جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه با هدف سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹

اخذ تابعیت ترکیه با هدف سرمایه گذاری در سال 2019

شرایط اخذ تابعیت ترکیه با هدف سرمایه گذاری به چه صورت است و چگونه می توان تابعیت کشور ترکیه را گرفت؟

کشور ترکیه، یک کشور اروپایی – آسیایی است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا واقع شده است. در میان تمام روش های مختلفی که جهت اخذ و دریافت اقامت در ترکیه وجود دارد، روش سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور ترکیه جزو روش های جذاب و مرسوم اخذ جواز اقامت در ترکیه می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که مهاجرت کردن به ترکیه و اخذ تابعیت در این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز شرایط و قوانین خاص و جزئی خود را نیز دارد که باید تمام آن ها را رعایت کرد.

مهاجرت به کشور ترکیه

ترکیه یک کشور مهاجرپذیر می باشد که از سال ها قبل مقصد مناسبی جهت مهاجرت افراد مختلف از کشورهای آسیایی بوده است. مسئولان ترکیه توانسته اند با حذف برخی محدودیت های غیرضروری و ناکارآمد، بستر مناسبی را جهت جذب تجار و بازرگانان کشورهای آسیایی فراهم کنند. سرمایه گذاران خارجی با فعالیت در محیط تجاری آزاد و بدون تبعیض کشور ترکیه، سودهای فراوانی نیز برای این کشور به دنبال داشته اند و شاید باید گفت که این یک تجارت سودآور دوطرفه می باشد که هر دو طرف تجارت از منافع آن برخوردار می شوند. امروزه کشور ترکیه به مکانی برای فعالیت ۳۳۰۰۰ شرکت خارجی تبدیل شده است که در پیشرفت و رونق اقتصادی کشور ترکیه سهم بسزایی دارند.

اخذ تابعیت ترکیه با هدف سرمایه گذاری در سال 2019

دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

  1. اقتصاد رو به رشد: اقتصاد مالی کشور ترکیه در حال توسعه و رشد می باشد.
  2. منابع انسانی کارآمد: وجود بیش از ۲۷ میلیون فرد آموزش دیده و تحصیل کرده خود دلیل مهمی برای کسب سود و منفعت هر چه بیشتر در کشور ترکیه می باشد. ( نیمی از جمعیت ترکیه، زیر ۳۱ سال سن داشته و بسیار جوان هستند.)
  3. فناوری سطح بالا: کشور ترکیه در زمینه فناوری و دستگاه های تولیدی کارخانه نیز پیشرفت های قابل توجهی را کسب کرده است و این امر هزینه های بسیاری از سرمایه گذاران و تولید کنندگان را جهت فناوری های مورد نیاز در تولید و سرمایه گذاری کاهش می دهد.
  4. محل جغرافیایی: کشور ترکیه به عنوان یک پل ارتباطی طبیعی بین ۴ بخش جهان یعنی شرق به غرب و جنوب به شمال محسوب می شود.
  5. مالیات های کم: مالیات برای شرکت های حقوقی از میزان ۳۳ درصد به میزان ۲۰ درصد کاهش یافته که این امر یکی از دلایل مهم سرمایه گذاری در این کشور می باشد.
  6. محیط تجاری دوستانه: مسئولان رده بالا ترکیه جهت پیشرفت و موفقیت کشورشان، بسیاری از موانع و محدودیت های سرمایه گذاری را درمورد سرمایه گذاران خارجی از بین برده اند و یک محیط تجاری دوستانه را جهت افزایش سرمایه گذاری و ایجاد اعتماد و اطمینان سرمایه گذار به کشور آنان فراهم آورده اند.

شرایط اخذ تابعیت ترکیه با هدف سرمایه گذاری

سرمایه گذاری همیشه همراه با ریسک ها و منافعی است و اگر این سرمایه گذاری در کشور خارجی صورت گیرد، حتما به مراتب ریسک بالاتری خواهد داشت و قطعا باید به تمام جوانب مثبت و منفی که این سرمایه گذاری در آن کشور به همراه خواهد داشت توجه کرد و بدون برنامه ریزی دقیق و صحیح و برحسب شانس و اقبال هرگز کاری را انجام نداد.

کشور ترکیه عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و یا شاید باید بگوییم که هنوز عضو این اتحادیه نشده است، ولی این کشور برای انجام سرمایه گذاری خارجی به دلیل شرایط اقتصادی مناسب بسیار جذاب خواهد بود. اقتصاد کشور ترکیه در حال توسعه و رشد می باشد و در اصل ترکیه به دلیل کاهش قیمت نفت، سود بسیار بالایی به دست آورده و حتی پول جاری آن نیز تا ۲۴ درصد در برابر دلار کاهش داشته است.

برخی از افراد معتقدند که به دلیل اینکه ترکیه در کشمکش های همسایگانش درگیر شده، بنابراین سرمایه گذاری در این کشور ریسک بالاتری خواهد داشت. البته ذکر این نکته نیز لازم است که در هر نوع سرمایه گذاری، رفتار و واکنش سرمایه گذار نسبت به شرایط موجود دلیل و علت اصلی کسب سود و یا ضرر آن را فراهم می کند.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کشور ترکیه

افرادی که قصد اخذ اقامت کاری در نزدیکی ایران و بهره مندی از امکانات کشور ترکیه را دارند، سرمایه گذاری در این کشور را به آنان توصیه می کنیم. سرمایه گذاری در ترکیه اصولا شامل اخذ اقامت در ترکیه نیز می باشد، اما این کشور چندان جهت اخذ تابعیت توصیه نمی شود، زیرا اخذ این تابعیت با شرایط خاص و سخت گیری های زیادی همراه است.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق روش های گوناگونی اجرا می شود، برخی ملکی را در این کشور خریداری می کنند، برخی از افراد به تاسیس یک شرکت در این کشور می پردازند و برخی دیگر نیز روش های مختلف دیگری را برای اخذ این اقامت در پیش می گیرند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

  • مدرک اصل گواهی رسمی وابستگی و چهار کپی از آن
  • گذرنامه سهامداران شرکت و دو عدد کپی از آن
  • امضا رسمی دادخواست و دو عدد کپی از آن
  • کارت هویت مدیر و یا مدیران شرکت و یک کپی از آن

البته به جز مورد اول از مدارک ثبت شرکت، تمامی موارد بالا باید حتما توسط کنسولگری کشور ترکیه رسمی شوند.

کسب سود در کشور ترکیه یا ورشکستگی

به دلیل برخی شرایط و وجود مقررات سهل الورود به این کشور، ترکیه به یک مقصد اصلی و سودده برای ایرانیان و بسیاری از مردم کشورهای دیگر تبدیل شده است. با توجه به این شرایط پیش آمده برخی افراد سودجو نیز از این موقعیت به سود خود استفاده می کنند و شروع به انجام اقدامات سوءاستفاده گرانه و کلاه برداری در این کشور می کنند. به خاطر همین باید با آشنایی کامل و مراقبت دقیق نسبت به سرمایه گذاری در یک کشور خارجی اقدام کرد.

اخذ اقامت در کشور ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از راه های اخذ اقامت در کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور می باشد. البته در اول امر باید به این نکته توجه کرد که صرفا خرید یک ملک موجب اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه نمی شود. در حقیقت اخذ اقامت از طریق خرید ملک یک نوع کسب اقامت موقت در این کشور می باشد که قابل تمدید نیز است.

اخذ تابعیت کشور ترکیه

اگر هدف اصلی شما اخذ اقامت دائم کشور ترکیه باشد، می توانید با خرید ملک و انجام چند سرمایه گذاری در این کشور، بعد از چند سالی انتظار، نتیجه دلخواه خود را به دست آورید. اما فراموش نکنید که حتما به قوانین مالیاتی این کشور توجه لازم را داشته باشید.

درگذشته خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی صورت نمی گرفت و منع قانونی داشت، اما امروزه دولت ترکیه جهت تشویق سرمایه گذاران خارجی به خرید ملک، این قانون را تعدیل کرده است و حدود ۱۸۳ کشور از جمله کشور ایران اجازه دارند که متقاضی خرید ملک و خانه در ترکیه باشند.

دولت ترکیه برای متقاضیان خرید ملک یک سال اقامت موقت در نظر گرفته است. دراصل شما بعد از اتمام یک سال اقامت موقتتان، اگر هنوز صاحب ملک باشید این اقامت یک سال دیگر برای شما تمدید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE