جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

اگر قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه را دارید،  مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان را با مشاوران املاک طی کنید و صاحب ملک دلخواه خود شوید.

سال ۲۰۱۹ سالی پر از فرصت طلایی برای کسانی است که دوست دارند ، صاحب ملک و خانه در ترکیه شوند. در این سال دولت قصد دارد ، برای رشد و توسعه همه جانبه کشورش سرمایه های خارجی را جذب نماید و در توسعه اشتغال و اقتصاد کشور صرف کند. به همین خاطر در قانون اساسی خود تجدید نظر نموده و برخی از شرایط سخت و سفت فروش مسکن و ملک به اتباع خارجی را منعطف تر کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان در سال ۲۰۱۹  همراه باشید.

همچنین بخوانید: مراحل خرید ملک در ترکیه از قرار داد تا ثبت سند

مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه سه راه پیش روی مشتری است. او می تواند ، زمین خالی را خریداری نماید یا ملکی مسکونی بخرد و یا هزینه خود را در خرید املاک تجاری صرف نماید. در ادامه با مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان آشنا شوید.

مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

۱- یافتن موسسه مشاوره ای مطمئن

امروزه به هر موسسه حقوقی نمی توان به راحتی اعتماد کرد. اولین اقدام برای خرید ملک در ترکیه دریافت مشاوره از موسسه ای معتبر و خوش سابقه است. مشاورین املاک نود با چند سال تجربه کاری توانسته اند، اعتماد ایرانیان را به خود جلب نماید. مشاورین املاک ۹۰ یا هر موسسه معتبری که می شناسید را برای کار خود انتخاب نمایید.

۲- آگاهی از شرایط و قوانین ملکی و انتخاب ملک

مشاوران ملکی انواع مختلف ملک و قوانین ملکی را برای متقاضی تشریح می کنند و او را از آخرین دگرگونی های قانونی مطلع می نماید. پس از بررسی همه جوانب ، بهترین و مناسب ترین ملاک انتخاب می شود.

۳- درخواست خرید ملک به پلیس ترکیه

در این مرحله درخواست خرید ملک انتخابی به پلیس ترکیه داده می شود. پلیس ترکیه از نظر امنیت ملی و سیاسی کشورش وضعیت متقاضی را بررسی می کند. در صورت عدم خلاف درخواست خرید ملک پذیرش شده و برای دریافت کد مالیاتی به اداره مالیات و دفتر مهاجرت ارجاع داده می شود.

۴- دریافت کد مالیاتی

متقاضی درخواست کد مالیاتی برای ملک انتخاب شده را به اداره مهاجرت می دهد. پس از صادر شدن کد مالیاتی ، درخواست خرید ملک در اداره ثبت ، برای خرید ملک ثبت می شود و مرحله خرید آغاز می شود.

۵- بازدید از ملک

مشاوران ملکی ، به صورت حضوری ملک انتخابی را به مشتری نشان می دهند. در این مرحله مشتری باید دقت کند ، شرایط طبیعی ملک با چیزی که در سند ملک وجود دارد ، مطابقت داشته باشد. همچنین مشتری باید از عدم بدهی قبوض و آب و برق و گاز  عدم رهن گذاشتن آن در گرو فردی یا چیزی اطمینان یابد.

۶- نوشتن قرارداد و پرداخت ودیعه

پس از اطمینان از صحت و سقم ملک و عدم مغایرت قانونی و عدم بدهی و رهن ، قرارداد فروش به تعداد دو نسخه برای خریدار و فروشنده تنظیم شده و توافق صورت می گیرد.

۷- پرداخت هزینه

پس از عقد قرارداد مبلغ قابل پرداخت در دو یا سه نوبت پرداخت می شود. طبق قرارداد مبلغ ۱۰% یا بیشتر از هزینه در زمان عقد قرارداد به مالک ( نه به املاکی یا دلال) پرداخت می شود. چند ماه بعد بخشی دیگر پرداخت می شود و در هنگام آماده بودن سند به اسم خریدار و تحویل آن بقیه هزینه پرداخت می شود. مگر این که طرفین به توافق دیگری رسیده باشند.

۸- دریافت سند ملک و تاپو

در پایان با آماده بودن سند ملک ، خریدار سند را دریافت می کند و صاحب ملک و خانه در ترکیه خواهد شد. مشاورین املاک نود در همه مراحل خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان با هموطنان خود خواهند بود و به آنها مشاوره های لازم را ارائه خواهند داد.

يك ديدگاه

  1. سلام به نظرمن مراحل خریدخانه به این روال بسیار مورداطمینان وعالی می باشد وبااین روش فردباخیالی آسوده سرمایه ی خودرا به طرف موردمعامله می سپارد.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE