جدیدترین اخبار ترکیه

جدیدترین اخبار در مورد اقامت و هزینه های ترکیه

شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه در سال ۲۰۱۹

شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه در سال 2019

آیا به دنبال اخذ اقامت دائم در ترکیه هستید؟ آیا برای دریافت مجوز اقامت دائم در ترکیه مشکل دارید و به دنبال اطلاعات کامل برای اخذ اقامت دائم در ترکیه هستید؟ نگران نباشید ، فوت و فن این کار را از ما بخواهید.

امروزه به علت بیکاری و رکود اقتصادی در کشور های مختلف همسایه ترکیه هر ساله عده زیادی از افراد این کشورها به عزم زندگی بهتر و یافتن کاری با درآمد بیشتر به کشور ترکیه مهاجرت می کنند.

برخی ها به صورت موقت و کوتاه مدت در ترکیه می مانند. این افراد یا مدتی کار می کنند و به زادگاه خود برمی گردند و یا منتظر فرصت مناسب برای رفتن به سایر کشورهای اروپایی هستند. اما برخی ها قصد دارند به صورت دائم در ترکیه بمانند و برای همیشه در آن کشور زندگی کنند. این افراد برای دریافت اقامت در ترکیه موانع و محدودیت هایی زیادی را پشت سر می گذارند.

در این مقاله شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه را در اختیار شما قرار خواهیم داد و راه کارهای چگونگی گرفتن اقامت دائم در ترکیه  و مزایای اقامت در ترکیه و بهره مندی از حقوق شهروندی در ترکیه را در اختیار شما قرار می دهیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت دائم در ترکیه با مشاورین مچرب ما در املاک نود تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

همچنین بخوانید: برای مهاجرت به ترکیه چه شرایط لازم است؟

چگونگی گرفتن اقامت دائم در ترکیه

برای این که مقیم ترکیه شوید ، می توانید نسبت به دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت یا اقامت بلند مدت در ترکیه اقدام نمایید. چنان چه بخواهید مدتی در ترکیه بمانید و سپس به زادگاه خود یا مکان دیگری نقل مکان کنید ، به دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت نیازمند هستید.

شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه در سال 2019

اقامت کوتاه مدت به چه منظورهایی امکان پذیر است؟

 •         اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار
 •         اقامت در ترکیه به منظور ادامه تحصیل یا یادگیری زبان ترکی
 •         حضور در برنامه ها و سمینارهای آموزشی
 •         حضور در فعالیت های انسان دوستانه و امور خیریه
 •         مهاجرت به منظور گردشگری
 •         کسب اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان
 •         اقامت در ترکیه از طریق خرید خانه و ملک
 •         دریافت اقامت از طریق ازدواج

برای این که مقیم ترکیه شوید ، باید اقامت یک ساله را به منظورهای ذکر شده در بالا کسب کنید. پس از یک سال اقامت در ترکیه ، مدت اقامت را برای سال های بعد به صورت یک سال یک سال تمدید خواهید کرد. اگر به صورت دائم مایل بودید در ترکیه بمانید ، پس از ۵ تا ۸ سال اقامت مستمر می توانید نسبت به دریافت مجوز اقامت دائم در ترکیه اقدام کنید. اقامت دائم نیز منوط به رعایت اصولی است که در ادامه بیان می کنم.

گرفتن اقامت دائم در ترکیه از طریق ازدواج و از طریق خرید ملک در ترکیه پس از ۵ تا ۸ سال اقامت کوتاه مدت امکان پذیر است.

اصول و معیارهایی که برای کسب اقامت دائم در ترکیه نیاز است:

 •         داشتن عدم سوء پیشینه
 •         اقامت در ترکیه به مدت ۵- ۸ سال
 •         عدم دریافت کمک اجتماعی طی سه سال گذشته در ترکیه
 •         داشتن توانمندی مالی و تامین زندگی بدون نیاز به کمک مالی از دولت ترکیه.
 •         افراد بالای ۱۸ سال و کمتر از ۶۵ سال تحت پوشش یک نوع بیمه معتبر پزشکی باشند.
 •         پایبندی به قوانین دولت ترکیه و عدم تهدید امنیت ملی و عمومی ترکیه

سریعترین روش کسب مجوز اقامت در ترکیه

دریافت اقامت در ترکیه زمان بر است. اگر نیاز دارید که خیلی سریع اقامت این کشور را دریافت نمایید ، بهتر است از طریق اقامت به منظور گردشگری اقدام به کسب مجوز اقامت کنید. کشور ترکیه برای امور گردشگری و گردشگرهای خارجی ارزش و اعتبار خاصی در نظر گرفته است. چنان چه به منظور گردشگری وارد ترکیه شدید ، می توانید قرارداد اجاره ملک یکساله ببندید و مجوز اقامت یک ساله اول را دریافت نمایید و مقیم ترکیه شوید. چگونگی گرفتن اقامت دائم در ترکیه را با مزایای اقامت کوتاه مدت در این کشور دنبال کنیم.

شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه در سال 2019

مزایای کسب اقامت کوتاه مدت در ترکیه

چنان چه از طریق اقامت توریستی و اجاره منزل مجوز اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کردید ، مقیم ترکیه محسوب می شوید.

مقیم ترکیه می تواند از سفارت سایر کشورها (آلمان ، اتریش ، …) مجوز مهاجرت کسب کند.  شما نیز می توانید از این امتیاز خود برای کسب اجازه مهاجرت به سایر کشورهای اروپائی و خارجی استفاده کنید.

همچنین زمانی که کارت اقامت ترکیه را در دست دارید ، می توانید ، برای دریافت کار مناسب و دلخواه اقدام کنید.

با دریافت مجوز اقامت یک ساله نمی توانید کار کنید یا  ادامه تحصیل بدهید. اما می توانید درخواست ادامه تحصیل و یا درخواست انجام کار را داشته باشید. در صورت توافق با درخواست شما می توانید به تحصیل یا کار بپردازید.

اخذ اقامت دائم در ترکیه

چنان چه ۵ سال تمام و بدون وقفه در ترکیه اقامت داشتید ، می توانید برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام نمایید. اگر چندین بار در مدت اقامت خود به زادگاه خود یا مکان های دیگر نقل مکان کرده باشید ، پس از ۸ سال از قامت خود در ترکیه می توانید درخواست اقامت دائم کنید.

شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه در سال 2019

پس از دریافت اقامت دائم می توانید همچون شهروندان ترکیه ای از حقوق شهروندی در ترکیه برخوردار باشید در ادامه چگونگی گرفتن اقامت دائم در ترکیه به مزایای حقوق شهروندی در ترکیه اشاره می کنم.

مزایای حقوق شهروندی در ترکیه

 شهروند ترکیه می تواند در تجارت آزاد شرکت کند و حساب بین المللی در این کشور برای خود افتتاح کند. در ترکیه هزینه های زندگی نسبت به درآمد افراد مناسب است و می توانید از عهده زندگی خور به خوبی برآیید.

شهروند ترکیه باشید می توانید :

 •         در ترکیه حق رای داشته باشید.
 •         می توانید برای دریافت وام و تسهیلات و خرید ماشین با کمترین نرخ بهره اقدام کنید.
 •         می توانید ویزا به سایر کشورها را آسان تر دریافت کنید.
 •         می توانید در هنگام وارد کردن وسایل نقلیه عوارض کمتری پرداخت کنید.

مقیم ترکیه مزایای زیادی در بر دارد. اما هر تغییر مکانی در کنار مزایای خود از معایبی نیز برخوردار است. در ادامه مشکلات و موانع اقامت در ترکیه را بیان می کنم.

مشکلات و موانع مقیم ترکیه بودن

 •         ممکن است به علت تفاوت فرهنگی و قومی تا مدتی نتوانید خود را با فرهنگ ترکیه وفق دهید.
 •         هزینه های درمانی در ترکیه بالا است.
 •         باید دوره خدمت وظیفه سربازی را بگذرانید.
 •         همچنین نیاز به یادگیری زبان ترکی دارید.

چگونگی گرفتن اقامت دائم در ترکیه ، راه های کسب مجوز اقامت کوتاه مدت و بلند مدت و بهترین روش های دریافت اقامت در ترکیه و سریع ترین راه کسب مجوز اقامت کوتاه مدت بیان شد. در این متن متوجه شدیم که دریافت مجوز اقامت به منظور گردشگری سریعترین راه برای کسب اقامت یک ساله است و ازدواج یا خرید ملک دو راه مطمئن برای کسب اقامت دائم در ترکیه هستند.دریافت اقامت ترکیه موجب می شود از حقوق شهروندی برخوردار شوید.

در این مقاله به بررسی شرایط و چگونگی اخذ اقامت دائم در ترکیه پرداختیم و اطلاعات جامع و کلی را در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت دائم در ترکیه می توانید با کارشناسان ما در املاک نود تماس حاصل کنید.

يك ديدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE