جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در سال ۲۰۱۹

تحصیل در ترکیه

آیا ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی امکان دارد؟ شرایط و هزینه ها برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی به چه صورت است؟

ترکیه به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر در سطح جهانی از جمله کشورهایی است که سالانه توجه دانشجویان زیادی را به خود جلب می کند و ایرانیان نیز از این قاعده استثنا نیستند. کشور ترکیه دارای تعداد زیادی دانشگاه های دولتی و خصوصی انگلیسی زبان با امکانات فراوان است. دانشجویان هنگامی که تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند و در یکی از این دانشگاه های پذیرفته می شوند، اغلب در صورتی که نتوانند نمره مهارت زبان سازمانی را ارائه دهند، باید برای تعیین انگیزش در سطح دانشگاهی آماده شوند.

در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی را در خصوص شرایط ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی را در اختیار شما قراردهیم و شرایط و هزینه های تحصیل در ترکیه با زبان انگلیسی را نیز بررسی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید.

شرایط تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

کیفیت بالایی آموزشی در دانشگاه های معتبر جهانی در ترکیه شما را برای آینده شغلی و تحصیلی در هر نقطه از جهان آماده می کند. از جمله مزایا و شرایط تحصیل در ترکیه می توان به استانداردهای عالی آموزش و پرورش، مدرک بین المللی شناخته شده، دانشگاه های مدرن با امکانات عالی، تنوع فرهنگی، آموزش امن و مقرون به صرفه و محیط گرم و دوستانه اشاره کرد.

جهت تحصیل در ترکیه بسیاری از دانشگاه ها وجود دارند که میزبان مناسبی برای دانشجویانی که زبان انگلیسی را در مقطع کارشناسی ارشد یا سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند، می باشند. در بیشتر دانشگاه های خصوصی و دولتی در ترکیه، دروس به صورت انگلیسی تدریس می شوند، پس دانشجویانی که در دارای نمره بالا در مهارت های زبان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند، مشکلی پیدا نخواند کرد.

سیستم آموزش در ترکیه به زبان انگلیسی

سیستم آموزش و تحصیل در ترکیه در سال ۲۰۱۸ از دو بخش اصلی، آموزش رسمی و غیر رسمی تشکیل شده است. آموزش رسمی به معنای سیستم مدرسه و در نتیجه شامل آموزش عالی می باشد. آموزش غیر رسمی شامل تمام فعالیت هایی است که در خارج یا در کنار مدرسه انجام می شود.

در کشور ترکیه بسیاری از دانشگاه ها هستند که در مقاطع تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی تدریس می کنند که در آن آموزش های فشرده زبان انگلیسی انجام می شود و به مدت ۴ هفته طول می کشد. مؤسسات آموزش زبان انگلیسی در شهرهای مختلف ترکیه گسترش یافته اند که معروف ترین و معتبرارین آن ها در شهر استانبول قرار گرفته است.

در ترکیه مؤسسات عالی حداقل ۲ سال تحصیلات عالی را ادائه می دهند و دانشجویان را برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا آموزش می دهند. مؤسسات عالی کشور شامل دانشگاه ها، دانشکده ها، مدارس عالی، دانشکده های فنی و حرفه ای و مراکز تحقیقاتی می باشد.

پذیرش در کالج انگلیسی زبان کشور ترکیه

مؤسسات معتبری که در ترکیه زبان انگلیسی را آموزش می دهند، دارای معلمان و استادان با تحصیلات عالی هستند. از جمله این مؤسسات می توان به IBC بین المللی بریتانیا، کالج ALS گروه و دیگر مؤسسات بین المللی مشهور ترکیه اشاره کرد. دوره های آماده سازی زیادی برای آیلتس و TOEFL وجود دارد که قبولی در این آزمون ها برای ورود به دانشگاه الزلمی است. برای پذیرش در کالج انگلیسی زبان ترکیه، شما به کپی پاسپورت، هزینه های رزرو و اطلاعات عمومی نیاز دارید.

برنامه آمادگی زبان انگلیسی در ترکیه

دانش آموزان زبان انگلیسی که برای ورود به دانشگاه نمره مورد نظر خود را کسب نمی کنند، در برنامه آمادگی زبان انگلیسی برای تحصیل  قرار می گیرند که متناسب با نیازهای آن ها و از سطح مبتدی تا پیشرفته است. هرسطح دارای برنامه درسی خود است که در آن دانش آموزان می توانند فرصت هایی برای تمرین کردن مهارت های زبان انگلیسی خود را در انواع تنطیمات و روش ها پیدا کنند.

هدف از آمادگی زبان انگلیسی این است تا به دانش آموز کمک کند که سطح زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند و قادر به ادامه تحصیل در رشته های مورد علاقه خود باشد.

هزینه های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

هزینه های زندگی در ترکیه برای دانشجویان بین المللی به طور کلی در ماه در حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار برای اساس استاندارهای زندگی شما برآورده شده است. هزینه خرید کتاب ها تقریباً ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار در هر ترم می باشد. هزینه های تحصیل در مؤسسات آموزشی در ترکیه در ابتدای هر سال تحصیلی مشخص می شود. هزینه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی که در آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شود:

دانش آموزان ترکی: ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار

دانشجویان بین المللی: ۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار آمریکا است

در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص شرایط ادامه تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در اختیار شما قراردادیم و شرایط و هزینه های آن را بررسی کردیم. امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE