جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت در سال ۲۰۱۹

اخد اقامت ترکیه

شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت به چه صورتی است؟ و چگونه می توانیم از طریق ثبت شرکت در ترکیه اقامت این کشور را دریافت کنیم؟

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیای که دارد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و سرمایه گذاری محسوب می شود. مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور ترکیه می تواند انتخاب بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی با اقامت در کشور پیشرفته و هزینه زندگی نسبتا کم باشد.

راه های زیادی برای اخذ اقامت در ترکیه وجود دارد که یکی از راه های بسیار راحت برای اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت است. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت

برای درخواست ویزا در ترکیه از طریق ثبت شرکت باید مدارک زیر را تهیه و به اداره مهاجرت منطقه تحویل دهید. به محض ثبت فرم درخواست در سیستم، مراحل درخواست شروع می شود. ابتدا باید برای اخذ ویزای کوتاه مدت اقدام کرد که حداقل اعتبار ویزای کوتاه مدت برای اتباع خارجی ۲ سال است و بعد از آن باید برای تمدید آن درخواست داد. توجه داشته باشید این ویزا در صورتی که به مدت ۶ ماه استفاده نشود منقضی خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت:

۱-‌ فرم درخواست مجوز اقامت

۲-‌ اصل و کپی از گذرنامه یا بلیط سفر

۳-‌ ۴ قطعه عکس

۴-‌ اثبات منبع مالی کافی برای طول مدت اقامت

۵-‌ اثبات داشتن محل اقامت متقاضی

۶-‌ دعوتنامه از یک شخص/ شرکت مورد تاسیس

۷-‌ بیمه درمانی معتبر

۸-‌ اثبات دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه

۹-‌ اسناد ارائه شده توسط مؤسسه تامین اجتماعی

۱۰-‌ سند مربوط به درخواستی که به مؤسسه تامین اجتماعی ارائه می شود باید تحت پوشش بیمه عمومی قرار بگیرد.

۱۱-‌ بیمه سلامت شخصی

قانون FDI ترکیه به سرمایه گذاران ترکیه این اجازه را می دهد که حقوق و مسئولیت های مشابهی را به عنوان یک سرمایه گذار محلی داشته باشند.

برای ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت قانونی، در حال حاضر ایجاد شرکت تنها در سازمان های بازرگانی واقع در زنجیره تجارت امکان پذیر است. این روند باعث یکپارچگی در سازماندهی می شود و فرآیند ثبت شرکت در همان روز انجام می شود. شرایط راه اندازی و ایجاد تجارت و انتقال سهام نیز همانند روند سرمایه گذاری انجام می شود. سرمایه گذاران خارجی می توانند هر نوع شرکتی را که در قانون تجاری ترکیه (TCC) آمده است، به ثبت برساند و آن را ایجاد کند.

میزان مالیات ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه یکی از رقابتی ترین نرخ های مالیاتی شرکت های عضو OECD است. قوانین مالیاتی شرکت های ترکیه شامل قوانین قابل توجیه واضح و هماهنگ با استانداردهای بین المللی می باشد. قانون مالیات ترکیه شامل دو مالیات اصلی بر درآمد، یعنی مالیات بر درآمد افراد و مالیات بر در آمد شرکت می باشد. طبق قانون مالیات بر درآمد، درآمد ممکن است شامل عناصر ذکر شده در زیر باشد:

  • سود کسب و کار
  • سود کشاورزی
  • حقوق و دستمزد
  • درآمد حاصل از خدمات شخصی مستقل
  • درآمد حاصل از اموال و حقوق غیرقانونی (درآمد اجاره ای)
  • درآمد حاصل از اموال متحرک (درآمد حاصل از سرمایه گذاری)

با توجه به قوانین مالیاتی ترکیه، دو نوع وضعیت مالیاتی که بر مبنای محل اقامت تنظیم می شود وجود دارد: مالیات دهندگان ساکن و غیر ساکن. مالیات دهندگان ساکن (کسانی که در ترکیه اقامت دارند و یا افرادی که یک دوره مستمر شش ماه در ترکیه زندگی می کنند) از درآمد خود در ترکیه و خارج از آن مالیات را باید پرداخت کنند. در حالی که مالیات دهندگان غیر ساکن (افرادی که در داخل ترکیه اقامت ندارند و بیش از یک دوره شش ماه در ترکیه زندگی نمی کنند) تنها از درآمد به دست آمده در ترکیه، مالیات می دهند. نرخ مالیات بر درآمد هر فرد از ۱۵ درصد تا ۳۵ درصد متغیر است.

اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ترکیه برای ثبت شرکت

در حال حاضر کشور ترکیه رتبه شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و رتبه ششمین اقتصاد بزرگ اروپا را دارد. این موضوع نشان دهنده این امر است که بازار ترکیه محل مناسبی برای سرمایه گذاری و تجارت است. وجود این بستر مناسب در چند سال اخیر توجه سرمایه گذارن خارجی زیادی را به خود جلب کرده است.

اگر شما قصد سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت در ترکیه را دارید باید بهترین زمینه های کاری موجود را برای ثبت شرکت در ترکیه انتخاب کنید. در ادامه با ماه همرا باشید با با بهترین زمینه ها برای ثبت شرکت در ترکیه و راه اندازی یک تجارت آشنا شوید.

بهترین روشه های سرمایه گذاری برای ثبت شرکت

ساخت و ساز: با این وجود که در کشور ترکیه شرکت های ساخت و ساز زیادی مشغول به کار هستند، اما در حوزه زیر ساخت های انرژی و زیست محیطی این کشور کمبودهای بسیار را دارا است. بنابراین با داشتن پیش زمینه ای در مهندسی و ساخت و ساز می توانید کسب و کار موفقی در ترکیه را ایجاد و راه اندازی کنید.

فناوری اطلاعات: به دلیل وجود موانع قانونی زیاد، اپراتورهای مخابراتی اندکی در ترکیه مشغول به کار هستند. اما در زمینه واسطه گری خدمات مخابراتی موقعیت های فراوانی وجود دارد.

فلز و اتومبیل: به دلیل رشد قشر متوسط مصرف کننده از سال ۲۰۰۰ میلادی، درخواست برای اتومبیل هر ساله رو به افزایش است. به ویژه صنعت اتومبیل سازی کشور ترکیه در حوزه تامین کنندگان قطعات اتومبیل با کمبود مواجه است.

انرژی: فعالیت های اخیر دولت ترکیه در راستا افزایش تولید انرژی در داخل از طریق منابع قابل اعتماد، این کشور را تبدیل به محلی مناسب برای سرمایه گذاری در بخش انرژی کرده است. بر طبق اعلام دولت کشور ترکیه در سال ۲۰۲۰ به ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش انرژی خواهد بود.

پارچه: صنعت پارچه یکی از مهمترین صنایع کشور ترکیه به شمار می آید که در حدود ۸/۱۰ درصد از تولید ناخالصی کشور را به خود اختصاص می دهد. از این رو این بازار همیشه تشنه سرمایه گذار جدید خواهد بود.

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت پرداختیم. امیدواریم که اطلاعات این مقاله در خصوص ثبت شرکت در ترکیه مفید واقع شده باشد. برای کسب آگاهی های بیشتر در خصوص اخذ اقامت در ترکیه در این کشور می توانید با مشاوران ما در املاک نود تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE