جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه در سال ۲۰۱۹

دریافت اقامت توریستی ترکیه

اگر به دنبال راهی برای دریافت اقامت موقت در ترکیه هستید ؛ دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه در سال ۲۰۱۹ را امتحان کنید و به سهولت مقیم ترکیه شوید.

کشور رو به رشد و توسعه ترکیه از امنیت  اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ویژه ای برخوردار است. برای همین اتباع خارجی از کشورهای دور و نزدیک به این کشور مهاجرت می کنند و اقامت موقت و دائم این کشور را دریافت می کنند. دریافت اقامت به طرق مختلف امکان پذیر است. اما یکی از راه های کم هزینه و سریع دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه در سال ۲۰۱۹ است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با مشاورین املاک نود همراه باشید.

همچنین بخوانید: شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

قانون دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه یا خرید خانه

دولت جمهوری ترکیه در پی اجرای برنامه های توسعه ای چشم انداز بلند مدت ، قصد جذب سرمایه های خارجی جهت عمران و توسعه همه جانبه کشور دارد. بر همین اساس  در قانون اساسی ترکیه ، هر فرد خارجی با صرف ۲۵۰ میلیون دلار در خاک ترکیه می تواند در کمتر از دو ماه اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

چنان چه بودجه و سرمایه افراد کمتر این این مقدار باشد ، اتباع خارجی میتوانند از طریق عقد قرارداد اجاره خانه یا خرید خانه اقامت موقت (یکساله) این کشور را دریافت نماید.

اگر این افراد تا ۵ سال پشت سر هم بتوانند ، اقامت یک ساله را هر ساله دریفت کنند ف در پایان سال پنجم می توانند ، برای اقامت دائم اقدام نمایند.

دریافت اقامت توریستی ترکیه

اتباع خارجی برای مسافرت به ترکیه ویزای سه ماه دارند و در صورت نیاز به فرصت بیشتر و اقامت طولانی تر به عذری موجه و قابل قبول نیاز است. اجاره خانه و عقد قرارداد اجاره نامه بهانه محکمه پسندی است که افراد میتوانند ، از طریق آن اقدام به دریافت اقامت تا یک سال نمایند.

از آنجا که بیشتر کسانی که به اقامت بیش از سه ماه نیاز دارند ؛ توریست ها هستند ، اقامت بیش از سه ماه تا یک سال را اقامت توریستی می گویند.

مدارک لازم جهت دریافت اقامت توریستی ترکیه

 • ارائه فرم راندوو
 • اصل و کپی گذرنامه فرد متقاضی
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • قرارداد اجاره نامه مسکن
 • پرداخت هزینه های اداری برای صدور کارت اقامت موقت
 • فیش هزینه های واریزی اداره مهاجرت
 • ارائه بیمه درمانی معتبر
 • مدارک درخواست بیمه از اداره تامین اجتماعی برای دریافت بیمه درمانی عمومی
 • ارائه رضایت نامه ولی برای افراد زیر ۱۸ سال

مراحل مختلف دریافت اقامت توریستی ترکیه

 • درخواست اقامت توریستی و پر کردن فرم راندوو
 • تعین وقت ملاقات در دفتر پلیس ترکیه
 • تحویل مدارک مورد نیاز به پلیس ترکیه و انجام مصاحبه حضوری
 • پس از آن که عدم ضرر مالی و جانی متقاضی توسط پلیس تایید شد ، در اداره مهاجرت برای فرد کارت اقامت صادر می شود.

دریافت اقامت ترکیه

آیا از طریق دریافت اقامت توریستی می توان به کار یا تحصیل پرداخت؟

برای این که بتوانید در ترکیه به کار یا تحصیل بپردازید ، نیاز به کسب مجوز رسمی برای کار و تاییدیه پذیرش در مراکز علمیبرای تحصیل دارید. با اقامت توریستی فرصتی برای پرداختن کارهای مربوط به کسب مجوز کار و یا پذیرش در آموزشگاه ها و دانشگاه ها خواهید یافت. از طریق تحصیل و کار نیز می توان برای دریافت اقامت موقت در سالهای بعد تا پایان ۵ سال و در نهایت اقامت دائم اقدام کرد.

پس می توان گفت که دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه ، فرصتی را برای مهاجران فراهم می آورد تا با محیط و شرایط زندگی ، کار و تحصیل در این کشور آشنا شوند و با آگاهی و اطلاعات کامل ، منطقی و حساب شده برای دریافت اقامت دائم گام بردارند و تصمیم بگیرند.

هزینه دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه

لزوماً انسان برای به دست آوردن هر چیزی باید چیز دیگری را از دست بدهد. این یک قانون ازلی و ابدی در جهان است. دریافت اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره خانه نیز از این امر مستثنی نیست. در ادامه لیستی از هزینه های پرداختی آمده است.

هزینه مربوط به دریافت اقامت

 • هزینه ویزا و سفر
 • هزینه دفترخانه رسمی برای عقد اجاره نامه
 • هزینه دریافت بیمه یک ساله
 • هزینه معاینه و آزمایش های پزشکی سلامت
 • هزینه ترجمه رسمی بابت تایید اجاره نامه
 • هزینه مالیات اقامت و اجاره خانه
 • هزینه تایید مدارک متقاضی در سفارت ایران
 • هزینه اجاره خانه و تهیه مسکن
 • سایر هزینه های زندگی (خوراک و پوشاک ، ایاب و ذهاب ف بهداشت و دارو ، تفریح و فراغت ، ورزش و …(

اجاره مسکن و تامین سرپناه

انسان در هر جا مکانی برای آرمیدن به مامن و ماوا نیاز دارد. اگر  مدت اقامت کم باشد ، در خانه دوست و آشنا ، هتل ، مسافرخانه و اقامتگاه های خصوصی و دولتی عمومی می توان اطراق کرد. اما برای اقامت بیش از سه ماه تا یک سال شرایط زندگی و هزینه اقامت در چنین مکان هایی سرسام آور می شود. برای همین اقامت در خانه های اجاره ای مناسب ، به صرفه  ، ایمن و مطمئن ترین شیوه اقامت است.

هزینه اجاره خانه در ترکیه

هزینه اجاره خانه در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. در هر شهری نیز هزینه اجاره بها از منطقه ای به منطقه دیگر و از خانه ای به خانه دیگر متفاوت است. به طور میانگین قیمت اجاره خانه در هرهای مختلف در فاصله ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر متفاوت است. البته در برخی مکان ها با شرایط خاص اجاره خانه ها تا ۱۰ هزار لیر نیز صعود می کند.

اگر به اقامتی شاهانه و لوکس عادت دارید ، می توانید خانه خود را در مرفه ترین مناطق شهرهای اقتصادی تهیه نماید. اگر دوست دارید بخش اندکی از سرمایه خود را به اجاره و تهیه مسکن اختصاص بدهید ، به حاشیه شهر و آپارتمان و مجتمع های دور از مرکز شهر بروید.

چگونگی یافتن خانه و آپارتمان مناسب برای اجاره

برای این که بتوانید ؛ مناسب با محل کار ، هزینه و بودجه اختصاصی و سلیقه و نیاز خود خانه ایده آل را پیدا و اجاره نمایید با مشاورین املاک ۹۰ در ارتباط باشید. مشاوران کاردان املاک نود با قوانین خرید و فروش یا اجاره ملک به اتباع خارجی و انواع خانه و آپارتمان های نوساز و دست دوم در مراکز شهرها و در سواحل جذاب و زیبا و خانه و آپارتمان های دست دوم و خانه های مبله و بدون مبله ترکیه آشنا هستند و می توانند ؛ راهنما و مشاور خوبی برای شما باشند.

جهت دریافت هرگونه اطلاعات ملکی در ترکیه با مشاورین املاک نود تماس بگیرید و اطلاعات جامع و کامل دریافت نماید. در ضمن هر گونه تجربه ملکی و اقامت خود در ترکیه را با مشاوران املاک ۹۰ به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE