخوانید. در ادامه با موارد مهم و کاربردی برای خرید ملک در ترکیه آشنا خواهید شد و جرات اقدام به خرید ملک را به دست خواهید آورد. با استفاده از نکات موجود در این متن ریسک نامطمئن بودن خرید ملک را به کمترین مقدار ممکن خواهید رساند و خریدی مطمئن و معتبر را تجربه خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک یا خانه در ترکیه با مشاورین و کارشناسان املاک نود می توانید تماس حاصل کنید و سؤالات خود را مطرح کنید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند و شما را راهنمایی کنند.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره مالیات فروش و اجاره ملک در ترکیه

انتخاب ملک مناسب در ترکیه با توجه به امکانات موجود

برای این که بتوانید یک خانه را در ترکیه مالک شوید قبل از هر چیز باید خانه مورد نظر را با توجه به مقدار هزینه ای که مایل هستید و می توانید برای خرید ملک بپردازید ، جا و مکان ملک را مشخص می کنید. اگر سرمایه لازم و مورد نیاز را داشته باشید می توانید در گرانترین و شیک ترین نقطه استانبول ملک بخرید. اگر نه می توانید با توجه به میزان سرمایه و درآمدتان سایر نقاط  استانبول و یا سایر شهرهای ترکیه را با توجه به محل کار و سلیقه تان انتخاب کنید.

همه چیز در رابطه با خرید ملک یا خانه در ترکیه

قیمت هر متر مربع ملک مسکونی در شهرهای مختلف ترکیه

گران ترین منطقه استانبول منطقه بشیکتاش می باشد. قیمت هر متر ملک در این منطقه در حدود ۸۷۳۱ لیر می باشد. محله Bebek که در بشیکتاش قرار دارد ، گران ترین محله این منطقه است و هر متر ملک ۱۶۵۹۶ لیر می باشد.

 قیمت هر متر مربع آپارتمان درگران ترین نقطه استانبول ترکیه ۲۱۲۶ لیر (۴میلیون و دویست هزار تومان) است.

هر متر مربع آپارتمان در Çankaya گران ترین نقطه آنکارا ۱۴۵۶ لیر و در به صورت متوسط در شهر آنکارا هر متر مربع آپارتمان به ۱۱۳۶ لیر می رسد.

در ازمیر در منطقه چشمه گران ترین نقطه ازمیر هر متر مربع ملک مسکونی ۱۴۷۳ لیر و به طور متوسط در ازمیر هر متر به قیمت ۱۴۷۹ لیر به فروش می رسد.

در آنتالیا ترکیه در گرانترین نقطه کونیالتی هر متر مربع ملک مسکونی به بهای ۱۴۲۲ لیر و به طور متوسط در این شهر هر متر مربع خانه به ۱۱۳۴ لیر به قیمت فروش می رسد.

ملک ارزان تر و گران تر در ترکیه

در صورتی که تمایل به خرید ملک ارزان را داشته باشید ، می توانید در حاشیه شهرها و مناطق دور افتاده به دنبال ملک مورد نظر بگردید. قیمت های ارائه شده در اینجا مقطوع نیست و دائم در حال فراز و نشست است. چنانچه ملک با شرایط خاص نیاز داشتید ، خانه هایی که امکانات رفاهی بیشتر همچون استخر و سونای خصوصی داشته باشد ، ۲۵% تا ۵۰% از این مبلغ ها گرانترین آن ملک را گیر می آورید.

پس از جستجو و یافتن ملک مناسب و ایده آل باید نسبت به دریافت مجوز خرید خانه اقدام کنید. برای دریافت مجوز باید به دفتر حقوقی رسمی مراجعه کنید.

دریافت مجوز ثبت و خرید ملک در ترکیه

برای این که یک خانه را در ترکیه بخرید و سند آن را به نام خود کنید ، باید به یک دفاتر حقوقی مراجعه کرده و درخواست خرید ملک را تنظیم و امضاء و در نهایت مجوز دریافت ثبت خانه را دریافت کنید. برای دریافت شماره مالیاتی و شماره مخصوص هزینه آب و برق و گاز و تلفن اطلاعات خود را در سامانه باید ثبت کنید. در دفتر حقوقی اسم بنگاه معاملاتی که قصد خرید ملک از آن را دارید را باید ثبت کنید. پس از دریافت شماره مالیاتی و طی کردن همه مراحل برای دریافت سند ملک ، سند به اسم شما ثبت خواهد شد.

قرارداد فروش و خرید ملک در ترکیه

پس از این که ملک مورد نظر خود را مشخص کردید. در یک بنگاه  معاملاتی مسکن قرارداد خرید و فروش ملک تنظیم می شود. در این هنگام برای این که معامله صورت رسمی پیدا کند ، مبلغی را به عنوان بیعانه به صاحب ملک می پردازید. بقیه مبلغ مورد نظر در انتها و پس از اتمام قرارداد پرداخت می شود.

همه چیز در رابطه با خرید ملک یا خانه در ترکیه

مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

 • دو قطعه عکس
 • دو کپی از پاسپورت خریدار
 • آدرس دقیق محل زندگی و نام ، نام خانوادگی و نام پدر
 • اجازه اخذ سند برای ملیت های متفاوت
 • ارائه شماره مالیاتی

فروشنده نیز به این مدارک نیاز دارد

 • یک قطعه عکس
 • کپی پاسپورت
 • شماره مالیاتی
 • آدرس دقیق محل اقامت

درخواست ثبت سند در دفاتر حقوقی

بعد از این که معامله صورت گرفت و ملک را خریداری کردید ، ۳ تا ۴ طول خواهد کشید تا پلیس ترکیه همه جوانب کار را ارزیابی کند و اجازه ثبت ملک شما را صادر و بتوانید ملک خود را ثبت کنید.

چه کسانی در ترکیه ملک خریداری می کنند؟

سه گروه از افراد نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می کنند.

 • گروه اول کسانی هستند که وضع مالی نسبتاً خوبی دارند و خرید ملک در ترکیه بخش کوچکی از هزینه های آن ها را به خود اختصاص می دهد.
 • گروه دوم گروهی هستند که هدف ویژه آن ها سرمایه گذاری و کار در ترکیه است. این افراد در شغل خود در ترکیه موفق بوده اند و بخشی از درآمد خود را در خرید ملک سرمایه گذاری می کنند.
 • گروه سوم افرادی هستند که از طریق کریدیت یا تسهیلات بانکی خرید خانه قصد دارند در ترکیه صاحب ملک شوند. این گروه ۲۰% تا ۳۰% هزینه خرید ملک را می پردازند و مابقی را در طی اقساط ۱۰ سال پرداخت می کنند.

همه چیز در رابطه با خرید ملک یا خانه در ترکیه

نکات امنیتی که قبل از خرید ملک در ترکیه باید رعایت کنید

 • با یک وکیل یا مشاور کاردان صحبت کنید
 • از قانونی بودن ملک خریداری اطمینان حاصل کنید. گویا ۳۰ هکتار ملک در ترکیه موجود است که قانونی نمی توان آن را معامله کرد.
 • قبل از پرداخت کامل مبلغ از هر گونه بدهی مالیاتی یا عقب افتادگی قبص نیرو مثل آب و برق و تلفن اطمینان حاصل کنید.
 • دقت کنید ملک مورد نظر در رهن بانک یا دادگاه یا چیزی دیگر نباشد.
 • در هر گونه مورد و مشکل در رابطه با ملک مورد نظر از همسایگان آن مکان اطلاع کسب کنید. همسایگان از موانع قانونی و مشکلات ملک مورد نظر اطلاعات کاملی در اختیار شما خواهند گذاشت.
 • در رابطه با موارد مربوط به شهرداری و مجوز و پایان کار ملک اطمینان حاصل کنید. به ملکی که پایان کار نداشته باشد ، سند اعطا نمی شود.
 • قوانین و عهدنامه های مربوط به دریافت مجوز و دریافت سند را به خوبی مطالعه کنید و پس از اطمینان یافتن از قانونی بودن معامله و بدون مشکل و ایراد داشتن ملک مورد نظر نسبت به خرید آن به صورت عملی اقدام کنید و زندگی توام با لذت و آرامش را در ملک خود سپری کنید.

در این مقاله به بررسی شرایط خرید ملک یا خانه در ترکیه پرداختیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.  اگر تجربه خرید ملک در ترکیه را دارید و با موانع و مشکلات خرید ملک در این کشور آشنا هستید نظرات خود را با ما در املاک نود به اشتراک بگذارید. همچنین در صورت هر گونه سؤال درباره خرید ملک و خانه در ترکیه می توانید با کارشناسان ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE